I NIEDZIELA ADWENTU - 02.12.2018 R.

1. Jezus mówi do nas o mającym nastąpić końcu świata: „Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie spadł na was znienacka jak potrzask”. Mogą nas zdziwić takie słowa w rozpoczynający się dziś Adwent, kiedy wokół odczuwalna jest już świąteczna atmosfera, a my myślimy o kupowaniu prezentów. Jednak tym bardziej ta przestroga jest do nas skierowana, abyśmy nie koncentrowali się wyłącznie na zakupach i porządkach. Nie one są najistotniejsze. Ważne, żebyśmy się dobrze przygotowali na spotkanie z Chrystusem ...

2. Rozpoczynamy okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania, nawrócenia i radosnej nadziei. Pierwsza część Adwentu – do 16 grudnia, jest oczekiwaniem na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię, a druga część – od 17 grudnia, przygotowuje nas bezpośrednio do świąt Bożego Narodzenia.

3. W dobrym przeżyciu Adwentu pomaga nam nabożeństwo do Matki Bożej, zwłaszcza poprzez udział w Roratach, które są sprawowane w dni powszednie Adwentu. W naszej parafii Roraty będą sprawowane:
• w poniedziałek, środę, piątek i sobotę – o godz. 17.30;
• we wtorek i czwartek – o godz. 6.45. Półgodziny wcześniej będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci zachęcamy do przychodzenia z lampionami oraz do przynoszenia serduszek z dobrymi uczynkami na Roraty wieczorne.

4. Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP jest dziś po Mszy Św. o godz. 9.00, a w tygodniu po Roratach.

5. W środę Spotkanie Modlitewne dla chętnych po Mszy Św. wieczornej.

6. W I czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 15.30; najpierw wspólna modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej i po chwiliciszy, o godz. 17.00 będzie wspólnie odmawiany „czerwony różaniec” w int. wynagradzającej oraz z prośbą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, również z naszej parafii; do prowadzenia „czerwonego różańca” prosimy Gr. VI – Św. Józefa, zelator p. Maria Musiał; po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

7. W I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.45 i 17.30; ofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy. 8. Spowiedź św. na pierwszy piątek miesiąca będzie:
• Dla dzieci – w środę od godz. 16.00;
• Dla młodzieży – w czwartek od godz. 16.00;
• Dla dorosłych – w piątek od godz. 16.00.

9. Kandydatów do Bierzmowania z klas VII, VIII i III gimnazjum prosimy w piątek na Mszę Św. o godz. 17.30. Prosimy także ich rodziców. 10. W sobotę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Choć nie jest to święto obowiązkowe, to jednak gorąco zachęcamy do udziału w Eucharystii. Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00, 11.00 i 17.00. Składka na tacę będzie na cele charytatywne.

11. „Godzina Łaski” w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w godz. 12.00 – 13.00 jest prośbą samej Matki Bożej, która podczas objawień, uznanych przez Kościół, w Montichiari we Włoszech w 1947 r., zapewniła, że w tej „Godzinie” można uprosić u Boga wiele łask duchowych i cielesnych, że Chrystus ześle wówczas swoje przeobfite miłosierdzie. Dlatego też zaraz po Mszy Św. o godz. 11.00 w sobotę zostanie wystawiony Najśw. Sakrament i w „Godzinie Łaski” będzie wspólna, jak też w chwili ciszy osobista modlitwa w naszych intencjach. Kto nie może być w tym czasie w kościele może gdziekolwiek ofiarować swoją modlitwę czy pracę w intencjach, które chce powierzyć Bogu przez ręce Maryi Niepokalanej.

12. W niedzielę, 9 grudnia, zmiana tajemnic żywego różańca:
• Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00;
• Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po mszy Św. o godz. 11.00.

13. Druga niedziela Adwentu jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy kościele będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.

14. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. będzie w niedzielę, 9 grudnia, podczas Mszy Św. o godz. 11.00. Wtedy też można przynieść do poświęcenia inne dewocjonalia, które mamy w domu nie poświęcone.

15. Serdeczne podziękowania od osób, które zostały obdarowane „Tytką Charytatywną.” Jesteśmy wdzięczni za wrażliwe serca, które włączyły się w to piękne dzieło miłosierdzia. Szczególnie opiekunowie osób niepełnosprawnych wyrażają swoją wdzięczność za dostrzeżenie ich trudu i poświęcenia w opiece przy najbliższych. Niech dobry Bóg wszystkim hojnie błogosławi, a Maryja, najczulsza z matek, wyprasza potrzebne łaski.

16. Od dzisiaj są rozprowadzane świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe – ofiara przynajmniej 5 zł; duże – ofiara przynajmniej 15 zł.

17. Również dziś jest błogosławieństwo opłatków wigilijnych, które można nabywać u pana Kościelnego w zakrystii, za dobrowolne ofiary będące wynagrodzeniem za Jego ofiarną pracę w ciągu całego roku.

18. Polecamy czasopisma religijne: tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych. W nowym „Małym Gościu” jest lampion na Roraty. Miesięczniki dla dzieci: „Moje Pismo Tęcza” i „Dominik” ... Są też kartony do zrobienia lampionów na Roraty.