XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 08 WRZEŚNIA 2019

1. Dziś uroczystość Narodzenia Maryi, głównej Patronki naszej diecezji, a także święto patronalne dla matek i niewiast. Dziękujmy Bogu, że narodziła się Niepokalana, która wydała na świat Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, Syna Bożego. Na nowo powierzmy się Matce Najświętszej i pozwólmy się Jej prowadzić przez codzienne życie ku Niebu ...

2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych ...

3. Spotkanie Modlitewne dla chętnych w kościele w środę po nabożeństwie wieczornym

4. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, a od godz. 17.30 będzie nabożeństwo za wstawien. Św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii po Mszy Św.

5. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – odpowiedzmy z miłości na pragnienie Pana Jezusa, aby Mu towarzyszyć w Jego cierpieniu i osamotnieniu, które przeżywał w Ogrójcu ...

6. W piątek – 13 września, po Mszy Św. o godz. 18.00 będzie Nabożeństwo Fatimskie, czyli procesja różańcowa ze świecami i figurą Pani Fatimskiej; do prowadzenia różańca i niesienia figury Maryi przy pierwszym i piątym dzisiątku prosimy Parafialny Zespół Caritas, przy drugim – kobiety, przy trzecim – mężczyzn, przy czwartym – młodzież; przynieśmy świece lub lampiony i przyjdźmy jak najliczniej. {rozważania są w zakrystii}.

7. W sobotę – przypada święto Podwyższenia Krzyża Św. Polacy, podobnie jak przy „Wielkiej Pokucie” na Jasnej Górze i „Różańcu do granic” tym razem stają pod Krzyżem, aby przepraszać, dziękować i błagać; aby też wyznać swoją wiarę w Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego. Jeszcze dziś do wieczora przyjmujemy zgłoszenia na wyjazd na lotnisku we Włocławku – Kruszynie, gdzie będzie wspólna modlitwa Polaków pn. „Polska pod Krzyżem”. Wyjazd byłby o godz. 3.00, koszt ok. 100 zł i powrót w godzinach nocnych z soboty na niedzielę.

8. W duchowej łączności z tysiącami Polaków we Włocławku będzie u nas w kościele modlitwa, która rozpocznie się o godz.
• 16.30 – wystawieniem Najśw. Sakramentu;
• 17.15 – Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia;
• 18.00 – Eucharystia;
• 19.00 – Adoracja Krzyża Św. ;
• 20.00 – Droga Krzyżowa {prowadzona przez młodzież} a po niej procesja do Krzyża przy kościele i Apel Jasnogórski.

Prosimy przynieść ze sobą krzyżyki z bierzmowania, misyjne lub inne. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy !

9. Ponawiamy gorącą zachętę, aby w intencji naszej Ojczyźny i przed wyborami parlamentarnymi w dniach od 8 września do 13 października podjąć modlitwę i post Chodzi o post w jeden dzień tygodnia, najlepiej o chlebie i wodzie, udział w Mszy Św. w tym dniu i przyjęcie Komunii Św.

10. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia chętnych osób, aby nabyć trzeci tom albumu z kolorowymi zdjęciami i opisem kościołów dekanatów: Brzesko, Bochnia Wschód i Zachód, Lipnica Murowana, Czchów i Zakliczyn. Koszt albumu zamówionego przez parafię będzie wynosił 80 zł [potem cena w sprzedaży będzie po 120 zł]. Zgłoszenia w zakrystii; bez zapłaty ...

11. W zakrystii są listy na rejony naszej parafii, w których, w niedzielę 15 września, będzie zbiórka ofiar na dalsze prace przy nowej świątyni oraz na sprzątanie kościoła i cmentarza. Bardzo prosimy o ich zabranie; prosimy o zebranie ofiar, dziękując tym Parafianom, którzy się tego trudu podejmują oraz dziękując wszystkim Ofiarodawcom. Niech Boże błogosławieństwo i opieką Maryi będą nagrodą za ofiarność i życzliwość.

12. Spotkanie Rady Parafialnej będzie we czwartek na plebanii o godz. 19.00.

13. W niedzielę – 15 września, rozpocznie się Triduum Modlitw w intencji młodzieży. Za tydzień przy kościele będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

14. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży, dorosłych i dla dzieci nowe numery „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”, a dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. – „Dominik” z płytą. W zakrystii jest miesięcznik „Różaniec”. Przy wyjściu z kościoła są jeszcze książki pt. „Wyjście z mroku” – Matt Talbot; Cena 20 zł.