V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 19 MAJA 2019

1.  Jezus mówi do nas przez Maryję, Matkę Bożą i naszą. W Fatimie Maryja przypomniała nam ewangeliczne wezwanie do nawrócenia, pokuty i modlitwy. W szczególny sposób prosi o codzienną modlitwę różańcową, o poświęcenie się Jej Niepokalanemu Sercu i nabożeństwa wynagradzające w pierwsze soboty miesiąca. Jednoczymy się w Krucjacie Jednej Intencji: „By Maryja była bardziej znana i miłowana; by Jej wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”...

2.  Dzisiaj zapraszamy także na ostatni Apel Jasnogórski  w kościele o godz. 21.00. Jeśli nie będzie deszczu, to na placu przed kościołem, od godz. 20.oo będą tańce lednickie. Zapraszamy młodych duchem i ciałem.

3.  Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe,  które w dni powszednie są po Mszy Św. sprawowanej o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.45 i potem Eucharystia.
W poniedziałek na Mszę Św. o godz. 18.00 wraz z nabożeństwem majowym zapraszamy klasę Vb;
we wtorek – kl. IVb;
w środę – klasę IVa;
w czwartek – kl. Va;
w piątek – kl. VIII;
prosimy także ich rodziców.

4.  Msza Św. przy figurze w Granicach Chronowskich będzie nie w środę lecz jutro
o godz. 19.30 /jeśli nie będzie deszczu/.

5.  We wtorek o godz. 20.00 młodzież KSM-u poprowadzi „Majówkę”  przy domu państwa Boczarskich /Droga do Chronowa/, a w czwartek przy domu Julki Niemiec, uczennicy kl. IVa.

6.  W środę po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie majowym będzie Spotkanie Modlitewne  dla chętnych w kościele.

7.  W czwartekadoracja od godz. 16.30, a potem nabożeństwo za wstawiennictwem
św. O. Pio; prośby i podziękowania prosimy składać przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia; po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii.  „Godzina Święta”od godz. 23.oo ...

8.  W niedzielę, 26 maja, w Dzień Matki, na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie obchodzona Rocznica I Komunii Św. dzieci z klasy IVb. Próba będzie w piątek o godz. 17.00 i potem okazja do spowiedzi św.

9.  W piątek  po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24-godz. Adoracja Najśw. Sakramentu. Nie żałujmy chwili czasu na osobiste spotkanie z Panem Jezusem obecnym w Eucharystii. Prosimy o zapisy na konkretne godziny; lista przy filarze
z przodu kościoła, na wprost ołtarza Bożego Miłosierdzia. Modlitwa za uzależnionych oraz o trzeźwość naszych rodzin  będzie zaraz po wieczornym nabożeństwie.

10.W ostatnią niedzielę maja będzie zbiórka ofiar  na dalsze prace przy nowej świątyni. Prosimy także o ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza. W zakrystii są listy na rejony, bardzo prosimy o ich zabranie. Parafianom zbierającym ofiary i Ofiarodawcom niech Bóg wynagradza swymi łaskami.

11.Są jeszcze wolne intencje na Dni Krzyżowe, a może zabraknąć miejsca w oktawie Bożego Ciała.

12.W Kobylance k. Gorlic odbywa się co roku Saletyńskie Spotkanie Dzieci.  W tym roku to dni 14 – 16 czerwca; koszt 100 zł + przejazd. Zgłoszenia do ks. Marka do najbliższej niedzieli.

13.III Forum Ewangelizacyjne „Godzina Miłosierdzia” jest w Krynicy Zdroju w dniach 14 i 15 czerwca.  Organizujemy wyjazd w sobotę 15 czerwca. Wyjazd od nas ok. godz. 7.45; wyjazd z Krynicy o godz. 22.30; koszt 40 zł, zapisy do końca maja w zakrystii.

14.We wtorek o godz. 15.00 jest pogrzeb ś.p. + Wacława Ruszaja; pół godziny wcześniej – różaniec; dziś i jutro po nabożeństwie wieczornym jest różaniec w kościele za ś.p. + Wacława.

15. Polecamy czasopisma religijne : tygodnik – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”;      miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, m.in. dwumiesięcznik „Miłujcie się”; dla dzieci: „Promyczek Dobra” /z biletami wstępu do parków rozrywki na wakacjach/, „Mały Promyczek” /z dodatkiem/ , „Dominik” z płytą, ...
Zachęcamy ...