XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 11 SIERPNIA 2019

1. Nie wiemy, kiedy Chrystus powtórnie przyjdzie na ziemię. Nie znamy też daty naszej śmierci. Mamy jednak pewność, że to nastąpi. Dzisiaj Jezus zachęca nas, abyśmy byli na to gotowi. Wśród problemów i radości codziennego życia nie zapominajmy o naszym dążeniu do szczęścia wiecznego w niebie. Każdy dzień może być ostatnim dla nas na ziemi. Ważne, abyśmy zawsze byli przygotowani na spotkanie z Bogiem ...

2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych ...

3. We wtorek, 13 sierpnia, będzie Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 19.00, a potem różańcowa procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej; do prowadzenia różańca i niesienia figury Maryi przy pierwszym i piątym dziesiątku prosimy Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Fatima”; przy drugim dziesiątku – kobiety; przy trzecim – mężczyzn, a przy czwartym – młodzież; przynieśmy lampiony lub świece i przyjdźmy jak najliczniej.

4. Spotkanie Modlitewne dla chętnych w kościele w środę po nabożeństwie wieczornym

5. W czwartek – przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. jak w niedziele o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 oraz 17.00; na każdej Mszy Św. będzie poświęcenie wianków z ziół, kwiatów i zbóż, a o godz. 11.00 także wieńca żniwnego. Jest to święto obowiązkowe. Składka na tacę będzie na cele charytatywne. Popołudniu o godz. 15.00 Mszą Św. w Gosprzydowej rozpoczną się Dożynki Gminne.

6. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus zaprasza, abyśmy Mu towarzyszyli w Jego cierpieniu i osamotnieniu w Ogrójcu ...

7. W dalszym ciągu zachęcamy do wpisania dobrowolnej abstynencji od alkoholu do Księgi Trzeźwości, która jest przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia; można samo imię i czas abstynencji, jeśli ktoś nie chce więcej danych osobowych.

8. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w piątek po nabożeństwie wieczornym.

9. W sobotę po Mszy Św. o godz. 6.30 na Placu Katedralnym w Tarnowie rozpocznie się Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która będzie trwać przez 9 dni. Wspierajmy pielgrzymów naszą modlitwą i codziennie możemy korzystać z transmisji pielgrzymkowych w radio RDN Małopolska oraz w internecie.

10. Przyjmujemy jeszcze zapisy na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu wejścia Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, czyli w niedzielę, 25 sierpnia; wyjazd o godz. 6.30, a z Częstochowy po godz. 19; koszt 40 zł, a dla powracających z pielgrzymki – 30 zł, podobnie dzieci do trzeciej klasy włącznie. Wszystkie miejsca na pierwszy autokar są zajęte; jest też lista na drugi, który pojedzie, gdy będzie przynajmniej 30 osób chętnych /drugi autokar na razie bez wpłat/.

11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę w Bieszczady w dn. 7 – 8 września. Zgłoszenia do p. Jana Wolaka; zainteresowani mogą jeszcze pobrać program pielgrzymki, gdzie jest też nr telefonu do pana Jana.

12. Za tydzień w rejonach naszej parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni; przy tej okazji prosimy także o ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza. Z zakrystii prosimy zabrać listy na poszczególne rejony. Parafianom zbierającym ofiary oraz wszystkim Ofiarodawcom niech hojnie Bóg błogosławi i Maryja wyprasza potrzebne na co dzień łaski.

13. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; Jest jeszcze „Kościół nad Uszwicą”, w którym jest wszystko o naszym rejonie; miesięczniki dla młodzieży, dorosłych i wakacyjne dla dzieci: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” ...