XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 21 LIPCA 2019

1. Jezus gromadzi nas przy ołtarzu, naucza nas oraz umacnia. Nieraz jesteśmy bardzo zajęci i ledwo nadążamy wszystko zrobić. Pan Jezus jednak wskazuje, że nasze codzienne niepokoje nie są najważniejsze. Nie pozwólmy, żeby przesłoniły nam duchowe życie, osobistą relację z Bogiem. Zatrzymajmy się na chwilę i powierzmy nasze zmartwienia Jezusowi. Wsłuchajmy się w Jego słowa, które kieruje do nas ...

2. W środę po nabożeństwie wieczornym Spotkanie Modlitewne w kościele.

3. W czwartek - Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 i od godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich.

4. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – zachęcamy, by odpowiedzieć na pragnienie Jezusa, aby towarzyszyć Mu w Jego cierpieniu w Ogrójcu

5. W sobotę - przypada V Rocznica Peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego z relikwiami św. Jana Pawła II i św. Faustyny w naszej parafii. W duchu dziękczynienia zapraszamy na modlitwę przed Najśw. Sakramentem. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie w Godzinie Miłosierdzia, czyli o godz. 15.00 i modlitwy do Miłosierdzia Bożego, potem chwila modlitwy w ciszy; od godz. 16.00 Różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej i też chwila osobistej modlitwy w ciszy; błogosławieństwo i o godz. 17.00 – Eucharystia. Gorąco zapraszamy ...

6. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę są prowadzone w naszej parafii do końca lipca.

7. W zakrystii są jeszcze bezpłatne Poradniki przeznaczone dla nauczycieli i rodziców, którzy mają swoje dzieci w przedszkolu lub szkole podstawowej pn. „Jak powstrzymać pedofila?” – zachęcamy, by je zabrać, aby zobaczyć zagrożenia, które niesie ze sobą edukacja seksualna dzieci proponowana przez lewicę i liberałów.

8. W najbliższą niedzielę, z racji przypadającego w tygodniu wspomnienia Św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżnych, po każdej Mszy Św. będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji można złożyć ofiarę, jako dziękczynienie za szczęśliwie przejechane kilometry, które są przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy. Zaś składka na tacę będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

9. W dn. 29 sierpnia /godzin wieczornych – czwartek/ do późnego wieczoru niedzieli 1 września odbędzie się pielgrzymka autokarowa wraz z grupą z okolic Tarnowa do: Sokółki /miejsce cudu eucharystycznego/, Świętej Wody /sanktuarium Matki B. Bolesnej, Świętej Lipki i Gietrzwałdu, gdzie były jedyne w Polsce uznane przez Kościół objawienia Maryjne; posiłki, bez śniadania w piątek i kolacji w niedzielę, czyli 2 śniadania, 3 obiady i 2 kolacje; jeden nocleg w Świętej Wodzie, a drugi w Gietrzwałdzie; koszt 350 zł; zapisy od dziś w zakrystii i zaliczka 200 zł; miejsc tylko 10 dla nas.

10. Składamy serdeczne podziękowanie Strażakom z Gnojnika i panu Adamowi Garbacz za pomoc w piątek przy podlewaniu pasów zieleni na parkingu przy kościele. 11. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży, dorosłych i wakacyjne dla dzieci: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” ...