NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 13.01.2019 R.

1. Święto Chrztu Pańskiego jest okazją do wspomnienia naszego własnego chrztu. Otrzymaliśmy wtedy Ducha Świętego i staliśmy się umiłowanymi dziećmi Bożymi. Bóg jako Ojciec, który bardzo kocha swoje dzieci, pragnie dla nas najważniejszego: Zbawienia. Należymy do Niego, a nasza codzienność pełna jest znaków Jego obecności. Podczas Eucharystii dziękujmy za chrzest i Bożą miłość w życiu każdego z nas ...

2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych ...

3. Spotkanie Modlitewne będzie w środę w kościele po nabożeństwie wieczornym.

4. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00; a od godz. 17.00 będzie Nabożeństwo za wstawiennictwem Św. O. Pio i po Mszy Św. ucałowanie jego relikwii. Prośby i podziękowania można składać przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia, aby w czwartek te intencje powierzać Bogu podczas różańca.

5. Spotkanie Opłatkowe dla Parafialnego Oddziału Caritas i Rady Parafialnej będzie na plebanii w czwartek po nabożeństwie wieczornym.

6. Program Kolędy - odwiedzin duszpasterskich naszych Parafian na obecny tydzień jest następujący: vide >>> 

7. W piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, a w niedzielę, 20 stycznia, będzie obchodzony Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

8. Patriotyczne Szopki Bożonarodzeniowe są wystawione przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

9. Za tydzień w rejonach parafii będą zbierane ofiary po 30 zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace przy nowej świątyni. Prosimy o zaległe ofiary [40 zł na rok od rodziny] na sprzątanie kościoła i cmentarza, albo też ofiary na sprzątanie na obecny rok po 50 zł od rodziny. Kto ma swoich Bliskich zmarłych na cmentarzu, kto korzysta z nowej świątyni, powinien czuć się zobowiązany do włączenia się w koszty utrzymania czystości oraz wyposażenia i utrzymania kościołów. Niech dobry Bóg wynagradza swym błogosławieństwem, a Matka Najśw. swoim wstawiennictwem w naszych intencjach. Prosimy z zakrystii odebrać listy na poszczególne rejony. Została dokonana zmiana: oprócz Wójtówki są dwie nowe listy - na Niziny i Domy koło nowego kościoła oraz Domy od Uszwi; żeby łatwiej było zbierać ofiary.

10. Pragniemy poinformować oraz zaprosić Parafian i Gości na Walentynkową Zabawę Charytatywną, tym razem na koszty renowacji kośc. Św. Marcina, która będzie w Domu Strażaka w Gnojniku, w sobotę – 16 lutego. Będzie grał zespół „Watra” z Limanowej. Prosimy o pomoc w przygotowaniu Zabawy; bilety wstępu po 200 zł od pary lub 100 zł od osoby będą do nabycia w późniejszym czasie. Prosimy o fanty na licytacje; będą też losowane nagrody wśród uczestników ...

11. Polecamy czasopisma religijne: tygodnik – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, a dla dzieci: „Moje Pismo Tęcza”, „Dominik”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” z dodatkami ... W zakrystii jest „Różaniec”.

+++

Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta o godz. 8.30:

20 I   - Róża Św. Urszuli Ledóchowskiej;
27 I   - Róża Św. Katarzyny Labure;
2 II  - Róża Św. Anny
3 II  - Róża Św. Szymona z Lipnicy;
10 II  - Róża Św. Łucji.