XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.11.2018 R.

1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jego królestwo – jak stwierdził – nie jest z tego świata. Jakiekolwiek nie byłoby nasze życie i problemy, z którymi musimy się mierzyć w codzienności, należymy do Króla. Nasze serca i dążenia są ukierunkowane na królestwo Boże, czego świadectwo dajemy uczestnicząc we Mszy Świętej ...

2. Wypominki za naszych bliskich zmarłych są odmawiane w środę i piątek o godz. 17.00. Zachęcamy, w miarę możliwości, do uczestnictwa w tej modlitwie za naszych zmarłych.

3. W środę Spotkanie Modlitewne dla chętnych po Mszy Św. wieczornej.

4. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00; najpierw modlitwa w ciszy, o godz. 17.00 będzie nabożeństwo do Ducha Świętego, a o godz. 17.15 - pierwszy dzień Nowenny przed urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP.

5. W piątek - Nowenna będzie po Mszy Św. o godz. 17.30, a w I sobotę po różańcu, który rozpocznie się o godz. 6.45 i potem Msza Św.; w niedzielę – po Mszy Św. o godz. 9.oo.

6. Spotkanie dla Rady Parafialnej w związku z Synodem naszej diecezji będzie w czwartek o godz. 19.00. 7. W środę przypada 9. rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji – KS. Bp Andrzeja Jeża – pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

8. Serdeczne Bóg zapłać składamy panu Markowi, panu Zbyszkowi i panu Pawłowi za prace bezpłatne przy pomieszczeniu na narzędzia przy plebanii. Niech Bóg swoim błogosławieństwem wynagrodzi im poświęcony czas i podjęty trud.

9. W najbliższą niedzielę rozpocznie się czas Adwentu, który w tym roku jest krótki. Już od niedzieli będą rozprowadzane świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe – ofiara przynajmniej 5 zł; duże – ofiara przynajmniej 15 zł.

10. W niedzielę, 2 grudnia, składka na tacę będzie na renowację kościoła św. Marcina.

11. W najbliższą niedzielę będzie błogosławieństwo opłatków wigilijnych, które będzie można nabywać u pana Kościelnego, za dobrowolne ofiary będące wynagrodzeniem za Jego ofiarną pracę w ciągu całego roku.

12. Polecamy czasopisma religijne: tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych. W nowym „Małym Gościu” jest lampion na Roraty. Miesięczniki dla dzieci są z dodatkami: „Mały Promyczek Dobra”, „Promyczek Dobra”, „Moje Pismo Tęcza” i „Dominik” ... Są też kartony do zrobienia lampionów na Roraty . Na stoliku z lampionami są książki z modlitwami do Matki Bożej rozwiązującej węzły życia, z którymi wielu z nas się zmaga [Są to węzły: braku przebaczenia; nieufności wobec Boga; braku akceptacji siebie; odrzucenia krzyża; smutku; braku wiary; trudnych relacji z bliźnimi; nałogów i uzależnień; chciwości i zniewolenia dobrami tego świata; długów i niepowodzeń finansowych; choroby; grzechów języka; życiowych trudności i utrapień] – po 13 zł.

13. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na budowę kościoła Matki B. Fatimskiej, które wyniosły:

a} w sierpniu:
* od rodzin z 3 niedzieli – 15.490, 00 zł;
* ofiary indywidualne z parafii – 300 zł i 400 zł;

b} we wrześniu:
* od rodzin z 3 niedzieli – 12.505,00 zł;
* ofiara spoza parafii – 90,00 zł;

c} w październiku:
* od rodzin z 3 niedzieli – 12.940,00 zł;
* ofiara indyw. z parafii – 600 zł;
* ofiara spoza parafii – 300 zł.

Na renowację kościoła Św. Marcina:
• z 1 niedzieli VIII – 2.410,00 zł;
• z 1 niedzi. IX – 2.290,00 zł;
• z 1 niedz. X – 2.340,00 zł;
• składki przy ślubach i pogrzebach VIII – X = 3.393,00 zł.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone przy nabywaniu w Odpust rogali Św. Marcina; wyniosły 3.130,00 zł. Niech Bóg wynagradza hojnie swymi łaskami ofiarność i życzliwość we wspólnym ponoszeniu kosztów wyposażenia nowej świątyni i odnawiania zabytkowej; a Maryja Pani Fatimska, nasza najlepsza Matka i Św. Marcin niech czuwają nad nami i wypraszają potrzebne na co dzień łaski.