VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 03.03.2019 R.

1. Przychodzimy na Mszę Św. spotkać się z Bogiem, podziękować Mu za Jego miłość i opiekę. Słuchamy również Bożego nauczania. Jezus mówi: „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?” Zacznijmy nawrócenie od siebie, zamiast krytykować słabości innych. Nikt z nas nie jest bez grzechu. Stańmy w prawdzie przed Bogiem, wyznając Mu nasze winy i prośmy o Jego błogosławieństwo, abyśmy wydawali dobre owoce w codziennym życiu ...

2. Mamy pośród nas peregrynującą figurę Matki Bożej Brzemiennej wraz z relikwiami krwi Św. Jana Pawła II. Będzie u nas przynajmniej do wtorku wieczór. Niech to będzie okazja podczas tych dni Nabożeństwa 40-godzinnego do zawierzenia Matce Bożej naszych rodzin; do modlitwy za matki w stanie błogosławionym; za rodziny, które pragną mieć potomstwo, a może jakiś czas już czekają bezskutecznie; dziękujmy także Bogu za dar życia oraz gorąco módlmy się o poszanowanie prawa do życia od momentu poczęcia dla każdego dziecka ...

3. Dziś przy kościele są zbierane ofiary do puszek, dzięki którym możemy wesprzeć wszelkie dobre dzieła, by ratować życie ludzkie; niech to będzie nasza cegiełka dla dzieł miłości podejmowanych przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia. Przy tej okazji zabierzmy folder przygotowany przez obrońców życia.

4. W ramach Nabożeństwa 40 – godzinnego zapraszamy dziś jeszcze na godz. 15.00. Program na jutro i wtorek jest następujący: />>>>/ ...

5. Od jutra Msze Św. wieczorne w dni powszednie będą sprawowane o godz. 18.00.

6. W środę przypada Popielec, który rozpoczyna okres 40 dni Wielkiego Postu, jako czasu nawrócenia, pokuty i przygotowania do Wielkanocy. W Środę Popielcową Msze Św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 7.00 i 9.00 oraz 16.00 i 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Św. Józefa od godz. 17.40. Składka na cele charytatywne. To dzień postu ścisłego: bez pokarmów mięsnych, trzy posiłki dziennie, w tym jeden do syta (od 18 do 60 roku życia).

7. W I czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00; najpierw modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej, a od godz. 17.30 - „czerwony różaniec” prowadzony przez Gr. IX – Św. Katarzyny Sieneńskiej, zelator p. Joanna Wąs; będziemy się też modlić o powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej parafii; po Mszy Św. zmiana tajemnic i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

8. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a od Popielca kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

9. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
• Droga Krzyżowa – w piątek o godz. 17.30 i zaraz potem Msza Św. oraz o godz. 20.00 - prowadzona przez młodzież;
• Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 16.00 i zaraz po nich Msza Św.

10. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych:
• Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00;
• Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.00.

11. W zakrystii jest jeszcze możliwość zgłoszenia swego udziału w Krucjacie Jednej Intencji. Nie wymaga to od nas niczego dodatkowego, a jest ważne, by jak najwięcej ludzi wierzących jednoczyło się przy Matce Bożej, aby wypełnić Jej gorące prośby z Fatimy i mieć udział w triumfie Jej Niepokalanego Serca ...

12. Od dnia 8 marca w polskich kinach można oglądać film pt. „Największy dar”. To najbardziej oczekiwany film z katolickimi wartościami. Jego dystrybucja odbywa się w 40 krajach świata. W tej hiszpańsko – polskiej produkcji zobaczymy nieprawdopodobne i po ludzku niemożliwe historie pojednania i przebaczenia. Ten film to ogromna dawka wzruszenia i ciepłych emocji; naprawdę potrafi zmienić życie. Ufamy, że będzie grany też w kinie w Brzesku.

13. Wielkopostny Dzień Skupienia dla Grup Modlitewnych Św. O. Pio i jego czcicieli będzie w sobotę, 9 marca, od godz. 10.30 w Bazylice Św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Zachęcamy do udziału ... 14. Polecamy czasopisma religijne: tygodnik – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; nowe miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, bo początek miesiąca. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy dziś do zabrania kolejnego numeru gazety z serii „dobre nowiny”, w której ciekawe tematy i piękne świadectwa ...