NIEDZIELA WIELKANOCNA - 21 KWIETNIA 2019

1. Chrystus zmartwychwstał! Alleluja! Z radością wyznajemy wiarę w zwycięstwo Jezusa, o którym świadczy pusty grób. Pamiętajmy, że pusty grób mówi nam również o cenie naszego zbawienia. Byliśmy przy Jezusie w Jego drodze cierpienia. Chrystus przez pokonanie śmierci otworzył nam bramy życia wiecznego. Cieszmy się z bliskiej obecności żyjącego Jezusa i wychwalajmy Boga za dar nowego życia ...

2. Jutro, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych, nie ma Mszy Św. o godz. 17.00.

3. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego; dziś i jutro o godz. 10.45; od wtorku do piątku jest 15 min. przed Mszą Św. wieczorną, a w sobotę po Mszy Św. o godz. 7.00, gdyż przed Mszą Św. jest Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.

4. W środę po Mszy Św. wieczornej i nowennie do Matki Bożej Nieust. Pomocy będzie Spotkanie Modlitewne dla chętnych w kościele.

5. W Czwartek - Adoracja Najśw. Sakr. rozpocznie się o godz. 16.30; nabożeństwo ku czci Św. O. Pio będzie od godz. 17.15; prośby i podziękowania można składać przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia, aby nasze intencje zostały objęte przez wszystkich modlących się na różańcu; po Mszy Św. ucałowanie relikwii św. O. Pio.

6. W piątek, jak od wielu lat w oktawie Wielkanocy, Akcja Katolicka od godz. 17.15 poprowadzi tzw. „Drogę Światła”, czyli 14 stacji radosnych obejmujących wydarzenia od zmartwychwstania Chrystusa do Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do modlitwy ... W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Zbiórka ofiar w rejonach parafii na dalsze prace przy nowej świątyni będzie w czwartą niedzielę, czyli 28 kwietnia. Prosimy także o ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza. W zakrystii są do zabrania listy na poszczególne rejony. Bardzo prosimy o ich zabranie.

8. W kinie „Planeta” w Brzesku jest wyświetlany film „Miłość i Miłosierdzie” o godz. 18.00 do najbliższego czwartku.

9. Polecamy czasopisma religijne : tygodnik – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, m.in. nowy „WPiS” oraz „Kościół nad Uszwicą”, w którym są także artykuły o naszej parafii. Zachęcamy ...

10. Oprócz Pielgrzymki do Torunia i Lichenia oraz miejsca urodzin i chrztu św. Faustyny /Głogowiec i Świnice Warckie/ organizowana jest pielgrzymka po Bieszczadach w dn. 7 i 8 września 2019 r. Wiele miejsc jest pewnie przez nas nieznanych. Koszt 330 zł; zgłoszenia do p. Jana Wolaka. Program dziś można zabrać wraz z kartkami, na których są intencje mszalne. Zachęcamy do skorzystania ...

11. W najbliższy czwartek dzień swoich imienin obchodzi Ks. Marek, nasz wikariusz. Ponieważ za tydzień będę na pielgrzymce w Medziugorje, to dziś, przy Wielkanocy, składamy Mu serdeczne życzenia: pierwsza parafia po święceniach kapłańskich, to pierwsze doświadczenia duszpasterskie; życzymy potrzebnych na co dzień łask, darów Ducha Świętego, wstawiennictwa Maryi, Matki Kapłanów i Św. Marka Ewangelisty; niech nie zabraknie ks. Markowi sił, wytrwałości, ufności w Bożą pomoc i niech doświadcza wszelkiego dobra od Parafian i tych osób, które Bóg stawia na drodze Jego kapłańskiego życia; niech towarzyszy Mu nasza gorąca modlitwa i życzliwość. Szczęść Boże!

12. Najbliższa niedziela jest bogata w intencje modlitewne. Jest to bowiem Święto Miłosierdzia Bożego, także Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców oraz w naszej diecezji Niedziela Synodalna. W naszej diecezji odbywa się przy kościołach zbiórka do puszek na cele miłosierdzia realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

++++++++++++


1/   W najbliższy czwartek zapraszamy kolejny raz na „Godzinę Świętą”od godz. 23 do północy. Tak wiele osób uczestniczyło w „Godzinie Świętej” podczas Wielkiego Postu, może także nie mniej przyjmie zaproszenie Pana Jezusa, aby dalej co czwartek być przy Nim podczas cierpienia w Ogrójcu. Kto ma taką możliwość, kto ma takie pragnienie – serdecznie zapraszamy …
 
2/  W piątek dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i I Komunii Św. są proszone wraz z rodzicami do kościoła na próbę związaną z sakramentem pokuty.
Spotkanie o godz. 16.00.
 
3/ Jeszcze dzisiaj zachęcamy do skorzystania z prasy katolickiej; zwłaszcza polecamy świąteczne wydania tygodników: „Gość Niedzielny”,  „Niedziela” i „Źródło”, które od wczoraj jeszcze zostały oraz naszą dekanalną gazetę „Kościół nad Uszwicą”.
 
4/ Na stoliczku przy filarze z przodu kościoła są jeszcze kartki z intencjami, bo wczoraj zabrakło, a osobno program pielgrzymki po Bieszczadach.
 
5/ Serdeczne Bóg zapłaćskładamy wszystkim Parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie czasu Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych w naszej parafii:  Ks. Markowi i młodzieży z KSM-u oraz dziewczętom
z panem organistą za piękne prowadzenie Dróg Krzyżowych w piątki o godz. 20.oo
i śpiew podczas innych nabożeństw liturgicznych, zwłaszcza w czasie Triduum Paschalnego i Wielkanocy; także za wystrój Ciemnicy i Grobu Bożego, również wszystkim, którzy w tym pomagali; panu Markowi Białce i Michałowi Seremakowi
za wykonane śpiewy, a wraz z ks. Kan. Marianem za piękny śpiew dwóch różnych wersji Pasji: wg św. Mateusza w Niedzielę Palmową, a wg św. Jana w Wielki Piątek; Liturgicznej Służbie Ołtarza; DSM: OSP z Gnojnika wraz z zastępami młodych ludzi
za służbę przy Grobie Pańskim i udział w procesji Rezurekcyjnej; orkiestrze dętej
za uświetnienie swoim graniem procesji Rezurekcyjnej; nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Św. za pomoc w czasie świątecznym i ofiarną posługę wobec chorych i starszych w domach naszej parafii w czasie niedziel i świąt całego roku; niosącym feretrony, sztandary i chorągwie; panom Kościelnemu i Organiście; pani Agacie sprzątającej kościół; paniom Halinie i Ani za wystrój ołtarza i kwiaty do Ciemnicy i Grobu; dziewczętom za trud wielu tygodni przygotowania, by uwielbić Boga poprzez śpiew z flagami podczas Sumy Wielkanocnej i ufamy, że będzie się tak działo regularnie, co jakiś czas; a także tym Parafianom, którzy przez jakiekolwiek dobro, pomoc i piękną postawę przyczynili się do większej chwały Bożej i duchowego pożytku bliźnich.

                                  Niech Zmartwychwstały Jezus błogosławi
                i Matka Najświętsza wyprasza potrzebne na każdy dzień łaski.