XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 CZERWCA 2019

1. Pan Jezus zadaje dziś pytanie: „Za kogo Mnie uważacie?” Odpowiedź na nie pomoże nam umocnić się w wyborze Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela. To Jego pragnie nasze serce, a On nas nie opuści. Teraz jest czas na naszą świadomą decyzję wierności Bogu. Powiedzmy dziś Panu Jezusowi – kim On dla nas jest ...

2. Dziś po każdej Mszy Św. śpiewamy przebłagalne Suplikacje za ostatnie zniewagi i świętokradztwa w naszej Ojczyźnie wobec Najśw. Sakramentu, Mszy Św. i obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj procesja eucharystyczna po Mszy Św. o godz. 11.00, a w tygodniu po Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00.

4. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

5. W środę po nabożeństwie wieczornym będzie Spotkanie Modlitewne w kościele dla chętnych.

6. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała rano i wieczorem będzie błogosławieństwo dzieci oraz wianków.

7. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 i nabożeństwo przez wstawiennictwo Św. Ojca Pio. Prośby i podziękowania możemy składać przy ołtarzu Bożego Miłos.

8. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus zaprasza, by Mu towarzyszyć w Jego cierpieniu i osamotnieniu Ogrójca. Zapraszamy ...

9. W piątek - uroczystość Najśw. Serca P. Jezusa, to również Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Będą również procesje eucharystyczne po Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. Spotkanie synodalne Rady Parafialnej będzie we wtorek po nabożeństwie wieczornym, a Rycerstwa Niepokalanej - w piątek.

11. W sobotę będzie uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00. 10.00 i 17.00. Składka na tacę jest do dyspozycji Ojca Św.

12. Dzisiaj wyruszymy z coroczną pielgrzymką pieszą do Matki Bożej w Gosprzydowej. Wyjście z parkingu przy kościele św. Marcina o godz. 15.00 i Msza Św. w Gosprzydowej ok. godz. 16.00. Zapraszamy do licznego udziału. Bardzo prosimy młodzież do śpiewania i grania na instrumentach muzycznych ...

13. Osoby jadące na pielgrzymkę do Lichenia w dn. 11 – 14 lipca są proszone o podanie w zakrystii nr pesel i adresu – jest to potrzebne do ubezpieczenia, a także prosimy o pozostałą część wpłaty kosztów pielgrzymki czyli razem z zaliczką ma być 270 zł.

14. Dzieci, które chodziły często na nabożeństwa majowe i oddały naklejony obrazek z Matką B. Fatim. niech podejdą do zakrystii po przygotowane dla nich niespodzianki.

15. Polecamy czasopisma religijne : tygodnik – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, np. „Królowa Różańca Św.”, „Miłujcie się” oraz dla dzieci: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek”. Zachęcamy ... Przy kościele można zakupić jeszcze książeczkę o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do naszej Ojczyzny – po 4 zł, a także książeczkę z serii „nasz wielki patron” o Św. Annie – po 5 zł.