II NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.01.2019 R.

1. Podczas wesela w Kanie Galilejskiej Maryja przyszła z pomocą nowożeńcom. Zachęcała, żeby zwrócić się do Jezusa: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Maryja jak troskliwa Matka towarzyszy również nam, zarówno w radosnych, jak i trudnych doświadczeniach, zawsze wskazując na Jezusa. Nie jesteśmy sami. Możemy o wszystkim powiedzieć Jezusowi i z wiarą prosić Go o pomoc w każdej sytuacji ...

2. Spotkanie Modlitewne będzie w środę w kościele po nabożeństwie wieczornym.

3. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00; a od godz. 17.00 będzie Nabożeństwo ku czci Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich.

4. Spotkanie Opłatkowe dla Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, zelatorów Róż Żywego Różańca i zelatorów Grup „Czerwonego Różańca” będzie na plebanii w czwartek po nabożeństwie wieczornym.

5. Program Kolędy - odwiedzin duszpasterskich naszych Parafian na obecny tydzień jest następujący: /patrz >>>/ ...

6. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.45 rozpocznie się 24-godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu, która jest szansą na nasze osobiste spotkanie z żywym Jezusem ukrytym w Świętej Hostii. Pozostaje ukryty w Najśw. Sakramencie, aby być z każdym z nas, bo ukochał nas miłością aż po Krzyż. Znajdźmy chwilę czasu na modlitwę ... Gdyby ktoś mógł być na Adoracji o konkretnej godzinie, to bardzo prosimy o podejście do zakrystii, aby się zapisać.

7. Bilety wstępu na Walentynkową Zabawę Charytatywną, z której dochód będzie przeznaczony na renowację kościoła Św. Marcina, a będzie ona w Domu Strażaka w Gnojniku, w sobotę – 16 lutego, będą do nabycia w sklepie „Malinka”, w Kwiaciarni oraz w zakrystii od drugiej połowy tygodnia. Zachęcamy do udziału ... Pośród nagród losowanych wśród uczestników będzie 8-dniowa pielgrzymka do Medjugorie w 2019 roku /możliwość wyboru terminu/.

8. W najbliższą niedzielę wypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu i Światowy Dzień Chorych na Trąd.

9. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie, my tylko decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazanie 1 % należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przypominamy, że w tym roku nasze PIT-y zostaną przygotowane przez Urzędy Skarbowe. Należy więc sprawdzić czy w odpowiedniej rubryce znajduje się nr KRS naszej Caritas [0000211791] oraz kwota przekazanego 1 % podatku. Jeżeli tak nie jest należy skorygować wystawiony PIT. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełnienia zeznań podatkowych. Zachęcamy też do napisania „celu szczegółowego” na formularzu PIT, czyli imię i nazwisko chorej osoby: Radosław Kępa lub Paulina Zając, albo też nazwę parafii i wtedy parafia przekaże środki na leczenie chorych osób.

10. VIII Forum Formacyjne dla Rodzin pn. „Smutek zamieniam w radość” z zespołem „Mocni w Duchu” z Łodzi, będzie na hali sportowej przy ul. Gumniska w Tarnowie w dniach 2 – 3 lutego 2019 r. Jeśli będą chętni, zorganizujemy wyjazd na sobotę. Koszt udziału bez posiłków 25 zł, z posiłkami – 50 zł; wyjazd o godz. 8.15, powrót po Apelu, który jest o godz. 21.00; do tego jeszcze koszt przejazdu; zapisy w ciągu tygodnia w zakrystii. Hala może pomieścić ok. 800 osób, więc może zabraknąć miejsc ...

11. Polecamy czasopisma religijne: tygodnik – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, a dla dzieci: „Moje Pismo Tęcza”, „Dominik”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” z dodatkami ... Przy kościele można też zakupić gromnicę do poświęcenia w święto 2 lutego; koszt razem z osłonką na wosk – 10 zł.