XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 03 LISTOPADA 2019

1. Jezus czeka na nas. Jednak na drodze do Pana Boga mogą pojawić się przeszkody, które wydają się czasem nie do przeskoczenia. Zacheusz, o którym słyszymy w dzisiejszej Ewangelii, wykazał się wielką determinacją, żeby zobaczyć Jezusa. Niech pragnienie osobistego spotkania z Jezusem pobudza także nasze serca do działania i poszukiwania możliwości przebywania w Bożej obecności ...

2. Dziś zapraszamy jeszcze na godzinę Adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do 16.00; najpierw różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej, potem modlitwy do miłosierdzia Bożego i Nieszpory eucharystyczne.

3. Wypominki za naszych bliskich zmarłych są odmawiane od jutra do piątku o godz. 17.00 i potem Msza Św. Zachęcamy w miarę możliwości do udziału w tej modlitwie i zyskiwania odpustów zupełnych za dusze w czyśćcu cierpiące. Podczas wypominków będzie też okazja do spowiedzi św., jeśli ktoś jeszcze chce skorzystać z racji Odpustu parafialnego.

4. W środę będzie Spotkanie Modlitewne po wieczornym nabożeństwie.

5. W I czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00 ; „czerwony różaniec” będzie odmawiany o godz. 16.30; prosimy Gr. II – Św. Marii de Mattias, zelator p. Jadwiga Lasota, potem modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, także z naszej parafii, błogosławieństwo Najśw. Sakramentem i od godz. 17.00 – wypominki. Po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca”, ucałowanie relikwii i krótkie spotkanie formacyjne, na które zapraszamy uczestników grup „czerwonego różańca”.

6. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus pragnie, abyśmy byli z Nim w Jego cierpieniu i osamotnieniu, które przeżywał w Ogrodzie Oliwnym.

7. Wyjazd z posługą sakramentalną do osób chorych i w podeszłych latach życia będzie w sobotę od godz. 10.00 od nowego kościoła; prosimy te osoby zgłaszać od dziś w zakrystii i w sobotę podwieźć nas do nich.

8. Ponieważ jest zainteresowanie ks. Marek we wtorki listopada zaprasza dalej na „spacer miłosierdzia” przy kościele Matki Bożej Fatimskiej od godz. 20.00.

9. W najbliższą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych :
• Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00;
• Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.00.

10. Druga niedziela listopada to co roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji będzie przy kościele zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.

11. Ponieważ Odpust ku czci św. Marcina przypada w poniedziałek 11 listopada, to również w niedzielę 10 listopada będą w tym roku rozprowadzane przez młodzież „rogale św. Marcina” za dobrowolne ofiary na renowację naszego zabytkowego kościoła. O ofiary na wypiek rogali prosimy tym razem mieszkańców całej Drogi do Chronowa, czyli także Granice Chronowskie.

12. Organizujemy wyjazd na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny Kózka i Mszę Św. o godz. 18.00 w kościele w Zabawie dnia 18 listopada, czyli w poniedziałek; wyjazd będzie o godz. 13.30 z parkingu przy nowym kościele; koszt ok. 15 zł w zależności od ilości chętnych osób; zapisy od dziś w zakrystii.

13. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży, dorosłych i dzieci ... Przy wyjściu z kościoła są dzisiaj bezpłatne gazety z serii „dobre nowiny”, a w niej m.in. o poruszającym filmie „Nieplanowane” i inne ciekawe artykuły i świadectwa.