VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26 MAJA 2019

1. Jezus przynosi nam pokój. Nigdzie takiego nie doświadczymy. Jest wolny od lęku, ponieważ wynika z osobistej relacji z Bogiem. Duch Święty, którego otrzymaliśmy, umacnia nas na drodze zachowywania nauki Chrystusa i uzdalnia nasze serca do miłości. Nie pozwólmy, aby naszymi sercami rządził strach. Z gorliwością wyznajmy wiarę w Jezusa Zmartwychwstałego ...

2. W tym tygodniu przypadają Kwartalne dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. Po Mszy Św. o godz. 18.00 i nabożeństwie majowym będą procesje błagalne do krzyży:
• W poniedziałek – przy domu rodziny Marcinków;
• We wtorek – na cmentarzu;
• W środę – przy nowej świątyni. 3. Zapraszamy na ostatnie już Nabożeństwa Majowe, które w dni powszednie są po Mszy Św. sprawowanej o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.45 i potem Eucharystia. W czwartek na Mszę Św. o godz. 18.00 wraz z nabożeństwem majowym prosimy klasy I i II Szkoły Podstawowej, a w piątek młodzież III klas gimnazjum; prosimy także ich rodziców.

4. W czwartek o godz. 20.00 młodzież KSM-u poprowadzi „Majówkę” przy krzyżu na wprost domu rodziny Strzesaków przy Drodze do Lewniowej, a w razie deszczu w RDO „Staś”.

5. W środę po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie majowym będzie Spotkanie Modlitewne dla chętnych w kościele.

6. W czwartek – adoracja od godz. 17.00, a potem nabożeństwo za wstawiennictwem św. Michała Arch. i Chórów Anielskich. „Godzina Święta” od godz. 23.oo ...

7. W piątek podczas nabożeństwa wieczornego rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego.

8. W I sobotę czerwca - nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.oo; do prowadzenia różańca prosimy XI i XIV Różę Matek /rozważania w zakrystii/.

9. W niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to Dzień Dziękczynienia w Polsce.

10. W Kobylance k. Gorlic odbywa się co roku Saletyńskie Spotkanie Dzieci. W tym roku to dni 14 – 16 czerwca; koszt 100 zł + przejazd. Zgłoszenia do ks. Marka do dziś wieczór.

11. III Forum Ewangelizacyjne „Godzina Miłosierdzia” jest w Krynicy Zdroju w dniach 14 i 15 czerwca. Wyjazd w sobotę 15 czerwca ok. godz. 8.30; wyjazd z Krynicy o godz. 22.30; koszt 40 zł, zapisy do końca maja w zakrystii.

12. Dnia 18 maja rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.darna100.pl

13. Polecamy czasopisma religijne : tygodnik – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, dla dzieci: „Promyczek Dobra” /z biletami wstępu do parków rozrywki na wakacjach/, „Mały Promyczek” /z dodatkiem/ , „Dominik” z płytą, ... Zachęcamy ... Dzisiaj przy kościele można zabrać bezpłatne gazety z serii „dobre nowiny” ...