XV NIEDZIELA ZWYKŁA 14 LIPCA 2019

1. Jezus mówi, abyśmy byli miłosierni. To, w jaki sposób odnosimy się do innych i pomagamy potrzebującym, świadczy o naszym życiu Ewangelią. Nie wystarczy deklaracja, że wierzymy i kochamy Boga. Istotna jest realizacja przykazania miłości Boga i bliźniego w naszym codziennym życiu. Niech udział w Eucharystii umacnia nas na drodze do życia wiecznego ...

2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych ...

3. We wtorek, we wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej, wybieramy się w pieszej pielgrzymce do Św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Wyjście z parkingu przy kościele św. Marcina o godz. 16.00; po drodze chwila zatrzymania w Gosprzydowej i Msza Św. o godz. 19.00 w Lipnicy Murowanej. W tym dniu ma też spotkanie w Lipnicy młodzież. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce; prosimy też młodzież do grania i śpiewania. Gdyby ktoś potrzebował na powrót busa, to prosimy dziś zgłosić w zakrystii, żebyśmy wiedzieli czy trzeba zamówić – bus wyjeżdżałby z Lipnicy ok. godz. 20.30.

4. W środę po nabożeństwie wieczornym Spotkanie Modlitewne w kościele dla chętnych.

5. W czwartek - Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 i od godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem Św. O. Pio; prośby i podziękowania możemy składać przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia; po Mszy Św. ucałowanie relikwii św. o. Pio.

6. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – zachęcamy, by odpowiedzieć na pragnienie Chrystusa, aby towarzyszyć Mu w Jego cierpieniu w Ogrodzie Oliwnym ...

7. W piątek - w Godzinie Miłosierdzia czyli o godz. 15.00 rozpocznie się Spotkanie dla uczestników Grup „Czerwonego Różańca”, dla wszystkich czcicieli Przenajdroższej Krwi Chrystusa i chętnych: będą modlitwy, konferencje, chwila przerwy na mały poczęstunek przy kawie i Eucharystia o godz. 18.00. Będą prowadzić O. Misjonarz Krwi Chrystusa z Częstochowy i S. Krystyna. Zapraszamy serdecznie ... W środę po Mszy Św. wieczornej prosimy na spotkanie w Sali obok zakrystii te osoby, które chcą pomóc w przygotowaniu Sali na piątek.

8. W piątek po nabożeństwie wieczornym spotkanie Akcji Katolickiej;

9. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę są prowadzone w naszej parafii do końca lipca.

10. W zakrystii są jeszcze bezpłatne Poradniki przeznaczony dla rodziców i nauczycieli pn. „Jak powstrzymać pedofila?” – można je zabrać.

11. W najbliższą niedzielę kazania będzie głosił misjonarz z Kongo Brazaville – ksiądz Bogdan Piotrowski i na potrzeby jego misji będzie składka na tacę.

12. Polecamy czasopisma religijne : tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży, dorosłych i wakacyjne dla dzieci: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” ... W zakrystii jest miesięcznik „Różaniec”.

13. Za tydzień w rejonach parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Przy tej okazji prosimy o ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza. W zakrystii są listy na poszczególne rejony, prosimy o ich zabranie. Serdeczne Bóg zapłać Parafianom, którzy trudzą się zbieraniem ofiar w rejonach parafii oraz wszystkim Ofiarodawcom. Niech Bóg wynagradza swym błogosławieństwem, a Maryja, Pani Fatimska niech wstawia się za Nimi i otacza opieką. W minionym tygodniu w kaplicy została zamontowana część marmurowa do ołtarza poświęconego Matce Bożej Częstochowskiej i Św. Janowi Pawłowi II.