XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 17 LISTOPADA 2019

1. Zbliża się nasze odkupienie. Nie przerażajmy się jednak wizją ostatecznego przyjścia naszego Zbawiciela. Powierzmy Mu nasze życie, bo tylko w Bogu możemy odnaleźć pełne szczęście. Kiedy przyjdą trudności, Bóg nie pozostawi nas samych. Niech Msza Święta i ufna modlitwa pomagają nam w trwaniu przy Jezusie ...

2. Przy kościele są rozprowadzane „Chlebki miłosierdzia”, z których ofiara jest przeznaczona dla najuboższych.

3. Wypominki za naszych bliskich zmarłych są odmawiane w środy i piątki o godz. 17.00. Zachęcamy w miarę możliwości do udziału w tej modlitwie.

4. W środę będzie Spotkanie Modlitewne po wieczornym nabożeństwie.

5. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30 ; Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. O. Pio będzie od godz. 17.00; przy ołtarzu Bożego miłosierdzia możemy składać prośby i podziękowania, które polecamy Bogu w czasie różańca; po Mszy Św. ucałowanie relikwii św. O. Pio.

6. W czwartek też zaraz po Mszy Św. zapraszamy chętnych do modlitwy „Koronką do krwawych łez Matki Bożej” , aby prosić za wszystkich zniewolonych przez grzechy, słabości, nałogi oraz w innych ważnych intencjach, także o łaskę zdrowia dla chorych. Zamówione Koronki będą do odebrania w zakrystii od środy wieczór i jeszcze można zamawiać.

7. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus pragnie, abyśmy byli z Nim w Jego trwodze konania, które przeżywał w Ogrodzie Oliwnym.

8. Ks. Marek we wtorek zaprasza na „spacer miłosierdzia” przy kościele Matki Bożej Fatimskiej od godz. 20.00.

9. Spotkanie dla Rady Parafialnej będzie we wtorek o godz. 19.00 na plebanii.

10. Wyjazd na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny Kózka i Mszę Św. o godz. 18.00 w kościele w Zabawie będzie jutro o godz. 13.30 z parkingu przy nowym kościele; koszt ok. 15 zł; jest jeszcze kilka wolnych miejsc na większego busa, pogoda ma być ładna, zgłoszenia dziś do końca Mszy Św. popołudniowej.

11. W dalszym ciągu zachęcamy chłopców, począwszy od III klasy szkoły podstawowej, aby zgłaszać się do ks. Marka, jeśli ma ktoś pragnienie, aby zostać ministrantem i przygotować się do pięknej i potrzebnej posługi w naszej parafii.

12. Zapowiadany wcześniej III tom albumu o kościołach naszego rejonu jest do zakupienia w zakrystii od dzisiaj; oprócz osób zapisanych mogą zakupić też inni, bo jest kilkanaście egzemplarzy więcej; koszt 50 zł.

13. Zwracamy się z prośbą o segregowanie śmieci na cmentarzu ...

14. W ramach ogólnopolskiej akcji Caritasu są do zabrania tzw. „tytki charytatywne”, czyli torby na produkty żywnościowe lub środki czystości. Po przyniesieniu ich do zakrystii w najbliższą niedzielę będą je mogły zabrać osoby samotne czy rodziny z osobami niepełnosprawnymi. Tytki są przy filarze obok chrzcielnicy – zachęcamy.

15. Serdeczne Bóg zapłać składamy młodzieży za przygotowanie dekoracji kościoła z okazji uroczystości Wszystkich Świętych i dni modlitw za zmarłych. Także mieszkańcom Drogi do Chronowa i Granic Chronowskich za zebrane ofiary na rogale św. Marcina; młodzieży za ich rozprowadzanie podczas Odpustu i państwu Agnieszce i Robertowi Antczakom z pracownikami cukierni „Poezja” za upieczenie ponad 2, 5 tys. rogali.

16. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza naszej diecezji i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

17. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, a dla dzieci z ciekawymi dodatkami ... Szczególnie polecamy najnowszy numer „Miłujcie się” ...