XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 LIPCA 2019

1. Uczniowie proszą Jezusa: „Panie, naucz nas modlić się”. Jezus uczy ich nazywać Boga Ojcem i wyjaśnia, że Bóg chce dobra swoich dzieci. Troszczy się o nasz byt oraz udziela nam Ducha Świętego. Wsłuchajmy się w tę piękną lekcję Jezusa o miłości naszego Ojca w niebie, do którego zawsze i w każdej sprawie możemy się zwracać.

2. Dziś przed zakończeniem Mszy Św. jest poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców oraz Akt Zawierzenia się Maryi, Królowej Polski, a po Mszy Św. na parkingu pokropienie pojazdów wodą święconą. Przy kościele są zbierane ofiary do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy; przy tej okazji można zabrać poświęcony breloczek do kluczy.

3. Spotkanie Modlitewne dla chętnych w kościele w środę po nabożeństwie wieczornym

4. W I czwartek - Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 i od godz. 17.30 będzie wspólnie odmawiany „czerwony różaniec”, do prowadzenia którego prosimy Gr. XIV Św. Teresy od Dziec. Jezus; zelator – p. Anna Boczarska; także modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej parafii; po Mszy Św. zmiana tajemnic, ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias oraz w Sali k. zakrystii krótkie spotkanie formacyjne dla uczestników Grup „Czerwonego Różańca”.

5. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – to sam Pan Jezus pragnie, abyśmy Mu towarzyszyli w Jego cierpieniu w Ogrójcu ...

6. W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień, który jest czasem dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych, aby dzięki temu wypraszać u Boga ratunek dla pogrążonych w pijaństwie i alkoholizmie. Gorąco zachęcamy do podjęcia abstynencji, a ci, którzy nie potrafią się na to zdobyć – przynajmniej niech trwają w trzeźwości.

7. W I piątek – nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 i 18.00; ofiarami na tacę będziemy wspierać naszych misjonarzy.

8. W I sobotę - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się różańcem o godz. 17.00, do prowadzenia którego prosimy VII i VIII Różę Matek /rozważania w zakrystii/.

9. Spowiedź św. na I piątek i I sobotę miesiąca:
• Dla dzieci – w środę - od godz. 17.00;
• Dla młodzieży – w czwartek - od godz. 17.00;
• Dla dorosłych – w piątek - od godz. 17.00.

10. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę prowadzimy jeszcze w naszej parafii do końca lipca; potem w parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku.

11. Tzw. Odpust Porcjunkuli, przypadający na dzień 1 i 2 sierpnia, w naszej parafii jest przeniesiony na dzień 11 listopada, aby w kościele Matki Bożej Fatimskiej zyskać odpust zupełny z okazji Św. Marcina Bpa.

12. W najbliższą niedzielę będziemy gościć wolontariuszy misyjnych. Sylwia, która była u nas rok temu, podzieli się z nami doświadczeniem prawie rocznego pobytu w Ugandzie, zaś jej kolega wybiera się na rok czasu do Sudanu. Przy kościele będą zbierać ofiary na wyjazd do Afryki i pewnie będzie też sklepik misyjny. Ofiary na tacę w pierwsze niedziele miesiąca są na cele diecezjalne.

13. W dn. 29 sierpnia /godziny wieczorne – czwartek/ do późnego wieczoru niedzieli 1 września odbędzie się pielgrzymka autokarowa wraz z grupą z okolic Tarnowa do: Sokółki /miejsce cudu eucharystycznego/, Świętej Wody /sanktuarium Matki B. Bolesnej, Świętej Lipki i Gietrzwałdu, gdzie były jedyne w Polsce uznane przez Kościół objawienia Maryjne; posiłki, bez śniadania w piątek i kolacji w niedzielę, czyli 2 śniadania, 3 obiady i 2 kolacje; jeden nocleg w Świętej Wodzie, a drugi w Gietrzwałdzie; koszt 350 zł; zapisy w zakrystii i zaliczka 200 zł; miejsc tylko 10 dla nas; zostały jeszcze tylko trzy wolne.

14. Organizujemy autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu wejścia Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, czyli w niedzielę, 25 sierpnia; wyjazd o godz. 6.30, a z Częstochowy po godz. 19; koszt 40 zł, a dla powracających z pielgrzymki – 30 zł, podobnie dzieci do trzeciej klasy włącznie; zapisy od dzisiaj w zakrystii.

15. Parafia pw. Św. Prokopa w Jadownikach zaprasza w niedzielę 4 sierpnia o godz. 12.30 do kościoła parafialnego na spotkanie z panią Dorotą Hałasa (współautorką książki „Chrystus w Kraju Samurajów”), która opowie o objawieniach Matki Bożej w Akita w Japonii.

16. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; Jest nowy numer „Kościoła nad Uszwicą”, w którym jest wszystko o naszym rejonie; miesięczniki dla młodzieży, dorosłych i wakacyjne dla dzieci: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” ...