III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 05 MAJA 2019

1. Czy miłujesz mnie więcej aniżeli ci? Panie, Ty wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham. Pytanie, które usłyszał Piotr jest kierowane do każdego z nas. Czy miłuję Pana? Czy jest w moim życiu miejsce dla Niego? Rozwój miłości zależy od coraz lepszego poznawania kogoś, dlatego postarajmy się w tym Tygodniu Biblijnym poznawać Pana przez czytanie Jego Słowa, choćby w minimalnej ilości.

2. Dzisiaj rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy, żeby odkurzyć własne egzemplarze Pisma Świętego i przeczytać dziennie przynajmniej jeden werset z Biblii. 

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe. Szukając sposobu zachęcenia większej ilości osób, zwłaszcza dzieci i młodzieży, w tym tygodniu nabożeństwa majowe będą odbywały się o godzinie 18.00, ale przed mszą Świętą. Po nabożeństwie majowym będzie udzielona Komunia Św. dla tych, którzy nie będą chcieli zostać na Eucharystię, później rozpocznie się Msza Święta. W niedzielę, nabożeństwo majowe o godz. 16.45 i potem Eucharystia.

4. We wtorek odbywa się nasza parafialna pielgrzymka do Szczepanowa. Wyjazd z parkingu przy nowym kościele o godz. 16.30; wyjazd ze Szczepanowa ok. godz. 19.30; koszt 10 zł; Bardzo zachęcamy do udziału. Jest jeszcze sporo wolnych miejsc.

5. Również we wtorek Młodzież z KSM’u serdecznie zaprasza na majówkę w terenie, która odbędzie się u państwa Eugeniusza i Władysławy Steców na Nowej Wsi o godz. 20.00.

6. W środę po Mszy Św. wieczornej i nowennie do Matki Bożej Nieust. Pomocy będzie Spotkanie Modlitewne dla chętnych w kościele.

7. W Czwartek - Adoracja Najśw. Sakr. rozpocznie się o godz. 16.30; od godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz nabożeństwo majowe na zakończenie adoracji; po Mszy Św. ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II. „Godzina Święta” od godz. 23.oo do północy. Zapraszamy serdecznie do udziału, aby towarzyszyć Jezusowi podczas cierpienia i osamotnienia w Ogrójcu.

8. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w piątek po nabożeństwie wieczornym.

9. W niedzielę, 12 maja, jest obchodzony Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka na tacę będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie uroczystość I Komunii Św. Próby przed uroczystością będą w środę i piątek o godz. 16.30.

10. Za tydzień będzie zmiana tajemnic różańcowych:
• Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00;
• Dla Dzieci i Młodzieży – z racji I Komunii Św. również po Mszy Św. o godz. 9.00.

11. I Spowiedź św. wraz z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i nabożeństwem pokutnym będzie w sobotę o godz. 9.oo.

12. Polecamy czasopisma religijne : tygodnik – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, m.in. dwumiesięcznik „Miłujcie się”, z pięknymi świadectwami i ciekawymi artykułami. Zachęcamy ... Dziś przy kościele można zabrać bezpłatnie gazetę z serii „dobre nowiny”, w której, jak zwykle, wiele ciekawych świadectw i tematów ...