XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 01 WRZEŚNIA 2019

1. „Kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś tych, którzy nie mają czym tobie się odwdzięczyć”. Jezus zaprasza do bezinteresowności, ale najpierw daje przykład posługi. On, Pan, jak w Wieczerniku klęka u naszych stóp. Proponuje obmycie z grzechu, darmowo. Daje nam siebie w słowie i Chlebie eucharystycznym, darmowo. Bezcenną łaskę, której ceną jest Jego Ciało i Krew, daje nam darmo. Nie mamy jak ani czym Mu się odwdzięczyć, ale możemy Go naśladować ...

2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza Św. dla szkoły podstawowej i przedszkola będzie sprawowana o godz. 9.00. Zapraszamy także rodziców do wspólnej modlitwy za dzieci i młodzież naszej parafii.

3. Spotkanie Modlitewne dla chętnych w kościele w środę po nabożeństwie wieczornym

4. W I czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, a od godz. 17.30 będzie wspólnie odmawiany „czerwony różaniec”, do prowadzenia którego prosimy Gr. XVI – Św. Maksymiliana Kolbe, zelator p. Barbara Strzesak; będą także modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, również z naszej parafii; po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

5. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – odpowiedzmy z miłości na pragnienie Pana Jezusa, aby Mu towarzyszyć w Jego cierpieniu i osamotnieniu, które przeżywał w Ogrójcu ...

6. W czwartek Mszą Św. o godz. 18.00 rozpocznie się Triduum Modlitw za matki i niewiasty naszej parafii przed uroczystością Narodzenia NMP. Także w piątek i sobotę zachęcamy do udziału we Mszy Św. o godz. 18.00 i w modlitwach, które poprzedzają Msze Św.

7. W I piątek – nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 i 18.00; ofiarami na tacę będziemy wspierać naszych misjonarzy.

8. W I sobotę – nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP rozpocznie się różańcem o godz. 17.00, do prowadzenia którego prosimy Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

9. Spowiedź św. będzie:
• Dla dzieci i młodzieży – w czwartek - od godz. 17.00;
• Dla dorosłych, zwłaszcza matek i niewiast – w piątek – od godz. 17.00. 10.

Spotkanie: dla Akcji Katolickiej w piątek po nabożeństwie wieczornym. Dla KSM – także w piątek; dla ministrantów i lektorów – w sobotę o g. 8.30.

11. W sobotę będzie wyjazd z posługą sakramentalną do chorych i osób starszych z naszej parafii. Prosimy ich od dziś zgłaszać w zakrystii i w sobotę podwieźć kapłanów do tych osób; rozpoczęcie od kościoła Matki Bożej Fatim. o godz. 9.30.

12. W niedzielę, 8 września, będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia NMP, zwaną w tradycji ludowej świętem Matki Bożej Siewnej. Na każdej Mszy Św. poświęcenie ziarna. W Gosprzydowej jest wtedy Odpust parafialny ... 13. W najbliższą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych: • Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; • Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.00.

14. Po „Wielkiej Pokucie” na Jasnej Górze i „Różańcu do granic” jest organizowana na lotnisku we Włocławku – Kruszynie, w święto Podwyższenia Krzyża Św., czyli w sobotę – 14 września, wspólna modlitwa Polaków pn. „Polska pod Krzyżem”. Jesteśmy świadkami wielkiego ataku zła w naszej Ojczyźnie, które dotyka najbardziej nas, ludzi wierzących w Boga i kochających Matkę Najśw. Potrzeba by wspólnie wyznać naszą wiarę i stając z krzyżem w ręku i pod Krzyżem, opowiedzieć się zdecydowanie za Bogiem, Maryją i Kościołem. W zakrystii przyjmujemy zgłoszenia na wyjazd. Gorąco zachęcamy do odpowiedzi całym sercem na zaproszenie organizatorów. Konkretna godzina wyjazdu i koszt będą podane w późniejszym czasie.

15. W odniesieniu do całej sytuacji w naszej Ojczyźnie i przed wyborami parlamentarnymi jesteśmy też zaproszeni w dn. od 8 września do 13 października do podjęcia modlitwy i postu w int. Ojczyzny. Chodzi o post w jeden dzień tygodnia, najlepiej o chlebie i wodzie, udział w Mszy Św. w tym dniu i przyjęcie Komunii Św.

16. Dalej przyjmujemy zgłoszenia chętnych osób, aby nabyć trzeci tom albumu z kolorowymi zdjęciami i opisem kościołów dekanatów: Brzesko, Bochnia Wschód i Zachód, Lipnica Murowana, Czchów i Zakliczyn. Koszt albumu zamówionego przez parafię będzie wynosił 80 zł [potem cena w sprzedaży będzie po 120 zł]. Zgłoszenia w zakrystii; bez zapłaty ...

17. Są ostatnie wolne miejsca na pielgrzymkę w Bieszczady w dniach 7 i 8 września. Wyjazd będzie przed godz. 5. rano z przystanku przy Domu Strażaka w Gnojniku.

18. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży, dorosłych, a wśród nich „Królowa Różańca Św.”. Dziś przy wyjściu z kościoła jest jeszcze numer bezpłatnej gazety z serii „dobre nowiny” nie zabrany w poprzednią niedzielę, a w nich wiele pięknych i przejmujących świadectw uzdrowień i nawróceń, a także zaproszenie do modlitwy „Polska pod Krzyżem”.