III NIEDZIELA ADWENTU - 16.12.2018 R.

1. „Radujcie się zawsze w Panu” – zachęca nas św. Paweł. „Pan jest blisko!” Wkrótce będziemy obchodzić święta Bożego Narodzenia. Teraz jest najwyższy czas, aby przygotować swoje serce na spotkanie z Panem Jezusem. Wtedy z radością i pokojem będziemy wyznawać prawdę, że Bóg jest naszym zbawieniem ...

2. Rozpoczynają się Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

3. W naszej parafii Roraty są sprawowane:
• w poniedziałek, środę, piątek i sobotę – o godz. 17.30;
• we wtorek i czwartek – o godz. 6.45. Półgodziny wcześniej są śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci zachęcamy do przychodzenia z lampionami i do przynoszenia serduszek z dobrymi uczynkami na Roraty wieczorne. Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych.

4. Nowenna do Dzieciątka Jezus dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.00, a w tygodniu po Roratach.

5. W najbliższy wtorek odbędzie się w naszej parafii Spowiedź przedświąteczna. Będzie w godz. 15.00 – 16.30 i 17.00 – 18.00. Gorąco zachęcamy do skorzystania ...

6. W środę Spotkanie Modlitewne dla chętnych po Mszy Św. wieczornej.

7. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00; po chwili ciszy, o godz. 17.00 będzie Nabożeństwo za wstawiennictwem Św. o. Pio; prośby i podziękowania, które powierzamy wtedy Bogu podczas różańca, prosimy składać przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia; po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii.

8. Spotkanie Rady Parafialnej w związku z Synodem naszej diecezji będzie jutro o godz. 19.00.

9. Przy kościele są rozprowadzane świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe – ofiara przynajmniej 5 zł; duże – ofiara przynajmniej 15 zł. Opłatki wigilijne można nabywać u pana Kościelnego w zakrystii, za dobrowolne ofiary. Podtrzymujmy piękne tradycje przekazywane od pokoleń, jak m.in. nabywanie opłatków przy parafii ...

10. Polecamy czasopisma religijne: tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, jak np. „Rycerz Niepokalanej”, „Królowa Różańca Św.”, „Kościół nad Uszwicą”. Miesięczniki dla dzieci: „Moje Pismo Tęcza” i „Dominik”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”. Przypominamy o parafialnym konkursie z nagrodami na Polską Szopkę Patriotyczną, którą trzeba dostarczyć do parafii do dnia 1 stycznia 2019 r. Dziś przy kościele bezpłatne „dobre nowiny”, gdzie m.in. o świadku życia o. Dolindo; o pomocy z nieba sługi Bożego o. Wenantego, tzw. polskiego Charbela i inne ciekawe świadectwa i tematy ...