ODPUST W GUADALUPE

BIURO PODRÓŻY PIELGRZYMKOWO-TURYSTYCZNE
„PIOTR – TRAVEL”
MEKSYK –ODPUST W GUADALUPE
Termin: 02-14.XII.2018 /13 dni/
Koszt: 4500 zł + 1390 usd

1DZIEŃ/:WARSZAWA – PARYŻ - MEKSYK
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do miasta Meksyk z przesiadką w Paryżu. Zakwaterowaniei  kolacjaw hotelu.
2 DZIEŃ  -BAZYLIKA NAJŚW. MARYI PANNY – SPOJRZENIE  MARYI W ŻYWE JEJ OCZY
Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z GuadalupeMsza Św. Zwiedzanie kompleksów Bazyliki Najświętszej Marii Panny. Dawna Bazylika – dzisiejsza Świątynia Przebaczenia Jezusa Chrystusa. Bazylika współczesna, w której znajduje się tilma Jana Diego z odbitym wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe. Parafia Indian – wybudowana na miejscu dwóch pierwszych kapliczek, wzniesionych na miejscu, które wskazała Panienka z Tepeyac. Miejsce pochówku Jana Diego. Ogrody Tepeyac z przepiękna fontanną „Ofiarowanie”. Kaplica del cerrito, miejsce na które Matka Boża wysłała Jana Diego po kwiaty. Dawny Klasztor Kapucynek. Kaplica Studzienki. Czas na dokonanie zakupów w sklepie oficjalnym bazyliki, film DVD w języku polskim o Objawieniach.
Przejazd do TEOTHUACAN - najważniejsze miasto prekolumbijskie Mezoameryki, rozwijało się od pierwszego wieku przed naszą erą do VIII wieku naszej ery. Cytadela Pierzastego Węża Quetzacoatla – jedyna budowla, która zachowała oryginalną dekorację z czasów prekolumbijskich. Pałac Pierzastych Muszli –budowla z przepięknie zachowanym freskiem procesji papug. Pałac Pierzastych Motyli, Plac Księżycowy ze słynną Piramidą Księżyca. Piramida Słońca - możliwość wejścia na szczyt Piramidy.
Warsztat obsydianu– przed zwiedzaniem strefy archeologicznej udamy się do warsztatu świętego kamienia Azteków obsydian. Poznamy jego pochodzenie i zasady obróbki. Możliwość zakupu oryginalnych pamiątek z obsydianu.Obiadokolacja typu szwedzki stół  w lokalnej restauracji, nocleg.
3 DZIEŃ  MIASTO MEKSYK
Śniadanie.Pałac Narodowy z freskami Diego Riwera – przedstawiają 300 lat historii Meksyku, namalowane na ścianach dziedzińca Pałacu Narodowego, w którym znajdują się biura Prezydenta Meksyku. Pałac Narodowy znajduje się na miejscu dawnej rezydencji ostatniego z królów Azteków Moktezumy.  Katedra Metropolitańska. Jedna z pierwszych świątyń Meksyku. Największa w Meksyku. Słynna Kaplica przebaczenia z uwielbianą przez Meksykanów figurą Jezusa Chrystusa od Trucizny. Ołtarz Króli, dzieło mistrzowskie baroku meksykańskiego. Przejazd najpiękniejszą i najbardziej reprezentacyjną ulicą Meksyku – Reforma. Powstała za czasów cesarza Maksymiliana, i miała naśladować francuskie ChampsElysee. Dzisiaj wzdłuż Reformy ustawiono pomniki najbardziej znanych osobistości historii Meksyku i Ameryk – Krzysztof Kolumb, Cuahutemoc i najważniejszy Pomnik Anioła Niepodległości wystawiony z okazji 100- letniej rocznicy  wybuchu Rewolucji Narodowowyzwoleńczej w 1810 roku.Dojazd do Chapultepec, zwiedzanie Muzeum Antropologii. Największe muzeum zbiorów kultur mezoamerykańskich. Zaprojektowany przez najbardziej znanego architekta meksykańskiego Pedro Ramirez Vazquez. Wizyta w muzeum około półtorej godziny. Zobaczymy niektóre sale reprezentujące najważniejsze kultury prekolumbijskie. Powrót do hotelu  na kolację i nocleg.
4 DZIEŃ: PUEBLA – TENANGO DEL AIRE
Śniadanie. Przejazd malowniczą trasą przy wulkanach Popocatepetl i Ixtacihuatl do „miasta aniołów” – Puebla. Zwiedzanie katedry oraz kościoła  Santo  Domingo. Przejazd do prowadzonego przez polskich księży Pallotynów Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tenango del Aire. Obiadokolacja. Nocleg.
5 DZIEŃ :CUERNAVACA – ACAPULCO
Śniadanie– Wizyta w CUERNAVACA – mieście wiecznej wiosny.Przejazd do Acapulco. Kolacja i  nocleg.
