NIEDZIELA OBJAWIENIA PAŃSKIEGO - 06.01.2019 R.

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. W Ewangelii słyszymy o mędrcach, którzy przebyli daleką podróż, aby pokłonić się Nowonarodzonemu. Bóg objawił się całemu światu, również i nam. Każdy z nas musi przejść długą i trudną drogę, zanim odkryje , jak bardzo potrzebuje Boga. Adorując Dzieciątko w żłóbku i przyjmując Jezusa w Komunii Św., wyznajmy, że w Nim jest nasze zbawienie ...

2. Spotkanie Modlitewne będzie w środę w kościele po nabożeństwie wieczornym.

3. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00; a od godz. 17.00 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II i po Mszy Św. ucałowanie jego relikwii.

4. Spotkanie Opłatkowe dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. będzie na plebanii w czwartek po nabożeństwie wieczornym.

5. Program Kolędy - odwiedzin duszpasterskich naszych Parafian na obecny tydzień jest następujący: VIDE

6. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w niedzielę – 13 stycznia:
• Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00;
• Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.00. 7. W drugą niedzielę stycznia składka na tacę będzie na kościół Św. Marcina.

8. Osoby, które podjęły w uroczystość Zwiastowania NMP, w dniu 9 kwietnia 2018 r. Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, dnia 9 stycznia mogą cieszyć się urodzeniem dzieci za które się modliły, a były one zagrożone zabiciem w łonie matek. Bóg zapłać za ratowanie życia istot najbardziej niewinnych i bezbronnych ...

9. Przedstawienie „Śnieżna Pastorałka” przygotowana przez grupę teatralną z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku będzie grana: dziś - 6 stycznia w Regionalnym Centrum Bibliotecznym o godz. 17.oo oraz w Sali na plebanii: w sobotę - 12 stycznia o godz. 18.30, a w niedzielę 13 stycznia o godz. 17.oo.

10. Serdeczne Bóg zapłać rodzinom naszej parafii, które odpowiedziały na propozycję przygotowania Patriotycznych Szopek Bożonarodzeniowych; są to Janek i Marta Witkowscy, Zosia i Zuzia Garbacz oraz Basia Białka, oczywiście z pomocą rodziców. Szopki zostaną wystawione do zobaczenia przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy pozostałe rodziny z parafii, aby wspólnie, dorośli i dzieci, odpowiedziały w przyszłości na podobne propozycje podtrzymywania pięknych tradycji religijnych przy okazji różnych świąt i wydarzeń chrześcijańskich czy patriotycznych.

11. Polecamy czasopisma religijne: tygodnik – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; nowe miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, szczególnie „Miłujcie się”, dla dzieci nowe: „Dominik”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” z dodatkami ...