VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.02.2019 R.

1. Bóg okazuje nam swoje miłosierdzie nie dlatego, że na nie zasłużyliśmy, ale darmo, z łaski. Czyni to wbrew naszej niewdzięczności, bo wybierając grzech, stajemy na pozycji Jego nieprzyjaciół. Każda Eucharystia przypomina nam pełną łaskawości miłość, którą okazuje nam Bóg. A czy my czynimy podobnie wobec naszych bliźnich ? …

2. Spotkanie Modlitewne będzie w środę w kościele po nabożeństwie wieczornym.

3. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00; a od godz. 17.00 będzie nabożeństwo ku czci Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich.

4. Spotkanie Rady Parafialnej w sprawie kolejnego tematu Synodu naszej diecezji będzie w poniedziałek o godz. 18.00.

5. W I piątek marca - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 i 17.30; ofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy.

6. W I sobotę o godz. 6.45 będzie Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, a od godz. 16.30 rozpocznie się Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP; do prowadzenia różańca prosimy XVII i XVIII Różę Matek /rozważania w ciągu tygodnia w zakrystii/. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pierwszo-sobotnich.

7. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z III klas gimnazjum i kl. VIII wraz z ich rodzicami będzie w czwartek na Eucharystii o godz. 17.30.

8. Spowiedź św. na I piątek i I sobotę miesiąca:
• Dla dzieci – środa od godz. 16.30;
• Dla młodzieży – czwartek od godz. 16.30;
• Dla dorosłych – piątek od godz. 16.30.

9. W niedzielę, 3 marca, rozpoczniemy w naszej parafii Nabożeństwo 40-godzinne. Chwila Adoracji Najśw. Sakramentu będzie po każdej Mszy Św. oraz zapraszamy na godz. 15.00. Różaniec poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej, a potem nieszpory eucharystyczne. Na pierwszą niedzielę marca przyjmiemy w naszym kościele peregrynującą figurę Matki Bożej Brzemiennej wraz z relikwiami Św. Jana Pawła II. W nasze modlitwy włączymy wtedy też ważne intencje związane z obroną życia człowieka od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. Ponieważ składka na tacę będzie na renowację kościoła św. Marcina, to do puszek przy kościele będą zbierane ofiary na działalność Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, które przeznaczają na edukację, pomoc samotnym rodzicom, fundusz dziecka chorego i doradztwo.

10. W parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku odbędzie się Kurs Przedmałżeński. Rozpoczęcie w piątek, 8 marca o godz. 19.00 w Sali teatralnej. Program przewiduje 10 spotkań w kolejne piątki i soboty. Kurs przeznaczony jest dla par narzeczonych ze względu na zajęcia warsztatowe; nie można pojedynczo; zapisy na I spotkaniu.

11. Dziś wychodząc z kościoła można zabrać obrazek, który krótko i trafnie ukazuje ważność i cele Krucjaty Jednej Intencji. Jeśli ktoś prawdziwie kocha Matkę Bożą, to nie powinno być mu obojętne zaproszenie do Krucjaty, której celem jest pragnienie samego Pana Jezusa, „aby Maryja była bardziej znana i miłowana; by Jej Wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”. Ciągle w zakrystii jest możliwość zgłoszenia swego udziału w Krucjacie. Jeśli wypełnimy prośby Matki Bożej z Fatimy, zmienimy bieg dziejów, uratujemy całe narody od zagłady, dusze grzeszników przed piekłem, a świat od wojen i przyczynimy się do nadejścia triumfu Niepokalanego Serca Maryi. Czy tak wielu Parafianom na tym naprawdę nie zależy ? ...

12. Chcemy podzielić się radością, że na prace przy odwodnieniu i osuszeniu murów kościoła Św. Marcina zostało nam przyznane przez Ministerstwo dofinansowanie w kwocie 400 tys. zł. Stało się tak dzięki poparciu wiceminister zdrowia pani Józefy Szczurek – Żelazko, a także dzięki pomocy naszego Parafianina pana Grzegorza Gołębia.

13. Polecamy czasopisma religijne: tygodnik – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, m.in. numer „Miłujcie się”, a w nim wiele ciekawych tematów i poruszających świadectw; dla dzieci: „Moje Pismo Tęcza”, „Dominik”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” z dodatkami ...