XX NIEDZIELA ZWYKŁA 18 SIERPNIA 2019

1. Chrystus przyszedł rzucić ogień na ziemię. Jego miłość jest prawdziwa i pewna. Kiedy przychodzimy na Mszę Św. poddajemy nasze serca Bożemu działaniu, aby i w nas zapłonął ogień miłości. Nie bądźmy obojętni na to, co dzieje się na ołtarzu. Jezus jest realnie obecny wśród nas ...

2. Spotkanie Modlitewne dla chętnych w kościele w środę po nabożeństwie wieczornym

3. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, a od godz. 17.30 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio; prośby i podziękowania możemy składać przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia; po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

4. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus pragnie, abyśmy z miłości do Niego towarzyszyli Mu w Jego cierpieniu i osamotnieniu Ogrójca ...

5. Dalej zachęcamy do wpisania dobrowolnej abstynencji od alkoholu do Księgi Trzeźwości, która jest przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia.

6. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie w czwartek po nabożeń. wieczornym.

7. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24 – godz. Adoracja Najśw. Sakr. Jak co miesiąc, jest to szczególna okazja do modlitwy sam na sam z Panem Jezusem, który pragnie obdarzyć nas obfitością swych łask; w miarę możliwości wykorzystajmy taką szansę – naprawdę warto! Jeśli ktoś może być obecny na Adoracji o konkretnej godzinie, to bardzo prosimy o wpisanie się na listę, która jest przy filarze z przodu kościoła {przy Jezusie Miłosiernym}.

8. Rozpoczęła się Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Wspierajmy pielgrzymów naszą modlitwą i codziennie możemy korzystać z transmisji pielgrzymkowych w radio RDN Małopolska oraz w internecie.

9. Przyjmujemy jeszcze zapisy na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu wejścia Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, czyli w niedzielę, 25 sierpnia; wyjazd o godz. 6.30, a z Częstochowy po godz. 19; koszt 40 zł, a dla powracających z pielgrzymki – 30 zł, podobnie dzieci do trzeciej klasy włącznie. Są jeszcze miejsca wolne na drugi autokar.

10. Przygotowywane jest kilkutomowe albumowe wydanie z kolorowymi zdjęciami i krótkimi opisami, które ukażą piękno kościołów naszej diecezji. W tomie trzecim będą kościoły dekanatów: Brzesko, Bochnia Wschód i Zachód, Lipnica Murowana, Czchów i Zakliczyn. Od ilości zakupionych albumów zależy, czy będą w nim 2 lub też 4 strony poświęcone danej parafii. Koszt albumu zamówionego przez parafię będzie wynosił 80 zł [potem cena w sprzedaży będzie po 120 zł]. Aby mogły być 4 strony publikacji o naszych kościołach, musimy zamówić przynajmniej 31 egzemplarzy. Dlatego od dziś do przyszłej niedzieli przyjmujemy zgłoszenia w zakrystii na taki album; samo zgłoszenie, bez zapłaty. Zachęcamy ...

11. Są wolne miejsca na pielgrzymkę w Bieszczady w dniach 7 i 8 września. Można pobrać program z informacjami na ten temat. Trasa jest bardzo ciekawa. Są to miejsca nie tylko pielgrzymkowe, ale też turystyczno – krajoznawcze.

12. Są także wolne miejsca na pielgrzymkę do Medziugorje w dniach 1 – 8 września; koszt 450 zł i 150 euro z dwoma posiłkami dziennie; zarówno nocleg jak i smaczne i obfite posiłki w dobrym pensjonacie rodzinnym, blisko kościoła. Informacje w zakrystii.

13. Ponieważ Błogosławieństwo Ks. Biskupa Tarnowskiego związane jest ze srebrnym lub złotym Jubileuszem Małżeństwa, a przy okrągłych Rocznicach, takich jak: 10., 15., 20., 30 itd. chcemy Małżonkom przekazać nasze Parafialne Błogosławieństwo, to prosimy przy zamawianiu takich Mszy Św. podać również nazwisko małżonków, które /nie musi być ogłaszane/ jest potrzebne do wypisania Błogosławieństwa. Jeśli zostały już zamówione takie Msze Św. rocznicowe na najbliższe tygodnie, to prosimy o podejście przy okazji do zakrystii, aby uzupełnić.

14. Wczoraj rozpoczął się Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu, który potrwa do niedzieli 25 sierpnia. Program jest na plakacie w gablocie ogłoszeń.

15. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; „Kościół nad Uszwicą”, w którym jest wszystko o naszym rejonie; miesięczniki dla młodzieży, dorosłych i wakacyjne dla dzieci: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” ...