VIII NIEDZIELA - ZESŁANIE DUCHA SW. 09 CZERWCA 2019

1. Dzisiaj mija 50 dni od zmartwychwstania Jezusa. Tego dnia Maryja i Apostołowie zgromadzeni w Wieczerniku otrzymali Ducha Świętego. Wierzymy, że również i na nas, zebranych wokół ołtarza, Bóg ześle swego Ducha, który nas umocni i rozpali w nas miłość. Wołajmy z wiarą: „Przyjdź, Duchu Święty!” – i pozwólmy Mu działać w naszym życiu ...

2. Dziś po każdej Mszy Św. można nabyć przy kościele ciekawą i piękną płytę z piosenkami religijnymi i świadectwami z hospicjum, a po Mszy Św. o godz. 11.00 zapraszamy na chwilę Koncertu w wykonaniu p. Doroty i Marka Choszczyków. Składamy im serdeczne Bóg zapłać za trzydniową posługę, którą pełnią w naszej parafii. Niech Bóg wynagrodzi ich rodzinie swymi hojnymi łaskami, a Matka Boża Niepokalana niech otacza swą nieustanną opieką. Jeszcze dziś figura Maryi Niepokalanej, ocalona, w czasie II wojny światowej i Powstania Warszawskiego pozostaje w naszej świątyni do ostatniej Mszy Św.

3. Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt, jest święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Składka na tacę jest na cele charytatywne. Zachęcamy do udziału we Mszy Św.

4. W środę po Mszy Św. i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie w kościele spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci z klas VII, w związku z egzaminem przed Bierzmowaniem.

5. W czwartek – jest święto Jezusa Chr. Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To również 13 czerwca, czyli Nabożeństwo Fatimskie. Msza Św. o godz. 20.00 i potem różańcowa procesja fatimska. Do prowadzenia różańca i niesienia figury Maryi przy I i V dziesiątku różańca prosimy młodzież bierzmowaną z kl. VIII i kl. III gimnazjum; przy II i IV dziesiątku – kobiety, a przy III – mężczyźni; przynieśmy ze sobą świece lub lampiony i przybądźmy jak najliczniej.

6. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo – to czas przeżyty przy Panu Jezusie w Jego cierpieniu i osamotnieniu w Ogrójcu. Zapraszamy ...

7. W piątek – po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24 – godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu. To okazja, aby przez chwilę, będąc sam na sam z Jezusem Eucharystycznym, zawierzyć Bogu siebie i wszystkie swoje życiowe sprawy. Kto może przyjść na Adorację o konkretnej godzinie, to bardzo prosimy o wpisanie się na listę /przy filarze z przodu kościoła/.

8. W najbliższą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych: • Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; • Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.00.

9. Za tydzień jest uroczystość Trójcy Przenajśw. i jest obchodzone Diecezjalne Święto Rodziny. Na każdej Mszy Św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

10. Za tydzień w rejonach naszej parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Przy tej okazji prosimy również o ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza. Listy na rejony są do zabrania w zakrystii. Serdeczne Bóg zapłać Parafianom zbierającym ofiary i wszystkim Ofiarodawcom – niech Bóg im błogosławi.

11. Wyjazd na Forum „Godzina Miłosierdzia” w Krynicy Zdroju będzie w sobotę, 15 czerwca, o godz. 8.30 z parkingu przy kościele św. Marcina.

12. W niedzielę, 16 czerwca, w Diecezjalne Święto Rodziny, jest organizowany wyjazd z naszego dekanatu do Starego Sącza. Rodziny wsiadają w Gnojniku na przystanku obok Domu Strażaka o godz. 9.00, a wyjazd ze Starego Sącza w godz. 15.oo – 16.oo {będzie do uzgodnienia na miejscu}. Koszt dla osoby dorosłej 20 zł; dzieci od I do VIII klasy po 10 zł, a przedszkolne i młodsze – gratis. Zapraszamy – jest jeszcze wiele wolnych miejsc ... Zapisy w zakrystii.

13. W sobotę, w 7. Rocznicę objęcia diecezji przez ks. Bpa Andrzeja Jeża, pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

14. W najbliższą niedzielę jednak nie damy rady odprawić Mszy Św. w RDO „Staś”.

15. Polecamy czasopisma religijne : tygodnik – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych ... Nowe miesięczniki dla dzieci: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” ... Zachęcamy ...