VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - 02 CZERWCA 2019

1. Jezus po zmartwychwstaniu przez 40 dni ukazywał się Apostołom i mówił im o królestwie Bożym. Po tym czasie wstąpił do nieba. Jezus nie zostawił nas samych. Obiecał, że będzie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Uczniowie z radością wielbili Boga po tym wydarzeniu. Przyłączmy się i my do tej radości. Niech towarzyszy nam nadzieja, że dołączymy kiedyś do chwały Chrystusa ...

2. Trwa Nowenna do Ducha Świętego. Dziś jest po Mszy Św. o godz. 9.00, a w tygodniu po Mszy Św. o godz. 18.00.

3. W środę o godz. 17.45 będzie nabożeństwo do Św. Józefa, a po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz dla chętnych - Spotkanie Modlitewne.

4. W I czwartek – adoracja od godz. 17.00, a pół godziny przed Mszą Św. będzie odmawiany „czerwony różaniec” i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Do prowadzenia „czerwonego różańca” prosimy Gr. XII – Św. Franciszka, zelator – p. Krystyna Wiśniowska; po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias. „Godzina Święta” od godz. 23.oo – to czas przeżyty przy Panu Jezusie w Jego cierpieniu i osamotnieniu w Ogrójcu. Zapraszamy ...

5. W I piątek – nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy Św. o godz. 6.30. Wieczorem w piątek rozpoczniemy w naszej parafii tzw. „Ewangelizację z Maryją”, którą poprowadzi małżeństwo z Warszawy, państwo Marek i Dorota Choszczyk. Pełnią oni posługę modlitewno – muzyczną m.in. w hospicjach, więzieniach, szpitalach, domach spokojnej starości, domach samotnej matki, a także w parafiach. Program „Ewangelizacji z Maryją” jest następujący: /patrz >>>/ ...

6. Ze względu na „Ewangelizację z Maryją” zmiana tajemnic różańcowych jest przesunięta na trzecią niedzielę czerwca, a Róża Św. Szymona z Lipnicy będzie prowadzić różaniec w niedzielę 16 czerwca o godz. 8.30, ponieważ w najbliższą niedzielę poprowadzą państwo Choszczykowie; również wypominki będą przesunięte na następne niedziele [w czerwcu jest ich 5].

7. Spowiedź św. z okazji I piątku miesiąca:
• Środa - od godz. 17.oo – dzieci z kl. III, IV i V;
• Czwartek – od godz. 17.oo – młodzież z kl. VI, VII, VIII, gimnazjum i pozostała młodzież;
• Piątek – od godz. 17.oo – dorośli.

8. Dzisiaj lub w ciągu tygodnia prosimy o zabranie palm z kościoła.

9. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do osób chorych i w podeszłych latach życia będzie w sobotę o godz. 10.30 od kościoła Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy te osoby zgłaszać od dziś w zakrystii i w sobotę podwieźć kapłanów do nich.

10. Już dzisiaj kierujemy prośbę do Parafian o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, aby mieć więcej czasu: I ołtarz – przy zakrystii – Zarzecze; II ołtarz – po wyjściu z parku – Nowa Wieś; III ołtarz – przy Betanii – KSM; IV ołtarz – przy krzyżu obok nowego kościoła – Stara Wieś. Kościół św. Marcina jest nieczynny, więc wydłuży się procesja, bo musimy wrócić do nowego kościoła.

11. Są jeszcze miejsca wolne na Forum „Godzina Miłosierdzia” w Krynicy Zdroju w dniu 15 czerwca /sobota/; wyjazd od nas o godz. 8.30; wyjazd z Krynicy o godz. 22.30; koszt 40 zł, zapisy w zakrystii do czwartku wieczór.

12. W niedzielę, 16 czerwca, przypada Diecezjalne Święto Rodziny. Wspólne świętowanie przy ołtarzu papieskim rozpocznie się Mszą Św. o godz. 11.00. Później odbędzie się Folkowy Festyn Rodzinny. Jak co roku jest organizowany wyjazd z naszego dekanatu do Starego Sącza. Rodziny wsiadają w Gnojniku na przystanku obok Domu Strażaka o godz. 9.00, a wyjazd ze Starego Sącza w godz. 15.oo – 16.oo {będzie do uzgodnienia na miejscu}. Koszt dla osoby dorosłej 20 zł; dzieci od I do VIII klasy po 10 zł, a przedszkolne i młodsze – gratis. Zapraszamy ... Zapisy od dziś w zakrystii.

13. Polecamy czasopisma religijne : tygodnik – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych ... Zachęcamy ... Dzisiaj przy kościele można nabyć książeczkę z ok. 40 rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny – 4 zł.