V NIEDZIELA WLK. POSTU 07.04.2019

1. „Nawróćcie się do Boga waszego, On bowiem jest łaskawy i miłosierny”. Bóg nie chce nas potępić, ale wskazać nowe życie. Jezus w taki sposób zachował się wobec kobiety, którą pochwycono na cudzołóstwie. Słowa „idź i odtąd już nie grzesz” stały się dla niej szansą na zerwanie ze złem i rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Wyznajmy swoje grzechy przed Bogiem, który tak bardzo nas kocha, że oddał własne życie za nasze zbawienie ...

2. W środę Spotkanie Modlitewne po wieczornym nabożeństwie w kościele.

3. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.30 ; od godz. 17.30 - jako wprowadzenie w wydarzenia Wielkiego Tygodnia będzie nabożeństwo do Przenajświętszego Oblicza Chrystusa. W czwartek zapraszamy na godz. 23.oo do kościoła, na tzw. „Godzinę Świętą”, aby towarzyszyć Panu Jezusowi podczas jego cierpienia w Ogrójcu ...

4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
• Droga Krzyżowa – w piątek o godz. 17.30 i zaraz potem Msza Św. oraz o godz. 20.00 - prowadzona przez młodzież;
• Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 16.00 i zaraz po nich Msza Św.

5. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30 będzie odprawiana jako wynagrodzenie Najśw. Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm z procesją będzie o godz. 11.00 i potem rozpocznie się Msza Św. Po Mszy Św. będzie konkurs palm z nagrodami. Tylko poświęcenie palm /bez procesji/ będzie na początku Mszy Św. o godz. 9.00. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o g. 7.oo i 9.oo oraz 11.oo /dzieci i młodzież/. Składka na tacę w Niedz. Palmową jest jako jałmużna wielkopostna na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

7. W dniach 5 – 11 kwietnia w kinie „Planeta” w Brzesku jest wyświetlany film „Miłość i Miłosierdzie” o godz. 13.00 oraz 20.00, a od dn. 12 do 25 kwietnia o godz. 18.00.

8. Spotkanie synodalne dla Rady Parafialnej będzie w czwartek o godz. 19.00, a dla Akcji Katolickiej – w piątek po Mszy Św. wieczornej.

9. Polecamy czasopisma religijne : tygodnik – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, także dla dzieci: „Moje Pismo Tęcza”; „Promyczek Dobra” /z rzeżuchą na stół wielkanocny/ i „Mały Promyczek” / z plakatem na Wielki Tydzień/. Dziś przy wyjściu z kościoła można zabrać bezpłatną gazetę z serii „dobre nowiny”. Są rozprowadzane przy kościele w ramach wielkanocnej akcji Caritas : Baranki i paschaliki małe – ofiara przynajmniej 5 zł.

10. Pielgrzymka do Torunia i Lichenia oraz miejsca urodzin i chrztu św. Faustyny /Głogowiec i Świnice Warckie/ razem z grupą z okolic Tarnowa, będzie w dniach 12 – 14 lipca 2019 r. Wyjazd od nas w czwartek – 11 lipca ok. g. 21.00, powrót w niedzielę – 14 lipca wieczorem. Dwa dni jest na Licheń i tam noclegi z posiłkami [2 śniadania, 3 obiady i 2 kolacje]. Może być do 20 osób od nas. Koszt 270 zł. Zapisy w zakrystii, z tym, że do Świąt trzeba wpłacić zaliczkę 120 zł; reszta tuż przed pielgrzymką. Zachęcamy ...