V NIEDZIELA ZWYKŁA - 10.02.2019 R.

1. Pokładanie całej nadziei w Bogu jest jak wypłynięcie na głębię. Tak uczynił Szymon Piotr. Jego zaufanie słowom Jezusa – wbrew czynnikom zewnętrznym – przyniosło obfity połów ryb. Niech niedzielna obecność na Mszy Św. będzie wyrazem naszej gotowości na przyjęcie wezwania Jezusa do pójścia za Nim, do zaufania Mu w codziennych wydarzeniach życia ...

2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych ...

3. Jutro przypada wspomnienie NMP z Lourdes i obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Jak co roku, w Porąbce Uszewskiej, odbywają się diecezjalne uroczystości tego dnia. Program podany jest na plakacie przy kościele. Popołudniu o godz. 15.00 zaczyna się czuwanie modlitewne, o godz. 16.30 – Eucharystia i po niej procesja różańcowa do Groty Matki Bożej z Lourdes. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę, zwłaszcza w intencji chorych i cierpiących z naszych rodzin.

4. Spotkanie Modlitewne będzie w środę w kościele po nabożeństwie wieczornym.

5. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00; a od godz. 17.00 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II i po Mszy Św. ucałowanie jego relikwii.

6. Krótkie spotkanie Rady Parafialnej w sprawie dalszych prac przy kościele św. Marcina będzie w czwartek o godz. 19.00. Spotkanie dla Akcji Katolickiej w piątek po nabożeństwie wieczornym.

7. Dziś jeszcze dopowiedzenie o Krucjacie Jednej Intencji. Kto włączy się w Krucjatę Jednej Intencji będzie objęty ofiarą Mszy Św. sprawowanej w I soboty miesiąca przez cały rok w Sanktuarium Matki B. Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem o godz. 19.15. Ponadto, pod koniec każdego roku, lista wszystkich osób podejmujących Krucjatę zostanie złożona u stóp figury Matki Bożej w Fatimie w Kaplicy Objawień i odprawiona zostanie w ich intencji Msza Św. z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Różańcowej z Fatimy. Przypominamy, że Krucjata Jednej Intencji może być objęta jakakolwiek modlitwa i jakikolwiek dobry uczynek, post, umartwienie czy też czyn pokutny; oczywiście pierwszeństwo dotyczy udziału w nabożeństwach wynagradzających w pierwsze soboty miesiąca. Kto więc podejmuje Intencję: „By Maryja była bardziej znana i miłowana; by Jej Wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”, może zgłosić swoje imię na specjalną listę w zakrystii, która zostanie przesłana na Krzeptówki, lub też sam zgłosić internetowo: imię i miejscowość na stronie: www.jednaintencja.pl albo e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Gorąco zachęcamy do włączenia się ...

8. Zachęcamy do udziału w Walentynkowej Zabawie Charytatywnej, z której dochód jest przeznaczony na renowację kościoła Św. Marcina, a będzie w Domu Strażaka w Gnojniku już w najbliższą sobotę – 16 lutego. Ostatnie bilety są do nabycia w sklepie „Malinka”, w Kwiaciarni oraz w zakrystii. Nasze panie, Parafianki, prosimy o upieczenie ciast – i kontakt z p. Krystyną Bugajską. Prosimy o jakieś dary na licytacje.

9. Za tydzień w rejonach naszej parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Prosimy też o ofiary /50 zł/ na rok od rodziny na sprzątanie kościoła i cmentarza. Jeśli mieszkamy w Gnojniku i korzystamy ze świątyni, to jesteśmy zobowiązani na równi z innymi do ponoszenia kosztów utrzymania, wyposażenia i zapewnienia czystości. Inna postawa jest niezrozumiała, smutna i przykra. Na szczęście Bóg widzi nasze serca i hojnie wynagrodzi swymi Łaskami każdy gest ofiarności, życzliwości i odpowiedzialności. W zakrystii są listy na poszczególne rejony, bardzo prosimy o ich zabranie.

10. W trzecią niedzielę lutego składka na tacę jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

11. Polecamy czasopisma religijne: tygodnik – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, m.in. „Królowa Różańca Świętego” ze świadectwami mocy różańca i nowenny pompejańskiej; a dla dzieci: „Moje Pismo Tęcza”, „Dominik”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” z dodatkami ... Przy wyjściu z kościoła są rozprowadzane książeczki: „Ukochana modlitwa” św. Jana Pawła II /3 zł/ oraz „Poradnik i modlitewnik dla Chorych” /5 zł/ oraz bezpłatny obrazek z modlitwą za chorych ... W zakrystii jest miesięcznik „Różaniec”.

1