III NIEDZIELA ZWYKŁA - 27.01.2019 R.

1. Jezus Chrystus został posłany, aby nieść dobrą nowinę ubogim, a uciśnionych odsyłać wolnymi. Także i siebie możemy odnaleźć w tych słowach. Czasem nie radzimy sobie z tym, co przynosi nam codzienność i zdarza się, że czujemy się przytłoczeni różnymi trudnościami. Teraz jest właściwy moment, aby przyjąć dające nadzieję i umocnienie słowa Jezusa. Teraz jest najlepszy czas, kiedy stojąc przed ołtarzem podczas Eucharystii, możemy z wiarą i ufnością powierzyć się łasce Bożej ...

2. Spotkanie Modlitewne będzie w środę w kościele po nabożeństwie wieczornym.

3. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00; a od godz. 17.00 będzie Nabożeństwo ku czci Ducha Świętego.

4. Zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania z klasy VIII i III gimnazjum wraz z rodzicami na spotkanie przed bierzmowaniem w czwartek na godzinę 17.30.

5. Spotkanie dla Rady Parafialnej w związku z kolejnym tematem V Synodu naszej diecezji będzie we wtorek o godz. 19.00 na plebanii.

6. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie naszych Parafian, zwane kolędą. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę w intencji rodziny i przynajmniej krótkie spotkanie. Bóg zapłać także za ofiary, które pomogą nam w wielu działaniach apostolskich i ewangelizacyjnych. W duchu wdzięczności za wszelkie dobro, w najbliższe dwie niedziele będziemy sprawować Msze Św. w intencji Rodzin, które nas przyjęły po kolędzie, prosząc o Boże błogosławieństwo i codzienną opiekę Matki Najśw.

7. W obecnym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze Św. z nabożeństwem ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będą o godz. 6.30 i 17.30. Ofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy.

8. W I sobotę lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. z poświęceniem gromnic będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 11.00 oraz 17.00. Składka na tacę będzie na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji. Choć nie jest to święto obowiązkowe, to jednak zachęcamy do udziału we Mszy Św.

9. W sobotę – 2 lutego, rozpoczynamy Nowennę wynagradzających nabożeństw ku czci Niepokalanego Serca NMP. Spośród kolejnych dziewięciu miesięcy można sobie wybrać pięć pod rząd, aby odprawić nabożeństwo według pragnienia Pana Jezusa i Matki Bożej. Na wynagradzające I – sobotnie nabożeństwo składają się: spowiedź św. /która może być wcześniej/; odmówienie pięciu tajemnic różańca; 15 minut rozważania o tajemnicach różańcowych i Komunia Św., także w duchu wynagrodzenia. Nabożeństwo rozpocznie się w sobotę o godz. 16.00; tym razem poprowadzi kapłan. Zachęcamy bardzo gorąco do udziału w tegorocznych Nabożeństwach.

10. Spowiedź św. z okazji I piątku i I soboty, będzie:
• Dla dzieci – w środę od godz. 16.30;
• Dla młodzieży – w czwartek od godz. 16.30; • Dla dorosłych – w piątek od godz. 16.30.

11. Bilety wstępu na Walentynkową Zabawę Charytatywną, z której dochód będzie przeznaczony na renowację kościoła Św. Marcina, a będzie ona w Domu Strażaka w Gnojniku, w sobotę – 16 lutego, są do nabycia w sklepie „Malinka”, w Kwiaciarni oraz w zakrystii. Zachęcamy do udziału ...

12. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie, my tylko decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazanie 1 % należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przypominamy, że w tym roku nasze PIT-y zostaną przygotowane przez Urzędy Skarbowe. Należy więc sprawdzić czy w odpowiedniej rubryce znajduje się nr KRS naszej Caritas [0000211791] oraz kwota przekazanego 1 % podatku. Jeżeli tak nie jest należy skorygować wystawiony PIT. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełnienia zeznań podatkowych. Zachęcamy też do napisania „celu szczegółowego” na formularzu PIT, czyli imię i nazwisko chorej osoby: Radosław Kępa lub Paulina Zając, albo też nazwę parafii i wtedy parafia przekaże środki na leczenie chorych osób.

13. VIII Forum Formacyjne dla Rodzin pn. „Smutek zamieniam w radość” z zespołem „Mocni w Duchu” z Łodzi, będzie na hali sportowej przy ul. Gumniska w Tarnowie w dniach 2 – 3 lutego 2019 r. Jeszcze do środy wieczór zapisujemy chętnych na wyjazd w sobotę.

14. Polecamy czasopisma religijne: tygodnik – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, a dla dzieci: „Moje Pismo Tęcza”, „Dominik”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” z dodatkami ... Przy kościele można jeszcze zakupić gromnicę do poświęcenia w święto 2 lutego; koszt razem z osłonką na wosk – 10 zł. Dziś przy wyjściu z kościoła są również bezpłatne gazety z serii „dobre nowiny”, a w nich wiele ciekawych tematów i świadectw ...