XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13 PAŻDZIERNIKA 2019

1. Nasze życie, nawet jeśli tego nie zauważamy, jest pełne cudów. To obecność drugiego człowieka, dobroć i miłość doświadczana w codziennym życiu, a także Boże przebaczenie. Dziś słyszymy, jak ważna jest wdzięczność. Mamy dziękować Bogu za wszystko. Za wszystko – bo wszystko otrzymaliśmy. Nie zapominajmy o wdzięczności. Dziękując Bogu, oddajemy Mu chwałę i wyznajemy wiarę w Jego dobroć ...

2. Dzisiaj w Dzień Papieski jest przy kościele zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera stypendiami zdolną a uboższą młodzież.

3. Dziś ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Nie będzie różańca o godz. 16.30, lecz po Mszy Św. o godz. 17.00 będzie fatimska procesja różańcowa, na którą zapraszamy. Różaniec prowadzi Rycerstwo Niepokalanej i oni też niosą figurę Pani Fatimskiej przy pierwszym i piątym dziesiątku różańca; przy drugim – prosimy kobiety; przy trzecim – mężczyzn, a przy czwartym młodzież; zabierzmy też ze sobą świece lub lampiony.

4. Zmiana tajemnic różańcowych jest dzisiaj po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00 oraz 11.00.

5. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.30 wraz z Komunią Św. i potem Msza Św., a w niedziele o godz. 16.30 i po nim Msza Św. We wtorek i piątek różaniec prowadzą dzieci. 6. Jutro przypada Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Eucharystię, aby modlić się za nauczycieli, wychowawców i katechetów, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

7. W środę po nabożeństwie wieczornym Spotkanie Modlitewne w kościele.

8. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00. Z racji nadzwyczajnego miesiąca misyjnego zapraszamy na wieczór misyjny. Modlitwa różańcowa będzie prowadzona w różnych językach; na Mszy Św. usłyszymy tematyczną homilię, natomiast po Eucharystii usłyszymy świadectwo z misji oraz uwielbimy wspólnie Pana Boga. Na spotkanie obowiązkowo zapraszamy uczniów klas VII i VIII wraz z rodzicami w ramach przygotowania do Bierzmowania.

9. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus zaprasza nas, abyśmy byli z Nim w Jego cierpieniu i osamotnieniu, które przeżywał w Ogrójcu.

10. W piątek – święto Patronalne Służby Zdrowia ku czci św. Łukasza. Zapraszamy do modlitwy za lekarzy, pielęgniarki i wszystkich pracowników służby zdrowia.

11. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24 – godzinna Adoracja Pana Jezusa obecnego w Najśw. Sakramencie. Pan Jezus pozostał po to w Eucharystii, aby być z nami i obdarzać nas swymi łaskami oraz miłością; znajdźmy chwilę czasu na osobiste spotkanie z naszym Panem i Zbawcą; kto może być na Adoracji o konkretnej godzinie, to prosimy się wpisać; godziny Adoracji są na stoliczku przy filarze z przodu kościoła /na wprost ołtarza Jezusa Miłosiernego/.

12. We wtorek po raz 31 wypada Dzień Dziecka Utraconego. W tym roku będziemy obchodzić go również w naszej parafii. Podczas różańca i Mszy Św. będziemy modlić się szczególnie w int. rodzin, które przedwcześnie utraciły swoje dzieci. Podczas Mszy Św. będzie tematyczna homilia. Po Eucharystii odbędzie się krótkie czuwanie połączone ze „świadectwem matki” oraz procesją na cmentarz, gdzie zostanie poświęcony pomnik pamięci Dzieci Nienarodzonych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Na drugą część, która będzie po Mszy Św. zapraszamy szczególnie osoby, które doświadczyły śmierci własnego dziecka, czy to przed narodzeniem, czy też będącego już na tym świecie. Osoby biorące udział w procesji prosimy o zabranie białych świec lub zniczy.

13. W imieniu Ks. Piotra Barczyka zwracamy się z serdeczną prośbą o zebraniu darów na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Chodzi o zboże, ziemniaki, jarzyny i warzywa, także jabłka. Będzie to w najbliższy czwartek o godz. 15.00 na pierwszym od głównej drogi pasie parkingu przy nowym kościele. Ks. Barczyk ma przysłać samochód na godz. 15.00, aby zabrać te dary. Jeśli ma się ktoś czymś podzielić, to gorąco o to prosimy. Ufamy, że samochód nie będzie jechał do nas nadaremnie ...

14. Spotkanie Modlitewne na Arenie w Częstochowie prowadzone przez O. Daniela będzie w sobotę – 19 października. Dołączamy się do autokaru jadącego z Miejsca Piastowego; będziemy wsiadać w Brzesku przy „Lidlu” ok. godz. 7.00. Zapisy w zakrystii tylko do środy wieczór; koszt 40 zł i 15 zł wstępu; powrót ok. północy. Zachęcamy ...

15. W trzecią niedzielę miesiąca w rejonach naszej parafii będzie zbiórka ofiar na dalsze prace przy nowej świątyni; przy tej okazji prosimy także o ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza; w zakrystii są listy na poszczególne rejony – bardzo prosimy o ich zabranie. Do końca tego roku ma być dokończony ołtarz w kaplicy poświęcony Pani Jasnogórskiej i św. Janowi Pawłowi II, który przynajmniej w części będzie zafundowany przez dwie rodziny. Ofiary, które składamy w trzecie niedziele miesiąca będą potrzebne na wyposażenie zakrystii, które jest w trakcie wykonywania /kilkadziesiąt tys. zł/; witraż w północnym oknie kościoła, który wyniesie prawie 130 tys. zł i będzie jako dar Parafian, którzy składają ofiary w trzecie niedziele, a po nowym roku będzie malowanie kościoła od wewnątrz /kolejne kilkadziesiąt tys. zł/; w najbliższym roku witraż w oknie kaplicy /także wydatek ponad 100 tys. zł/. Dzięki temu, że składamy ofiary regularnie możemy wykonywać te wspomniane prace. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność !!!

16. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży, dorosłych i dzieci ... Przy wyjściu z kościoła są jeszcze książki pt. „Wyjście z mroku” – Matt Talbot; cena 20 zł (życie, modlitwy, świadectwa); ostatnie już modlitewniki do św. Michała Arch. – 10 zł; oraz kalendarze ścienne: ze św. Janem Pawłem II po 10 zł i ze św. O. Pio – 4 zł. 17. Ks. Marek zaprasza na spacer miłosierdzia przy kościele Matki Bożej Fatimskiej w każdy wtorek października od godz. 20.00 do 21.00 lub do ostatniego chętnego.