XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 29 WRZEŚNIA 2019

1. W kolejną niedzielę spotykamy się z Chrystusem, który zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co umarli. A Jezus opowiadając przypowieść o bogaczu i Łazarzu, przypomina, że i my zmartwychwstaniemy: ci, którzy pełnili dobre czyny - ku życiu; a ci, którym zabrakło czynów miłosierdzia – ku zagładzie. Przyjmijmy z pokorą i ufnością słowa Chrystusa, słowa życia wiecznego ...

2. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św., a także dla wszystkich, którzy przyniosą ze sobą niepoświęcone różańce.

3. We wtorek rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, które w dni powszednie będą o godz. 17.30 wraz Komunią Św. i potem Msza Św., a w niedziele o godz. 16.30 i po nim Msza Św. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej w kościele. Jest to gorące pragnienie Matki Bożej z Fatimy, która ukazując się sześć razy dzieciom fatimskim, za każdym razem prosiła o codzienny różaniec. Podobne wezwanie kierowała w wielu innych miejscach objawień. Dzieci biorące udział w różańcu będą zabierać, najpierw planszę, potem obrazki i dla najbardziej wytrwałych zostaną przygotowane niespodzianki – jeśli nie ma dziecka na różańcu, prosimy nie zabierać dla niego obrazka; tylko wtedy, gdy będzie obecne.

4. W środę po nabożeństwie wieczornym Spotkanie Modlitewne w kościele.

5. W I czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, a od godz. 17.00 będzie wspólnie odmawiany „czerwony różaniec”, do prowadzenia którego prosimy Gr. I – Św. Kaspra del Bufalo, zelator – p. Józef Kałuża, po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias; nabożeństwo różańcowe rozpocznie się o godz. 17.30.

6. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus zaprasza nas, abyśmy byli z Nim w Jego cierpieniu i osamotnieniu, które przeżywał w Ogrodzie Oliwnym.

7. W I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie rano po Mszy Św. o godz. 6.30 i przy nabożeństwie różańcowym wieczorem; ofiarami na tacę będziemy wspierać misjonarzy.

8. W I sobotę – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się różańcem o godz. 17.00, do prowadzenia którego prosimy – IV, V i VI Różę Matek /rozważania i modlitwy do odebrania z zakrystii/.

9. Spowiedź św. z okazji I piątku i I soboty miesiąca:
• Dla dzieci – w środę - od godz. 16.30;
• Dla młodzieży – w czwartek – od godz. 16.30;
• Dla dorosłych – w piątek – od godz. 16.30.

10. Na naszym cmentarzu przygotowujemy pamiątkową płytę z ok. Dnia Dziecka Utraconego. Koszt wykonania i montażu wynosi 2 tys. zł. Jest możliwość jej zafundowania; prosimy o kontakt z księżmi.

11. Wszystkie książki wyłożone w dużej Sali k. zakrystii zostały wykorzystane, gdyż ta część, która została jest zabrana dla Polaków na Ukrainę.

12. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży, dorosłych i dla dzieci: „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”, a dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. – „Dominik” z płytą. Przy wyjściu z kościoła są książki pt. „Wyjście z mroku” – Matt Talbot; cena 20 zł (życie, modlitwy, świadectwa); piękne modlitewniki do św. Michała Arch. – 10 zł; drewniane różańce misyjne – 4 zł; oraz kalendarze ścienne: z papieżem Franciszkiem po 5 zł i ze św. O. Pio – 4 zł; a także bezpłatny kolejny numer „dobrych nowin”; w zakrystii można zamówić Kalendarze Rolnika /22 zł/.

13. W niedzielę – 6 października, w Nowym Sączu odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny, na który zaprasza Bp Tarnowski Andrzej Jeż. Jest organizowany wspólny wyjazd z dekanatu brzeskiego o godz. 12.00 z Brzeska. Chętnych prosimy o zgłoszenie w zakrystii do zakończenia Mszy Św. o godz. 17.00. Jak będzie w miarę dobra pogoda, to 6 października o godz. 14.00 wyruszymy na pieszą pielgrzymkę do Porąbki Uszewskiej – do Groty Matki Bożej z Lourdes, gdzie o godz. 17.30 odmówimy różaniec i potem Msza Św. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Kto nie może pójść, niech podjedzie na wspólną modlitwę. Jest to dzień zakończenia Odpustu ku czci Matki Bożej Różańcowej. Na powrót z Porąbki będzie bus.