IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 12 MAJA 2019

1. Jezus – Dobry Pasterz, mówi o nas, którzy za Nim idziemy, jako o swoich owcach: „Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki”. Jezus zwyciężył, ma moc, żeby nas obronić przed złem. Podążajmy za Nim z radością, pamiętając o celu naszej ziemskiej wędrówki, jakim jest życie wieczne z Bogiem ...

2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych …

3. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.00 przeżywamy uroczystość I Komunii Św. 17 dzieci. Od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 dzieci I – Komunijne będą mieć tzw. „Biały Tydzień”, który zakończy się Sumą Odpustową w niedzielę 19 maja.

4. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.

5. Jutro, 13 maja, przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy Św. i nabożeństwie majowym będzie Różańcowa Procesja Fatimska. Różaniec prowadzi KSM i oni też niosą figurę Maryi Fatimskiej przy I i V dziesiątku różańca. Przy II i IV dziesiątku prosimy do figury kobiety, a przy III – mężczyzn. Przynieśmy na procesję świece lub lampiony. Przyjdźmy jak najliczniej ...

6. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które w dni powszednie są po Mszy Św. sprawowanej o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.45 i potem Eucharystia. We wtorek na Mszę Św. o godz. 18.00 wraz z nabożeństwem majowym zapraszamy klasy VII, a w środę – klasy VI; prosimy także ich rodziców.

7. We wtorek o godz. 20.00 młodzież poprowadzi „Majówkę” przy domu Julki Niemiec, uczennicy kl. IVa.

8. W środę po Mszy Św. wieczornej i nowennie do Matki Bożej Nieust. Pomocy będzie Spotkanie Modlitewne dla chętnych w kościele.

9. W czwartek rozpoczynamy w naszej parafii Fatimskiej Dni Maryjne jako duchowe przygotowanie do Odpustu ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

10. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie we wtorek po nabożeństwie wieczornym, a synodalne spotkanie Rady Parafialnej – w czwartek.

11. W Odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej prosimy przygotować na Sumę o godz. 11.00: baldachim, chorągwie, sztandary i feretrony. Zapraszamy też dzieci do sypania kwiatów i dzieci I – Komunijne, OSP z Gnojnika i orkiestrę dętą oraz dziewczęta z flagami.

12. Polecamy czasopisma religijne : tygodnik – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, m.in. dwumiesięcznik „Miłujcie się”, z pięknymi świadectwami i ciekawymi artykułami. Zachęcamy ... Miesięcznik „Różaniec” w zakrystii. Dziś przy kościele można zabrać jeszcze bezpłatnie gazetę z serii „dobre nowiny”, które zostały, a jest w nich wiele ciekawych świadectw i tematów ...

13. Serdeczne Bóg zapłać składamy za ofiary na wyposażenie kościoła Matki Bożej Fatimskiej oraz renowację kościoła Św. Marcina, które w styczniu i lutym 2019 r. wyniosły: {Nowy kościół} Styczeń:
• Od rodzin w 3-cią niedzielę = 37.630,00 zł; Luty:
• Od rodzin w 3-cią niedzielę = 13.695,00 zł;
• Ofiary: spoza parafii – 550,00 zł i z parafii – 300,00 zł. [Kośc. św. Marcina]:
Styczeń:
• Z 2-giej niedzieli – 2.420,00 zł;
• Ofiary ze świecznika – 10.620,00 zł;
Luty:
• Z 1-szej niedzieli – 2.360,00 zł.

Ponadto z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego została nam przyznana dotacja na dalsze prace konserwatorskie przy głównym ołtarzu kościoła św. Marcina w wysokości 59.000,00 zł. Przy kościele św. Marcina w najbliższym czasie będą prowadzone prace przy odwodnieniu oraz przy ołtarzu głównym. W kościele Matki Bożej Fatimskiej jest przygotowywany ołtarz w kaplicy ku czci Matki Bożej Częstochowskiej i Św. Jana Pawła II oraz witraż w oknie północnym kościoła, który będzie przedstawiał 10 tajemnic różańca; pozostałe 10 tajemnic będzie na oknie południowym w kaplicy.

+++

Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta o godz. 8.30:
 
19 V  - Róża Św. Urszuli Ledóchowskiej
26 V  - Róża Św. Katarzyny Labure
02 VI  - Róża Św. Anny
09 VI  - Róża Św. Szymona z Lipnicy