6, 7 i 8 DZIEŃ ACAPULCO – QUEBARDE
Śniadania. Msze Św. Pobyt w hotelu i na plaży All Inclusive, Relax- wypoczynek  nad PACYFIKIEM -  wyjątkowo atrakcyjne  miejsce do regeneracji sił –  kurort światowej sławy. Wyjazd  na pokaz skoków do wody  z wys. 40 m na Quebarde. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Obiadokolacje i noclegi.
9 DZIEN ACAPULCO – TAXCO – MEKSYK
Śniadanie, ranoprzejazd do Meksyku, przez stolicę srebra TAXCO. Po drodze wizyta w sklepie warsztacie, zapoznanie z produkcją wyrobów ze srebra, degustacja lokalnego drinka Berta. Zwiedzanie Kościoła wybudowanego przez ojca dla syna SANTA  PRISCA. Czas na zakupy srebra. Zakwaterowanie w hotelu w Meksyku. Kolacja, nocleg.
10 DZIEŃ /12.12/:WIELKIE UROCZYSTOŚCI W GUADALUPE MSZA ŚW.ODPUSTOWA-MSZA RÓŻ
Śniadanie, uczestnictwo w obchodach Objawień Najświętszej Marii Panny z Guadalupe  - patronki życia poczętego. Na tę uroczystość  przyjeżdżają miliony ludzi z różnych  państw świata i  poszczególnych szczepów Indianie. Amerykanie  z południa i z północy przyjeżdżają do swojej patronki – do swojej jak   nazywają  CESARZOWEJ. Jest to wyjątkowy, niepowtarzalny w całym roku -   dzień w państwie i mieście MEKSYK.
Przejazd do XOCHIMILCO  (pływające ogrody) na godzinny rejs z lunchem. Powrót do hotelu.Obiadokolacja i nocleg
11 DZIEŃ -TEPOTZOTLAN
Nawiedzimy kościół i klasztor św. Krzyża, ze słynnym i unikatowym drzewem, które rodzi kolce w kształcie krzyża, stare miasto – kolebka walki o niepodległość Meksyku, oraz Wzgórze Dzwonów.
Przejazd do TEPOTZOTLAN – przepiękne kolonialne, meksykańskie miasteczko, gdzie znajduje się Muzeum Wicekrólestwa z przepięknym barokowym Kościołem. Przejazd do  miasta Meksyk. Zakwaterowanie. Obiadokolacja w lokalnej  restauracji. Powrót do  hotelu.
12 DZIEŃ  -MEKSYK – GUADELUPE
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu,  przejazd  do dzielnicy Coyohacan, - zwiedzanie kościoła św. Jana Chrzciciela, wizyta na typowej meksykańskiej hali targowej. W kolejności przejazd do Bazyliki Maryi Panny  w Guadalupe. Pożegnanie z Matką Bożą, Msza Święta.
Obiad u Sióstr Benedyktynek, modlitwa  w miejscowej  kaplicy.  Przejazd na lotnisko. Wylot z Mexico City.
13 DZIEŃ -MEKSYK - PARYŻ - WARSZAWA
Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina  dnia 15-go  grudnia 
CENA OBEJMUJE:
·       Noclegi w hotelach. Pokoje dwuosobowe z łazienkami
·       Dwa posiłki dziennie w części objazdowej w Meksyku
·       Pakiet All Inclusive w Acapulco;
·       W Meksyku: soki, kawę i herbatę w czasie śniadań
·       Transfery i przejazdy klimatyzowanym autokarem, wyposażonym w odtwarzacz CD, DVD i mikrofon; przy grupach
mniejszych niz. 16 pax samochód typu VAN lub Minibus.
·       Opieka polskojęzycznego przewodnika podczas całego pobytu w Meksyku
·       Codzienne Msze Święte w kościołach ewentualnie w specjalnie zamówionych salach w hotelach;
·       Napiwki w hotelach (bellboys, pokojówki) i w restauracjach
·       Bilety wstępu do wszystkich muzeów, stref archeologicznych oraz  parków narodowych
·       Opłaty za wszystkie atrakcje zgodnie z programem – rejs z  w Xochimilco
·       Skoki Quebrada w Acapulco
·       Napiwki dla walizkowych w dzień przylotu do Meksyku
·       Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą KL + NNW
·       Bilety LOT- u
Program będzie zrealizowany w całości – kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.
ZAPISY : TERESA  WĘGRZYN   tel. ; 503183097   lub :
Informacje i zapisy: ul. Brzeska 23, 21-560 MIĘDZYRZEC PODL.
tel./fax083/371-68-31, 600 301 704(9.00 –17.00)kom.:  604 464877 lub  604 464878  (do 22:00)
E-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.www.piotrtravel.pl
Nr.konta:P.H.U.”PIOTREX”Eksport-Import, Piotr Łosicki ul. Brzeska 23, 21-560 Międzyrzec Podl.
PKO BP: PLN: 41 1020 1260 0000 0202 0053 9171 USD 33 1020 1260 0000 0202 0115 7205
SERDECZNIE ZAPRASZAMY