IV NIEDZIELA ADWENTU - 23.12.2018 R.

1. Cztery zapalone świece na wieńcu adwentowym uświadamiają nam, że kończy się czas naszego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Chrystus przychodzi do nas w swej prostocie. Maryja usłyszała od św. Elżbiety: „Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana”. Niech to zdanie będzie dla nas zachętą do głębokiej wiary, że Bóg wypełni swoją obietnicę naszego zbawienia ...

2. Jutro ostatnie już Roraty , które będą sprawowane o godz. 6.45. Półgodziny wcześniej są śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

3. Nowenna do Dzieciątka Jezus dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.00 i jutro po Roratach.

4. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. W wieczornym czasie zasiądziemy w naszych domach do wspólnej wieczerzy wigilijnej, którą rozpoczynamy zapaleniem świecy, odczytaniem Ewangelii o narodzeniu Pańskim, wspólną modlitwą oraz łamaniem się opłatkiem i składaniem sobie życzeń, a po wieczerzy śpiew kolęd i pastorałek. Zachęcamy do zachowania charakteru postnego tego dnia i powstrzymania się od pokarmów mięsnych.

5. Uroczysty obchód uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy tzw. Pasterką sprawowaną o północy.

6. We wtorek uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Św. będą sprawowane jak w niedziele, jest to bowiem święto obowiązkowe.

7. W środę – święto Św. Szczepana. Msze Św. z poświęceniem owsa będą sprawowane tylko do południa. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie rozesłanie kolędników misyjnych, którzy po Mszy Św. udadzą się w rejony naszej parafii, zbierając przy tej okazji ofiary dla dzieci z krajów misyjnych, zwłaszcza z Afryki i Ameryki Południowej.

8. Składka na tacę w dni świąteczne: na Pasterce – na Fundusz Obrony Życia; w Boże Narodzenie – na renowację kościoła św. Marcina; w św. Szczepana – na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

9. W czwartek , w święto św. Jana Ap. i Ew. - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00; po chwili ciszy, o godz. 17.00 będzie Nabożeństwo ku czci Dzieciątka Jezus. Po Mszy Św. będzie poświęcenie wina ku czci św. Jana Ap. i Ew.; można więc przynieść własne wino do poświęcenia.

10. W niedzielę, 30 grudnia obchodzimy święto Najśw. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy Św. o godz. 11.00 modlimy się szczególnie za tegorocznych Jubilatów małżeńskich: srebrni i złoci jubilaci.

11. W czasie świąteczno – noworocznym można korzystać z chóru. Na Pasterce zagra orkiestra dęta, prosimy więc zostawić wystarczająco miejsca na chórze dla orkiestry.

12. W piątek, 28 grudnia rozpoczniemy tzw. Kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie złączone z błogosławieństwem rodziny i domu. Prosimy przygotować na stole: krzyżyk, wodę święconą, Biblię, zeszyty dzieci do religii. W miarę możliwości starajmy się być obecni wszyscy domownicy podczas Kolędy. Prosimy o przyjechanie po nas pod plebanię ok. 10 – 15 minut przed godziną rozpoczęcia kolędy, a po niej, prosimy o odwiezienie nas na plebanię. Program Kolędy na piątek i sobotę jest podany na stronie internetowej.

13. Przy kościele są jeszcze rozprowadzane świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe – ofiara przynajmniej 5 zł. Opłatki wigilijne można nabywać u pana Kościelnego w zakrystii, za dobrowolne ofiary.

14. W zakrystii można nabyć bilety na Koncert „Betlejem w Polsce”. To zbiór najpiękniejszych kolęd z różnych stron świata w fenomenalnych muzycznych aranżacjach i opracowaniach literackich z różnych epok, kultur i stron świata; zaśpiewają też niezwykli artyści. W niedzielę, 30 grudnia o godz. 18.00 Koncert jest grany w Krakowie w Centrum Kongresowym. W zależności od miejsc bilety są w cenie 60 lub 80 zł; zachęcamy do skorzystania ...

15. Zespół JASPIS we współpracy z Franciszkanami i Jezuitami z Krakowa, przygotowali projekt płyty CD „naRodziny” z pieśniami i piosenkami uwielbienia, wykonanymi przez muzyków ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz czytanym słowem Bożym. Nabywając płytę, pomagamy w zakupie różańców z relikwiami Braci Męczenników z Pariacotto osobom, które przebywają w zakładach karnych w całej Polsce. Ofiara za płytę wynosi 20 zł. Są one na zewnątrz kościoła na stoliczku z „dobrymi nowinami”...

16. Polecamy czasopisma religijne: tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, jak np. nowy numer „WPiSu” oraz „Miłujcie się”, jak zawsze jest w nim wiele pięknych świadectw i ciekawych tematów. Miesięczniki dla dzieci: „Moje Pismo Tęcza” i „Dominik”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”. Przypominamy o parafialnym konkursie z nagrodami na Polską Szopkę Patriotyczną, którą trzeba dostarczyć do parafii do dnia 1 stycznia 2019 r. Dziś przy kościele są jeszcze bezpłatne „dobre nowiny” – kto nie zabrał tydzień temu, to zachęcamy dziś, aby się mogły wszystkie rozejść ...