II NIEDZIELA ADWENTU - 09.12.2018 R.

1. Dzisiaj słyszymy wołanie Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego !”. W Adwencie czekamy na święta Bożego Narodzenia, lecz także uświadamiamy sobie, że Chrystus powtórnie przyjdzie na ziemię. I do tego wydarzenia mamy się dobrze przygotować. Wyprostować ścieżki to zwrócić się do Boga, ukierunkować swoje dążenia na Niego. Tak, aby naszemu myśleniu o końcu świata nie towarzyszył lęk, ale radość spotkania z Chrystusem ...

2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych ... Natomiast przy kościele są zbierane ofiary do puszek w ramach naszej materialnej pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Na Mszy Św. o godz. 11.00 – poświęcenie medalików i ewentualnie innych dewocjonaliów.

3. W naszej parafii Roraty są sprawowane:
• w poniedziałek, środę, piątek i sobotę – o godz. 17.30;
• we wtorek i czwartek – o godz. 6.45. Półgodziny wcześniej są śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci zachęcamy do przychodzenia z lampionami oraz do przynoszenia serduszek z dobrymi uczynkami na Roraty wieczorne. Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych.

4. W środę Spotkanie Modlitewne dla chętnych po Mszy Św. wieczornej.

5. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00; po chwili ciszy, o godz. 17.00 będzie Nabożeństwo Dziękczynienia i Uwielbienia ku czci Boga Ojca.

6. W piątek - po Mszy Św. o godz. 6.45 rozpocznie się w tym miesiącu Adoracja 24-godz. Najśw. Sakramentu. Nigdzie, jak dzięki Eucharystii, Pan Jezus jest tak blisko nas, aby obdarzać każdego swoją niepojętą Miłością i obfitością swych Łask. Znajdźmy chwilę czasu na osobiste spotkanie z Jezusem Eucharystycznym, w ciągu dnia lub nocy. Jeśli ktoś może być na Adoracji o konkretnej godzinie, to bardzo prosimy o podejście do zakrystii, aby się wpisać ...

7. W sobotę udamy się z posługą sakramentalną do osób chorych i w podeszłym wieku, aby przygotować ich do świąt Bożego Narodzenia. Wyjazd od kościoła Matki B. Fatim. o godz. 10.30; od dziś prosimy zgłaszać te osoby w zakrystii i nas w sobotę do nich podwieźć.

8. W trzecią niedzielę grudnia będą w rejonach naszej parafii zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Przy tej okazji prosimy też o ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza. Parafianom podejmującym się zbierania ofiar składamy serdeczne Bóg zapłać, jak również wszystkim Ofiarodawcom i modlimy się o potrzebne na co dzień łaski wypraszane przez orędownictwo Matki Bożej Fatimskiej i Św. Marcina. W zakrystii są listy na poszczególne rejony, prosimy o ich zabranie ...

9. Serdeczne Bóg zapłać składamy jednej rodzinie z parafii za ufundowanie pięknego ornatu adwentowego. Niech Bóg wynagrodzi swym błogosławieństwem.

10. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. wraz z ich rodzicami będzie we wtorek o godz. 16.30 w nowej świątyni.

11. Spotkanie dla Parafialnego Oddz. Akcji Katolickiej będzie w piątek po nabożeństwie wieczornym.

12. Zwracamy się z wielką prośbą i prosimy też o przekazanie jej innym, żeby nie wysypywać śmieci na ten pas ziemi wzdłuż drogi na Niziny, obok parkingu. Tylko ziemię można tam wysypywać. Prosimy o dostosowanie się do tej prośby.

13. Przy kościele są rozprowadzane świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe – ofiara przynajmniej 5 zł; duże – ofiara przynajmniej 15 zł. Opłatki wigilijne można nabywać u pana Kościelnego w zakrystii, za dobrowolne ofiary będące wynagrodzeniem za Jego pracę w ciągu roku. Pielęgnujmy piękne tradycje naszych ojców, m.in. nabywanie opłatków przy parafii ...

14. Polecamy czasopisma religijne: tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych – nowe: „WPiS”, „Rycerz Niepokalanej”, „Królowa Różańca Św.” z pięknymi świadectwami i „Kościół nad Uszwicą”. Miesięczniki dla dzieci: „Moje Pismo Tęcza” i „Dominik”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”. W zakrystii jest miesięcznik „Różaniec” ...