XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 27 PAŻDZIERNIKA 2019

1. Jezus podaje przykład modlitwy, która zostaje wysłuchana: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika”. Przyznanie się do swojej słabości i grzechu jest trudne, ale dzięki temu możemy stanąć w prawdzie przed przebaczającym Ojcem w niebie. I właśnie taka postawa, a nie uważanie siebie za lepszego od innych, przybliża nas do Boga ...

2. Zapraszamy na ostatnie już Nabożeństwa Różańcowe: do czwartku o godz. 17.30 wraz z Komunią Św. i potem Msza Św.; dzisiaj o godz. 16.30 i po nim Msza Św. We wtorek różaniec prowadzą dzieci.

3. Dzięki temu, że w naszej parafii jest Oddział Akcji Katolickiej będziemy przeżywać Peregrynację Relikwii i Obrazu Św. Jana Pawła II, która odbywa się w naszej diecezji z okazji setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka i 25 – lecia reaktywacji Akcji Katolickiej w naszej diecezji. Peregrynacja rozpocznie się w najbliższą środę o godz. 17.30; po różańcu nie będzie wyjątkowo Komunii Św., gdyż gorąco zachęcamy do udziału we Mszy Św. ku czci Św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii jego krwi i Apelem Jasnogórskim. [W środę nie będzie Spotkania Modlitewnego ].

4. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00 i zachęcamy do modlitwy przed Najśw. Sakramentem przy relikwiach i obrazie Św. Jana Pawła Wielkiego; Od godz. 17.00 będzie prowadzona Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez wstawiennictwo Św. Papieża Polaka, a potem różaniec i Msza Św. W środę i czwartek będzie wystawiona puszka na ofiary wspierające działanie Uniwersytetu Społecznego Jana Pawła II w Tarnowie, z którego wykładów korzysta kilkaset osób z naszej diecezji. Skorzystajmy z tej szczególnej okazji Peregrynacji, aby orędownictwu wielkiego Papieża Polaka polecać swoje rodziny i ważne intencje.

5. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus zaprasza nas, abyśmy byli z Nim w Jego cierpieniu i osamotnieniu, które przeżywał w Ogrójcu.

6. W piątek – przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto obowiązkowe. Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 i po niej procesja na cmentarz i tam modlitwy za zmarłych. Popołudniu będzie Msza Św. o godz. 16.00 ! W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Składka na tacę jest przeznaczona na czekające nas różne prace na cmentarzu parafialnym.

7. Kwesta na cmentarzu parafialnym, która będzie odbywać się w uroczystość Wszystkich Świętych, jest przeznaczona na prace remontowe w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

8. W sobotę jest Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00, 11.00 i 16.00. Wypominki za naszych bliskich zmarłych będą w sobotę o godz. 6.45, 10.30 i 15.30.

9. Dzień 1 i 2 listopada to zarazem I piątek i I sobota miesiąca – pamiętajmy o intencjach wynagradzających przy Komunii Św.

10. Spowiedź św. na uroczystość Wszystkich Świętych i dni modlitw za zmarłych oraz na I piątek miesiąca, a także z okazji zbliżającego się Odpustu, będzie:
• Dla dzieci i młodzieży – w środę od godz. 16.00;
• Dla dorosłych - w czwartek od godz. 16.00.

11. Stan łaski uświęcającej daje nam możliwość przychodzenia z pomocą duszom w czyśćcu cierpiącym, aby zyskać dla nich odpusty. Dlatego zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św.

12. Dziś przy kościele i przy filarach z przodu kościoła można zabrać kartki na wypominki roczne i listopadowe.

13. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży, dorosłych i dzieci ... Szczególnie polecamy specjalny numer czasopisma „Miłujcie się” zatytułowane: „Jeśli należycie do mnie – zwyciężycie!” Jest w nim przypomniany ciągle aktualny Apel Matki Bożej z Fatimy oraz świadectwa Jej wstawiennictwa i wyproszenia łask nawet w najtrudniejszych momentach ludzkiego życia, po ludzku beznadziejnych. Przy wyjściu z kościoła są jeszcze książki pt. „Wyjście z mroku” – Matt Talbot; cena 20 zł (życie, modlitwy, świadectwa) oraz kalendarze ścienne: ze św. Janem Pawłem II po 10 zł i ze św. O. Pio – 4 zł.

14. Ks. Marek zaprasza na spacer miłosierdzia przy kościele Matki Bożej Fatimskiej we wtorek od godz. 20.00 do 21.00 lub do ostatniego chętnego.

15. W najbliższą niedzielę na zakończenie każdej Mszy Św. będzie chwila Adoracji Najśw. Sakramentu jako dziękczynienie za nawiedzenie parafii przez Matkę Bożą Częstochowską w kopii obrazu jasnogórskiego. Godzinna Adoracja będzie też od godz. 15.00, w czasie której będzie różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej i nieszpory eucharystyczne.

16. Msze Św. popołudniowe w niedziele i święta od dnia 1 listopada będą sprawowane o godz. 16.00.

17. Po zakończeniu nabożeństw różańcowych, dzieci, które mają plansze i przynajmniej 20 naklejonych obrazków, niech przyniosą podpisane z tyłu plansze do zakrystii lub do szkoły.