XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 25 SIERPNIA 2019

1. Naszym dążeniem jest niebo – życie wieczne z Bogiem. Obecność na Mszy Św. jest wyrazem naszej wiary i pragnienia szczęścia pochodzącego od Boga. Jezus dziś mówi, abyśmy wchodzili przez ciasne drzwi. Nie to, co wygodne, często krzykliwe, proponowane przez świat, jest źródłem prawdziwej radości, ale Chrystus, który jest drogą, prawdą i życiem ...

2. Jutro przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Św. z odnowieniem Jasnogórskich Ślubów Narodu będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. Przed Mszą Św. wieczorną prosimy o odmówienie różańca w intencji wynagradzającej za profanacje i świętokradztwa, które dzieją się w naszej Ojczyźnie, zwłaszcza wobec Najśw. Sakramentu, Krzyża i obrazu Pani Jasnogórskiej.

3. Spotkanie Modlitewne dla chętnych w kościele w środę po nabożeństwie wieczornym

4. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, a od godz. 17.30 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem św. Michała Arch. i Chórów Anielskich.

5. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – to od miłości naszego serca zależy, czy odpowiemy na pragnienie Pana Jezusa, aby Mu towarzyszyć w Jego cierpieniu i osamotnieniu, które przeżywał w Ogrodzie Oliwnym ...

6. Jeszcze na ten tydzień zostawiamy Księgę Trzeźwości, która jest przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia, do której możemy wpisać swoje abstynenckie zobowiązanie.

7. Mszą Św. ok. godz. 21.00 rozpocznie się pielgrzymka do Sokółki, Świętej Wody, Świętej Lipki i Gietrzwałdu. Zaraz po Eucharystii będzie wyjazd.

8. Po „Wielkiej Pokucie” na Jasnej Górze i „Różańcu do granic” jesteśmy zaproszeni na lotnisko we Włocławku – Kruszynie, gdzie w święto Podwyższenia Krzyża Św., czyli w sobotę – 14 września, będzie wspólna modlitwa Polaków pn. „Polska pod Krzyżem”. Jesteśmy świadkami wielkiego ataku zła w naszej Ojczyźnie, które dotyka najbardziej nas, ludzi wierzących w Boga i kochających Matkę Najśw. Potrzeba więc wielkiej mobilizacji ludzi wierzących, by jeszcze raz wspólnie wyznać naszą wiarę i stając z krzyżem w ręku i pod Krzyżem, opowiedzieć się zdecydowanie za Bogiem, Maryją i Kościołem. Od dziś w zakrystii przyjmujemy zgłoszenia na wyjazd, tam gdzie będzie odbywać się wielka modlitwa Polaków. Gorąco zachęcamy do odpowiedzi całym sercem na zaproszenie organizatorów. Konkretne godziny wyjazdu i koszt będą podane w późniejszym czasie.

9. W odniesieniu do całej sytuacji w naszej Ojczyźnie i przed wyborami parlamentarnymi jesteśmy też zaproszeni w dn. od 8 września do 13 października do podjęcia modlitwy i postu w int. Ojczyzny. Chodzi o post w jeden dzień tygodnia o chlebie i wodzie, udział w Mszy Św. w tym dniu i przyjęcie Komunii Św.

10. W piątek od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego.

11. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia chętnych osób, aby nabyć trzeci tom albumu z kolorowymi zdjęciami i opisem kościołów dekanatów: Brzesko, Bochnia Wschód i Zachód, Lipnica Murowana, Czchów i Zakliczyn. Koszt albumu zamówionego przez parafię będzie wynosił 80 zł [potem cena w sprzedaży będzie po 120 zł]. Przyjmujemy zgłoszenia w zakrystii na taki album; samo zgłoszenie, bez zapłaty ...

12. Są wolne miejsca na pielgrzymkę w Bieszczady w dniach 7 i 8 września. Można pobrać program z informacjami na ten temat. Trasa jest bardzo ciekawa. Są to miejsca nie tylko pielgrzymkowe, ale też turystyczno – krajoznawcze.

13. Są także wolne miejsca na pielgrzymkę do Medziugorje w dniach 1 – 8 września; koszt 450 zł i 150 euro z dwoma posiłkami dziennie; zarówno nocleg jak i smaczne i obfite posiłki w dobrym pensjonacie rodzinnym, blisko kościoła. Informacje w zakrystii.

14. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży, dorosłych i wakacyjne dla dzieci: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” ... Dziś przy wyjściu z kościoła można zabrać kolejny numer bezpłatnej gazety z serii „dobre nowiny”, a w nich wiele pięknych i przejmujących świadectw uzdrowienia i nawrócenia, a także zaproszenie do modlitwy „Polska pod Krzyżem”.