XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 07 LIPCA 2019

1. „W sercach waszych niech panuje pokój Chrystusowy; słowo Chrystusa niech w was mieszka w całym swym bogactwie”. Te słowa, które poprzedzają dzisiejszą Ewangelię możemy traktować jako życzenie i zarazem błogosławieństwo. W ich realizacji skutecznie pomaga pełny udział we Mszy Św. Spotkanie ze Zbawicielem wiąże się z posłaniem do innych – ten skarb, otrzymany darmo, powinien być przekazywany. Dzieląc się wiarą, nie doznajemy uszczerbku, lecz nasza wiara, dzięki temu wzrasta ...

2. W środę po nabożeństwie wieczornym będzie Spotkanie Modlitewne w kościele dla chętnych.

3. W czwartek - Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 i od godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II; po Mszy Św. ucałowanie jego relikwii.

4. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus zaprasza, by Mu towarzyszyć w Jego cierpieniu i osamotnieniu Ogrójca. Zachęcamy, by odpowiedzieć na to pragnienie Chrystusa ...

5. W czwartek Mszą Św. o godz. 20.45 rozpocznie się pielgrzymka do Torunia i Lichenia.

6. W piątek - po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24 – godzinna Adoracja Naśw. Sakramentu. To szczególny czas, w którym Pan Jezus pragnie nas umocnić, pocieszyć, obdarzyć swoją miłością i hojnymi łaskami. Kto może być na Adoracji o konkretnej godzinie, to prosimy o wpisanie się przy filarze z przodu kościoła [przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia]. Modlitwa za uzależnionych i w int. trzeźwości w naszych rodzinach będzie w piątek zaraz po Mszy Św. wieczornej.

7. W sobotę - 13 lipca będzie Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 19.30 i potem różańcowa procesja fatimska; do prowadzenia różańca oraz niesienia figury Maryi Fatimskiej przy I i V dziesiątku różańca, prosimy Akcję Katolicką; przy drugim dziesiątku – kobiety; przy trzecim – mężczyzn i przy czwartym młodzież; prosimy o przyniesienie świec lub lampionów i zachęcamy do licznego udziału.

8. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która rozpocznie się dn. 17 sierpnia, są prowadzone w lipcu w naszej parafii, a w sierpniu w parafii Św. Jakuba w Brzesku. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 100 zł/osobę. Każda następna z domu płaci 70 zł, a kolejne dziecko z domu do kl. III gimn. – 20 zł.

9. Dzisiaj po każdej Mszy Św. przy kościele osoba z rodziny Mateuszka Balcerowiaka, który czeka na kolejną kosztowną operację w Niemczech, będzie zbierać ofiary do puszek. Prosimy o życzliwe wsparcie ...

10. Za tydzień będzie zmiana tajemnic różańcowych:
• Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00;
• Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.00.

11. Dzisiaj można zabrać bezpłatny Poradnik przeznaczony dla rodziców i nauczycieli pn. „Jak powstrzymać pedofila?” Jest on tylko dla osób pełnoletnich. Ukazana jest w nim edukacja seksualna dzieci w niektórych krajach Europy: na czym polega, jaki jest jej cel, jak wygląda. Poradnik podpowiada jak mogą bronić dzieci rodzice, jak też nauczyciele i wychowawcy. Można go zabrać z zakrystii, a sprzed kościoła tylko wtedy, gdy jest dorosły lektor. Rodziców dzieci przedszkolnych i ze szkoły podstawowej zachęcamy do zabrania ...

12. Polecamy czasopisma religijne : tygodnik – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, np. „Królowa Różańca Św.”, „Miłujcie się” oraz nowe wakacyjne dla dzieci: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” ...