XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 04 SIERPNIA 2019

1. Jezus przestrzega nas dzisiaj przed gromadzeniem mienia. Nawet jeśli będziemy mieć wszystko w nadmiarze, nie mamy pewności jutra – nie wiemy, kiedy Bóg nas powoła do siebie. Warto więc zatroszczyć się o bogactwa, które podobają się Bogu – dobro i miłość okazywane drugiemu człowiekowi, czyste sumienie, życie zgodne z przykazaniami. Niech udział w Eucharystii umacnia nas w dokonywaniu codziennych wyborów dążenia do tego, co w górze, a nie do tego, co na ziemi ...

2. Dziś po każdej Mszy Św. przy kościele są zbierane ofiary na kilkumiesięczny wyjazd wolontariuszy do Sudanu Południowego i Brazylii. Jest również sklepik misyjny ...

3. We wtorek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. będą sprawowane o godz. 6.30 i 18.00.

4. Spotkanie Modlitewne dla chętnych w kościele w środę po nabożeństwie wieczornym
5. W czwartek - Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 i od godz. 17.30 będzie nabożeństwo za wstawien. św. Jana Pawła II, a po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

6. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus pragnie, abyśmy Mu towarzyszyli w Jego cierpieniu w Ogrójcu ...

7. W sierpniu zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych, aby dzięki temu wypraszać u Boga ratunek dla pogrążonych w pijaństwie i alkoholizmie. Przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia jest Księga Trzeźwości. Prosimy o wpisanie podjętej abstynencji; można samo imię i czas abstynencji, jeśli ktoś nie chce więcej danych osobowych.

8. Spotkanie dla uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę będzie w najbliższy piątek w Auli Chrystusa Króla, czyli w dolnym kościele św. Jakuba Ap. w Brzesku o godz. 18.00.

9. Jeszcze tylko dziś przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Sokółki, Świętej Wody, Świętej Lipki i Gietrzwałdu, która będzie w dniach 29 sierpnia do 1 września; koszt 350 zł, przy zapisie zaliczka 200 zł.

10. Organizujemy autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu wejścia Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, czyli w niedzielę, 25 sierpnia; wyjazd o godz. 6.30, a z Częstochowy po godz. 19; koszt 40 zł, a dla powracających z pielgrzymki – 30 zł, podobnie dzieci do trzeciej klasy włącznie; zapisy w zakrystii.

11. W ciągu tygodnia są otwarte główne drzwi do kościoła, a zamknięte szklane; zachęcamy do nawiedzenia Najśw. Sakramentu.

12. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w najbliższą niedzielę: • Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; • Dla Róż dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.00.

13. Składka na tacę za tydzień będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

14. Nabożeństwo Fatimskie, które będzie we wtorek, 13 sierpnia o godz. 19.00, poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Fatima”.
15. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; Jest jeszcze „Kościół nad Uszwicą”, w którym jest wszystko o naszym rejonie; miesięczniki dla młodzieży, dorosłych i wakacyjne dla dzieci: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” ...