XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 20 PAŻDZIERNIKA 2019

1. W dniu, który jest pamiątką Zmartwychwstania sprawujemy Eucharystię, na którą przychodzimy z prośbami, podziękowaniami, słabościami i sukcesami. Przychodzimy szukać obrony, pomocy, motywacji do życia. Każdy z nas z czymś innym. Tym, co nas łączy, jest wiara w obecność Jezusa w Komunii Św. i chęć spotkania z Nim. Dzisiaj warto zwrócić uwagę na jeden wyraz, który spaja elementy liturgii słowa – wytrwałość. Będziemy jej potrzebować, by po Eucharystii nieść Dobrą Nowinę do bliźnich ...

2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.30 wraz z Komunią Św. i potem Msza Św., a w niedziele o godz. 16.30 i po nim Msza Św. We wtorek i piątek różaniec prowadzą dzieci.

3. We wtorek – 22 października – wypada Święto Szkoły Podstawowej w Gnojniku z racji wspomnienia jej Patrona, Św. Jana Pawła II. Msza Św. dla całej społeczności szkoły będzie sprawowana o godz. 9.00 i potem w szkole dalsza część uroczystości. Zapraszamy rodziców, nie tylko klas pierwszych, do udziału we Mszy Św.

4. W środę po nabożeństwie wieczornym Spotkanie Modlitewne w kościele.

5. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, a potem różaniec za wstawiennictwem Św. O. Pio i ucałowanie relikwii po Mszy Św.

6. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus zaprasza nas, abyśmy byli z Nim w Jego cierpieniu i osamotnieniu, które przeżywał w Ogrójcu.

7. W piątek – na różańcu będziemy przyzywać wstawiennictwa Bł. Karoliny Kózka i po Mszy Św. będzie ucałowanie jej relikwii.

8. Dziś przy kościele można zabrać kartki na wypominki roczne i listopadowe. Prosimy o czytelne pisanie nazwisk i imion. Jeśli w ostatnim roku zmarł ktoś z bliskiej rodziny i piszemy go w wypominkach rocznych, to prosimy kogoś, kto nie jest tak bliski, przesunąć na wypominki listopadowe, bo inaczej nie wyrobimy się z czasem przed Mszą Św. o godz. 9.00 w niedziele.

9. W najbliższą niedzielę prosimy przyjść przynajmniej kilka minut wcześniej na Mszę Św. Chcemy króciutką katechezą wprowadzić w tajemnicę Mszy Św. i prosić o jej dobre przeżycie.

10. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży, dorosłych i dzieci ... Dziś szczególnie polecamy tygodnik pt. „Idziemy”, który zawiera wywiad z Ks. Bpem Andrzejem Jeżem oraz ukazuje misje tarnowskich misjonarzy na trzech kontynentach; cena tylko 2 zł. Przy wyjściu z kościoła są jeszcze książki pt. „Wyjście z mroku” – Matt Talbot; cena 20 zł (życie, modlitwy, świadectwa) oraz kalendarze ścienne: ze św. Janem Pawłem II po 10 zł i ze św. O. Pio – 4 zł.

11. Serdeczne Bóg zapłać składamy dwom rodzinom z parafii, które ufundowały pomnik poświęcony Dzieciom Nienarodzonym na naszym cmentarzu.

12. Spotkanie dla Parafialnego Zespołu Caritas będzie we wtorek po nabożeństwie wieczornym, a dla Akcji Katolickiej – w piątek.

13. Ks. Marek zaprasza na spacer miłosierdzia przy kościele Matki Bożej Fatimskiej w każdy wtorek października od godz. 20.00 do 21.00 lub do ostatniego chętnego.