I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10.03.2019 R.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Przed nami czas pogłębionej modlitwy i pokuty, który ma nam pomóc w nawróceniu. Wielki Post jest dla nas szansą zwrócenia większej uwagi na rzeczywistość duchową i spojrzenia na życie nie tylko z perspektywy ziemskich potrzeb. „Nie samym chlebem żyje człowiek” – mówi dziś do nas Jezus. Niech te słowa pomogą nam dobrze przeżyć ten ważny okres na drodze naszego zbawienia ...

2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych ...

3. W środę Spotkanie Modlitewne po wieczornym nabożeństwie. W środę o godz. 16.30 będzie katecheza w kościele dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. razem z ich rodzicami.

4. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.30 ; od godz. 17.30 - nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II; po Mszy Św. ucałowanie jego relikwii.

5. Triduum Modlitw za Kandydatów do Bierzmowania będzie w czwartek, piątek i sobotę w czasie Eucharystii o godz. 18.00 i także podczas nabożeństwa po Mszy Św. Prosimy również o obecność rodziców kandydatów. Sakrament Bierzmowania będzie udzielany w naszej świątyni w uroczystość św. Józefa – 19 marca, o godz. 15.30, przez Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza.

6. Triduum Modlitw w intencji ojców i mężczyzn przed ich patronalnym świętem ku czci św. Józefa, będzie w sobotę i poniedziałek podczas wieczornego nabożeństwa, a w niedzielę, 17 marca, podczas każdej Mszy Św. W sobotę i następny poniedziałek prosimy o wspólną modlitwę różańcową za ojców i mężczyzn o godz. 17.30.

7. Spotkanie dla Rady Parafialnej w związku z kolejnym tematem synodalnym będzie w czwartek o godz. 19.00.

8. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
• Droga Krzyżowa – w piątek o godz. 17.30 i zaraz potem Msza Św. oraz o godz. 20.00 - prowadzona przez młodzież;
• Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 16.00 i zaraz po nich Msza Św.

9. Za tydzień w rejonach naszej parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Przy tej okazji prosimy też o ofiary [50 zł od rodziny] na sprzątanie kościoła i cmentarza. Dziękujemy Parafianom podejmującym się zbierania ofiar oraz wszystkim Ofiarodawcom za włączenie się w ponoszenie kosztów utrzymania czystości, utrzymania i wyposażenia nowego kościoła. Niech Bóg przez orędownictwo Maryi wynagrodzi swym błogosławieństwem ofiarność i życzliwość. Listy na poszczególne rejony są w zakrystii; bardzo prosimy o podejście po Mszy Św. i zabranie ich.

10. W zakrystii jeszcze do dn. 25 marca można zgłosić swój udział w Krucjacie Jednej Intencji, która nie wymaga od nas niczego dodatkowego, a jest odpowiedzią na pragnienie Pana Jezusa, by Matka Boża była bardziej znana i kochana, a orędzie z Fatimy, które jest ratunkiem dla świata, było powszechnie wypełnione.

11. Okres Wielkiego Postu jest czasem szczególnym, wzywającym do nawrócenia i pokuty, jest czasem przygotowania i oczekiwania na święta wielkanocne. Dlatego też chcieliśmy, aby był to czas bez udzielania sakramentu chrztu św. Jednak jest za dużo chętnych osób. Przepraszamy te osoby, którym na początku odmówiliśmy ...

12. Ze smutkiem chcemy zwrócić uwagę, że niekiedy, pewnie w nocy, odbywają się spotkania osób przy kościele św. Marcina, a także na cmentarzu, gdzie potem są pozostawiane śmieci, puszki, butelki. Chcemy przypomnieć, że plac przykościelny i cmentarz są miejscami poświęconymi, więc teren jeden i drugi nie jest miejscem do tego rodzaju spotkań.

13. Za tydzień, w II Niedzielę Wlk. Postu, będzie Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji będzie też zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

14. Polecamy czasopisma religijne : tygodnik – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, także dla dzieci: „Moje Pismo Tęcza”; „Promyczek Dobra” /z drogą krzyżową/ i „Mały Promyczek” /z arką Noego/. W zakrystii jest miesięcznik „Różaniec” ... Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do zabrania gazety z serii „dobre nowiny”, która została z tamtej niedzieli /dużo osób było na pogrzebie/, są także do zabrania foldery związane z obroną życia człowieka – skorzystajmy z nich. Od dzisiaj są rozprowadzane przy kościele w ramach wielkanocnej akcji Caritas : Baranki i paschaliki małe – ofiara przynajmniej 5 zł; zaś paschaliki duże – ofiara przynajmniej 12 zł. W obecnym tygodniu w szkole rozdamy dzieciom wielkopostne skarbonki Caritas, do których cała rodzina może składać drobne ofiary jako dar dla osób starszych i chorych.

Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta o godz. 8.30:
17 III - Róża Św. Marii Magdaleny;
24 III - Róża Św. Faustyny;
31 III - Róża Św. Barbary;
7 IV - Róża Św. Bernadetty;
14 IV – Róża Św. Jana.