NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 30.12.2018 R.

1. Dzisiaj wielbimy Boga w Jego Świętej Rodzinie. Patrzymy na to, co w Niej nadprzyrodzone i na to, co ludzkie, zwyczajne, bliskie realiom naszego życia. Ewangelia pokazuje też, jak łatwo stracić Jezusa z oczu, nawet gdy jest się z Nim blisko na co dzień. Powierzamy dziś Bogu naszych bliskich i całą rodzinę ludzką, prosząc o umiejętność wiernego naśladowania przykładu Świętej Rodziny i o to, aby Bóg „utwierdził nasze rodziny w swojej łasce i pokoju” ...

2. Jutro, w ostatni dzień roku kalendarzowego, zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne za otrzymane łaski w ciągu całego roku, z okolicznościowym kazaniem. Msze Św. będą sprawowane o godz. 9.00 i 15.30.

3. We wtorek, na zakończenie oktawy Bożego Narodzenia obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszy dzień Nowego Roku. Msze Św. będą sprawowane jak w niedziele, jest to bowiem święto obowiązkowe. Składka na tacę jest na cele diecezjalne.

4. W I czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 15.30; najpierw wspólna modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej, a od godz. 17.00 będzie odmawiana Koronka do Przenajdroższej Krwi Chrystusa w int. wynagradzającej oraz modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa, życia zakonnego i misyjne; do prowadzenia „czerwonego różańca” prosimy Gr. VII – Św. Marka, zelator p. Edward Pysno; po Mszy Św. będzie zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

5. W I piątek – nabożeństwo wynagradzające ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.45 i 17.30; ofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy.

6. W I sobotę – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi będzie po Mszy Św. o godz. 6.45.

7. Spowiedź św. będzie tylko w pierwszy piątek od godz. 16.30.

8. Program Kolędy - odwiedzin duszpasterskich naszych Parafian na obecny tydzień jest podany na stronie internetowej

9. Dziś i w Nowy Rok są przy kościele rozprowadzane kadzidełka z kredą do poświęcenia w święto Trzech Króli. Przygotowane przez Caritas za dobrowolne ofiary na cele charytatywne.

10. W zakrystii są jeszcze ostatnie bilety na Koncert „Betlejem w Polsce”, który dzisiaj o godz. 18.00 jest grany w Krakowie w Centrum Kongresowym.

11. W niedzielę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Na każdej Mszy Św. będzie poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Jest to Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Składka na tacę jest na cele misyjne, dlatego też w drugą niedzielę stycznia będzie składka na kościół Św. Marcina.

12. W środę po nabożeństwie wieczornym jest Spotkanie Modlitewne w kościele. W czwartek będzie spotkanie dla Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej z naszej parafii. Prosimy o obecność wszystkich należących do Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” /ponad 40 osób zapisanych/, ponieważ będzie wybór zarządu Rycerstwa na kolejną kadencję.

13. Polecamy czasopisma religijne: tygodnik – „Źródło”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, szczególnie „Miłujcie się”, gdzie jak zawsze jest w nim wiele pięknych świadectw i ciekawych tematów. Miesięczniki dla dzieci: „Moje Pismo Tęcza” i „Dominik”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”. Są jeszcze płyty CD „naRodziny” z pieśniami uwielbienia i fragmentami słowa Bożego; Ofiara 20 zł jest pomocą na zakup różańców dla więźniów w całej Polsce.