XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 06 PAŻDZIERNIKA 2019

1. Nie jesteś sam. Bóg zna twoje zmartwienia, lęki oraz radości i pragnienia. To jest niesamowite, że w każdej chwili można się zwrócić do Boga i w Nim poszukać oparcia. Prośbę o przymnożenie wiary, którą uczniowie w Ewangelii kierują do Jezusa, uczyńmy również naszą modlitwą. Niech wyznawana przez nas wiara w żywego Boga ma głębokie zakorzenienie w naszych sercach ...

2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które w dni powszednie są o godz. 17.30 wraz Komunią Św. i potem Msza Św., a w niedziele o godz. 16.30 i po nim Msza Św. Jest to gorąca prośba samej Matki Bożej: dzieci, młodzież i dorośli niech z różańcem w ręku biorą codzienny, a przynajmniej częsty udział w nabożeństwie różańcowym. Św. Jan Vianney mówił, że „jedno dobrze powiedziane wstrząsa całym piekłem”. Udział w różańcu jest też naszą odpowiedzią na pragnienie Pana Jezusa, by „Maryja była bardziej znana i miłowana; by Jej orędzie z Fatimy poznał i wypełnił świat”. Dzieci biorące udział w różańcu zabierają obrazki, które naklejają na planszę. We wtorek i piątek różaniec będą prowadzić dzieci, a szczegóły, jak to będzie wyglądać, podamy w szkole.

3. W środę po nabożeństwie wieczornym Spotkanie Modlitewne w kościele.

4. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, a nabożeństwo różańcowe będzie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

5. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus zaprasza nas, abyśmy byli z Nim w Jego cierpieniu i osamotnieniu, które przeżywał w Ogrodzie Oliwnym.

6. W piątek - nabożeństwo różańcowe za wstawiennictwem św. Stanisława Kazimierczyka, a po Mszy Św. ucałowanie jego relikwii.

7. W najbliższą niedzielę – 13 października, wypada ostatnie na ten rok Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 17.00 i po niej będzie procesja różańcowa; do prowadzenia różańca prosimy Rycerstwo Niepokalanej. [Nie będzie różańca o godz. 16.30].

8. Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni trwa od dziś do następnej niedzieli. W piątek na godz. 10.30 mają swoją pielgrzymkę do Bochni renciści, emeryci, wdowcy i wdowy, ludzie starsi wiekiem.

9. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w niedzielę – 13 października: • Róże Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; • Róże Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.00.

10. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; Nowe numery miesięczników dla młodzieży, dorosłych: m.in. „Królowa Różańca Św.”, „Rycerz Niepokalanej” i dla dzieci: „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” z dodatkami. Przy wyjściu z kościoła są jeszcze książki pt. „Wyjście z mroku” – Matt Talbot; cena 20 zł (życie, modlitwy, świadectwa); ostatnie już modlitewniki do św. Michała Arch. – 10 zł; drewniane różańce misyjne – 4 zł; oraz kalendarze ścienne: z papieżem Franciszkiem po 5 zł i ze św. O. Pio – 4 zł; a także bezpłatny numer „dobrych nowin”, który pozostał jeszcze z poprzedniej niedzieli; w zakrystii można zamówić Kalendarze Rolnika /22 zł/.

11. Jeśli potrzebujesz porozmawiać, wyspowiadać się lub pomodlić się wspólnie, ks. Marek zaprasza na spacer miłosierdzia przy kościele Matki Bożej Fatimskiej w każdy wtorek października od godz. 20.00 do 21.00 lub do ostatniego chętnego.

12. Dziś, jeśli nie będzie mocno padał deszcz, to o godz. 14.00 wyruszymy na pieszą pielgrzymkę do Porąbki Uszewskiej – do Groty Matki Bożej z Lourdes, gdzie o godz. 17.30 odmówimy różaniec i potem Msza Św. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Wyjście będzie z parkingu przy nowym kościele. Kto nie może pójść, niech podjedzie na wspólną modlitwę. Na powrót z Porąbki będzie bus.