XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15 WRZEŚNIA 2019

1. Jesteśmy grzesznikami, ale to nas nie przekreśla w oczach Boga. Przyznajmy przed Stwórcą, że jesteśmy słabi, że zawiedliśmy. Odrzućmy grzech i przyjmijmy przebaczenie kochającego Ojca w niebie. Dzisiaj w Ewangelii słyszymy o radości, która jest konsekwencją nawrócenia. Niech ona będzie również naszym udziałem.

2. Dziś przy kościele jest zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce i Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

4. Triduum Modlitw w intencji Młodzieży trwa jeszcze jutro i we wtorek. Od godz. 17.30 prosimy odmawiać różaniec w intencji młodzieży, Eucharystia o godz. 18.00. Na różaniec i Mszę Św. zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania z klas VII i VIII oraz ich rodziców, a także młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, studentów, pracujących czy nie pracujących; prosimy też tych, którzy chcą się za młodzież modlić. We wtorek będziemy prosić o wstawiennictwo bł. Karolinę Kózka, a po Mszy Św. ucałujemy jej relikwie.

5. W środę przypada święto patronalne młodzieży polskiej ku czci św. Stanisława Kostki, więc również zapraszamy młodzież i ich rodziców czy bliskich. Młodzież klas VIII będzie uroczyście przyjęta do grona kandydatów do Bierzmowania.

6. W środę po nabożeństwie wieczornym nie będzie Spotkania Modlitewnego.

7. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, a od godz. 17.30 będzie nabożeństwo za wstawien. Św. O. Pio; przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia możemy składać prośby i podziękowania, które przedstawiamy Bogu na różańcu; ucałowanie relikwii po Mszy Św.

8. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus zaprasza nas, abyśmy Mu towarzyszyli w Jego cierpieniu i osamotnieniu, które przeżywał w Ogrójcu ...

9. W piątek – po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24 – godzinna Adoracja Pana Jezusa obecnego w Najśw. Sakramencie. Znajdźmy chwile czasu na modlitwę sam na sam przed Jezusem w monstrancji, który pragnie, abyśmy przychodzili do Niego i przyjmowali obfitość Jego miłości i wszelkich łask. Jeśli może ktoś być na konkretną godzinę na Adoracji, to prosimy o wpisanie się na listę, która jest przy filarze przez ołtarzem Jezusa Miłosiernego.

10. Ponawiamy zachętę, aby w intencji naszej Ojczyzny i przed wyborami parlamentarnymi do 13 października podjąć modlitwę i post . Tekst modlitwy za Ojczyznę jest przy filarze z przodu kościoła i na stoliczku z kalendarzami.

11. Spotkanie dla uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę z Grupy nr 8 – Św. Stanisława z rejonu brzeskiego, będzie w Gosprzydowej w niedzielę 22 września; rozpocznie się Mszą Św. o godz. 15.00.

12. Można jeszcze zgłaszać w zakrystii chęć nabycia trzeciego tomu albumu z kolorowymi zdjęciami i opisem kościołów dekanatów: Brzesko, Bochnia Wschód i Zachód, Lipnica Murowana, Czchów i Zakliczyn. Koszt albumu zamówionego przez parafię będzie wynosił 80 zł [potem cena w sprzedaży będzie po 120 zł].

13. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. będzie w kościele w czwartek o godz. 16.30.

14. Synodalne Spotkanie Rady Parafialnej będzie w czwartek o godz. 19.00.

15. Serdeczne Bóg zapłać składamy tym Parafianom, którzy wczoraj, podczas modlitwy w naszym kościele pn. „Polska pod Krzyżem” zaangażowali się w prowadzenie modlitw i śpiewu, zwłaszcza panu organiście i młodzieży oraz tym wszystkim, którzy mimo sobotniego wieczoru przybyli, aby się wspólnie modlić w ważnych intencjach naszych rodzin i całej Ojczyzny.

16. Bardzo prosimy przy drodze na Niziny nie wysypywać niczego innego poza gruzem i ziemią. Jest to nasza gorąca prośba i prosimy ją uszanować.

17. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży, dorosłych i dla dzieci: „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”, a dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. – „Dominik” z płytą. Przy wyjściu z kościoła są książki pt. „Wyjście z mroku” – Matt Talbot; cena 20 zł oraz kalendarze ścienne: ze św. Janem Pawłem II po 7 zł; z papieżem Franciszkiem po 5 zł; w zakrystii są Kalendarze Rolnika po 22 zł.