XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 10 LISTOPADA 2019

1. „Bóg nie jest Bogiem umarłych, ale żywych”. „W Nim bowiem żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”. W różnym stanie i z różnymi oczekiwaniami przychodzimy na Eucharystię. Bóg ze swej strony przygotowuje dar odpowiedni dla każdego. Największym z nich jest samo życie. Nie „jakieś tam”, ale życie wieczne, już dziś, już teraz. „Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne”. Kto nie spożywa, nie ma życia w sobie ...

2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych ... Przy kościele są zbierane ofiary do puszek na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.

3. Jutro Narodowe Święto Niepodległości. W naszej parafii Odpust ku czci Św. Marcina Bpa, Patrona parafii i zabytkowego gotyckiego kościoła z końca XIV wieku. Msze Św. będą sprawowane w nowym kościele, jak w niedziele. Po Mszy Św. o godz. 11.00, jeśli pogoda pozwoli, będzie procesja eucharystyczna. Prosimy Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM, OSP z Gnojnika, poczty sztandarowe, noszących chorągwie, feretrony i baldachim. Młodzież będzie rozprowadzać rogale św. Marcina za dobrowolne ofiary na renowację kościoła św. Marcina. Podobnie składka na tacę będzie na cele renowacji. Potrzebujemy jeszcze środki własne do wyrównania obecnych kosztów oraz na dalsze prace konserwatorskie, jakie są konieczne na zewnątrz jak i wewnątrz kościoła św. Marcina. W 2019 r. udało się zrealizować następujące zadania:
a/ wykonanie prac konserwatorskich ołtarza głównego: koszt całkowity - 123.368,00 zł; dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego – 59.472,00 zł; środki własne – 63.896,00 zł;
b/ wykonanie przy kościele izolacji fundamentów, odprowadzenie wody deszczowej, wymiana nawierzchni wokół kościoła wraz z budową podjazdu dla niepełnosprawnych: koszt całkowity – 460.000,00 zł; dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – 380.013,00 zł; środki własne – 79.986,22 zł. Dlatego polecamy się dalszej życzliwości Parafian i ludzi dobrej woli.

4. Wypominki za naszych bliskich zmarłych są odmawiane w środy i piątki o godz. 17.00 do końca listopada. Zachęcamy w miarę możliwości do udziału w tej modlitwie.

5. W środę będzie Spotkanie Modlitewne po wieczornym nabożeństwie.

6. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30 ; „Nabożeństwo do Ducha Świętego” będzie od godz. 17.00.

7. Bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej w czwartek zapraszamy chętnych do modlitwy „Koronką do krwawych łez Matki Bożej” /trwa ok. 10 – 12 minut/. Chcemy prosić w intencji wszystkich zniewolonych przez grzechy, słabości, nałogi, których nie tylko w świecie, ale też w naszej wspólnocie parafialnej jest wielu. Dnia 8 XI 1929 r. Pan Jezus w jednej z wizji przekazał siostrze Amalii treść tej modlitwy i słowa: „Módlcie się do Mnie przez łzy mojej Matki. O cokolwiek ludzie będą Mnie prosić przez łzy mojej Matki, chętnie im tego udzielę”. Jeśli ktoś chce mieć własną taką Koronkę, niech złoży w zakrystii zamówienie; koszt 10 zł z tekstem modlitwy i historią jej powstania.

8. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus pragnie, abyśmy byli z Nim w Jego cierpieniu i osamotnieniu, które przeżywał w Ogrodzie Oliwnym.

9. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24 – godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu. Udział w Adoracji to nasza odpowiedź na pragnienie Pana Jezusa, abyśmy byli z Nim i powierzali Mu nasze codzienne sprawy, ufając, że Jezus się tym zajmie udzielając potrzebnych łask i swego błogosławieństwa. Zapraszamy ... Jeśli ktoś może być o konkretnej godzinie, to prosimy się wpisać; lista jest przy filarze z przodu kościoła /przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia/.

10. Ks. Marek we wtorki listopada zaprasza dalej na „spacer miłosierdzia” przy kościele Matki Bożej Fatimskiej od godz. 20.00.

11. W niedzielę, 17 listopada, w rejonach naszej parafii będzie zbiórka ofiar na dalsze prace przy nowej świątyni. Przy tej okazji prosimy też o ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza. Tych ofiar na sprzątanie prosimy nie wpłacać na konto, tylko najwyżej przynieść do zakrystii lub przy składce w kościele. W zakrystii są listy na rejony; bardzo prosimy o ich zabranie. Serdeczne Bóg zapłać Osobom, które zbierają ofiary oraz wszystkim Ofiarodawcom. Niech Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

12. Trzecia niedziela listopada to Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Przy kościele będą rozprowadzane tzw. „Chlebki miłosierdzia” za ofiarę przynajmniej 5 zł dla wsparcia najuboższych.

13. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. wraz z ich rodzicami będzie w kościele: kl. III b – środa godz. 16.15; kl. III a – piątek godz. 16.00.

14. Spotkanie dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej będzie w piątek po Mszy Św.

15. Organizujemy wyjazd na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny Kózka i Mszę Św. o godz. 18.00 w kościele w Zabawie dnia 18 listopada, czyli w poniedziałek; wyjazd będzie o godz. 13.30 z parkingu przy nowym kościele; koszt ok. 15 zł w zależności od ilości chętnych osób; zapisy w zakrystii; zachęcamy gorąco do wyjazdu.

16. Zapowiadany wcześniej III tom albumu o kościołach naszego rejonu będzie do zakupienia w zakrystii od najbliższej niedzieli; oprócz osób zapisanych mogą zakupić też inni, bo jest kilkanaście egzemplarzy więcej; koszt 50 zł.

17. Podczas jutrzejszego Odpustu słowo Boże na wszystkich Mszach Św. będzie głosił i zarazem przewodniczył Sumie odpustowej Proboszcz z Gosprzydowej – ks. Tadeusz Cetera.

18. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, a dla dzieci z ciekawymi dodatkami ... Szczególnie polecamy najnowszy numer „Miłujcie się” ...