IX NIEDZIELA - TRÓJCY PRZENAJŚW. 16 CZERWCA 2019

1. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam o wspólnocie miłości jednego Boga w Trzech Osobach. Każdy z nas jest zaproszony do bliskości z Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Budowanie jedności z innymi ludźmi i realizowanie przykazania miłości w naszej zwykłej codzienności to wyznawanie wiary w Boga Trójjedynego. Niech nasze życie będzie świadectwem miłości Boga, któremu zawierzyliśmy ...

2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych ...

3. Dzisiaj kończy się czas Komunii Św. wielkanocnej wynikający z trzeciego przykazania kościelnego.

4. Msza Św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla szkoły podstawowej i przedszkola będzie we wtorek o godz. 8.00.

5. Msza Św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla przedszkola będzie we środe o godz. 7.45. W środę po wieczornej Mszy Św. i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie Spotkanie Modlitewne w kościele dla chętnych.

6. W czwartek przypada uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze Św. będą sprawowane jak w niedziele: 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po Mszy Św. o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Parafian z wyznaczonych rejonów i KSM prosimy o przygotowanie ołtarzy. Zachęcamy do licznego udziału w procesji. Prosimy o przygotowanie feretronów, chorągwii i sztandarów; prosimy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci I – Komunijne, DSM i służbę liturgiczną, OSP. Procesja zakończy się w nowym kościele. Jest to święto obowiązkowe. Składka na tacę będzie na hospicja i inne cele charytatywne.

7. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – to czas przeżyty przy Panu Jezusie w Jego cierpieniu i osamotnieniu w Ogrójcu. Zapraszamy ...

8. W oktawie Bożego Ciała będą odbywać się procesje eucharystyczne przy nowym kościele po Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00, a w niedziele po Mszy Św. o godz. 11.00.

9. W piątek od godz. 17.00 będzie okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia roku szkolnego /tych, którzy nie skorzystali ze spowiedzi na pierwszy piątek/, a dla dorosłych z okazji Bożego Ciała i oktawy.

10. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w piątek po wieczornym nabożeństwie.

11. W najbliższą niedzielę wyruszymy z coroczną pielgrzymką pieszą do Matki Bożej w Gosprzydowej. Wyjście z parkingu przy kościele św. Marcina o godz. 15.00 i Msza Św. w Gosprzydowej ok. godz. 16.00. Zapraszamy do licznego udziału. Bardzo prosimy młodzież do śpiewania i grania na instrumentach muzycznych.

12. Polecamy czasopisma religijne : tygodnik – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych oraz dla dzieci: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” ... W zakrystii jest miesięcznik „Różaniec”. Zachęcamy ...