IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 27.01.2019 R.

1. Św. Paweł przypomina nam dzisiaj, że najważniejsza jest miłość. Podczas Eucharystii modlimy się, abyśmy kochali Boga i innych ludzi. Miłość, do której dążymy, jest cierpliwa, nie zazdrości, nie szuka swego i wszystko przetrzyma. Bóg uczy nas tej miłości przez swoje słowo i codzienne wydarzenia ...

2. We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, po Mszy Św. o godz. 6.30 będzie błogosławieństwo chleba, wody i soli.

3. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. wraz z ich rodzicami będzie w środę w kościele o godz. 16.15.

4. W I środy miesiąca, 15 min. przed Mszą Św. wieczorną, będziemy modlić się w intencji naszych rodzin przez wstawiennictwo św. Józefa, Oblubieńca NMP.

5. Spotkanie Modlitewne będzie w środę w kościele po nabożeństwie wieczornym.

6. W I czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 15.30; najpierw modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej, potem chwila ciszy i od godz. 17.00 będzie odmawiany „czerwony różaniec” w intencji wynagradzającej za grzechy świętokradztwa wobec Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa, zakonu i misyjne, także z naszej parafii; do prowadzenia prosimy Gr. VIII – Św. Stefana, zelator – p. Czesława Kałuża; po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias oraz zmiana tajemnic „czerwonego różańca”.

7. Serdeczne Bóg zapłać składamy panu Pawłowi za choinki do naszego kościoła, młodzieży z ks. Markiem za wykonanie szopki i za dekoracje Bożonarodzeniowe, również pani Małgorzacie, która poświęciła wiele godzin pracy przy dekoracji, panu Markowi za gałęzie ze świerka ...

8. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w najbliższą niedzielę: • Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; • Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.00.

9. Bilety wstępu na Walentynkową Zabawę Charytatywną, z której dochód będzie przeznaczony na renowację kościoła Św. Marcina, a będzie ona w Domu Strażaka w Gnojniku, w sobotę – 16 lutego, są jeszcze do nabycia w sklepie „Malinka”, w Kwiaciarni oraz w zakrystii. Nasze panie, Parafianki, prosimy o upieczenie ciast – proszę o kontakt w tej sprawie z p. Krystyną Bugajską. Młodzież prosimy o pomoc jako kelnerzy. Zachęcamy do udziału ...

10. Miesiąc luty jest poświęcony modlitwie za konających. Pamiętajmy o tej ważnej intencji, jest to bowiem chwila, która decyduje o całej wieczności. Nieustannie działa takie dzieło modlitewne pod nazwą „Koronka za konających”. Wysyła się sms z imieniem osoby konającej na nr 505 060 205. Więcej informacji na stronie: www.faustyna.pl

11. Polecamy czasopisma religijne: tygodnik – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, a dla dzieci: „Moje Pismo Tęcza”, nowe numery: „Dominik”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” z dodatkami ... Przy wyjściu z kościoła są rozprowadzane książeczki: „Ukochana modlitwa” św. Jana Pawła II /3 zł/ oraz „Poradnik i modlitewnik dla Chorych” /5 zł/. Zostały jeszcze z tamtej niedzieli „dobre nowiny”, więc zachęcamy do zabrania ...