XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 22 WRZEŚNIA 2019

1. Jest jeden Bóg. On jest naszym wybawieniem. Wyznając wiarę w jednego Boga, nie pozwólmy, aby nasze serce było podzielone albo zniewolone. Zwróćmy się całym sercem do Tego, który pragnie naszego szczęścia. Niech udział w Eucharystii umocni nas w decyzji wyboru Bożej drogi ...

2. W środę po nabożeństwie wieczornym Spotkanie Modlitewne w kościele.

3. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, a od godz. 17.30 będzie nabożeństwo ku czci Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich.

4. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus zaprasza nas, abyśmy Mu towarzyszyli w Jego cierpieniu i osamotnieniu, które przeżywał w Ogrójcu.

5. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie w czwartek po Mszy Św. wieczornej.

6. W zakrystii w dalszym ciągu można głosić chęć nabycia trzeciego tomu albumu z kolorowymi zdjęciami i opisem kościołów dekanatów: Brzesko, Bochnia Wschód i Zachód, Lipnica Murowana, Czchów i Zakliczyn. Koszt albumu zamówionego przez parafię będzie wynosił 80 zł [potem cena w sprzedaży będzie po 120 zł].

7. Serdeczne Bóg zapłać dla osób z Rady Parafialnej, którzy wczoraj poświęcili kilka godzin czasu na porządki przy zapleczu kościoła.

8. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. będzie w niedzielę – 29 września na Mszy Św. o godz. 11.00. Kto jeszcze ma różaniec do poświęcenia, to prosimy wtedy zabrać ze sobą.

9. Dnia 15 października jest obchodzony Dzień Dziecka Utraconego. Na naszym cmentarzu chcemy zamieścić pamiątkową płytę dla upamiętnienia dzieci utraconych. Koszt wykonania i montażu wynosi 2 tys. zł. Jeśli ktoś chciałby zafundować taki pomnik, to prosimy o zgłoszenie do któregoś z księży.

10. Ponawiamy naszą prośbę, aby przy drodze na Niziny nie wysypywać niczego innego poza gruzem i ziemią.

11. W dużej Sali koło zakrystii są wyłożone na stole książki, z których można coś wybrać dla siebie. Pochodzą one ze zbiorów ks. Juliana i innych księży. Jeśli nie zostaną wykorzystane, to będą przeznaczone na makulaturę.

12. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży, dorosłych i dla dzieci: „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”, a dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. – „Dominik” z płytą. Przy wyjściu z kościoła są książki pt. „Wyjście z mroku” – Matt Talbot; cena 20 zł (życie, modlitwy, świadectwa); piękne modlitewniki do św. Michała Arch. – 10 zł; drewniane różańce misyjne – 4 zł; oraz kalendarze ścienne: ze św. Janem Pawłem II po 7 zł; z papieżem Franciszkiem po 5 zł i ze św. O. Pio – 4 zł; w zakrystii są ostatnie Kalendarze Rolnika po 22 zł.

13. W sobotę – 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko, o godz. 15.00 będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata. Uczestnicy tej modlitwy będą się modlić o miłosierdzie Boże dla siebie, rodzin, Ojczyzny, Kościoła i świata. Także za kapłanów, aby wypełnili wolę Boże zgodnie ze słowami Pana Jezusa, które powiedział św. Faustynie. U nas modlitwa Koronką będzie, podobnie jak w minionym roku, koło ronda przy sklepie „Groszek” w centrum Gnojnika. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na godz. 15.00.

14. W niedzielę – 6 października, w Nowym Sączu odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny, na który zaprasza Bp Tarnowski Andrzej Jeż. Jest organizowany wspólny wyjazd z dekanatu brzeskiego o godz. 12.00 z Brzeska. Chętnych prosimy o zgłoszenie w zakrystii do najbliższej niedzieli. Chcemy też poinformować, że jak będzie dobra pogoda, to 6 października o godz. 14.00 wyruszymy na pieszą pielgrzymkę do Porąbki Uszewskiej – do Groty Matki Bożej z Lourdes.