XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 18.11.2018 R.

1. W śpiewie przed Ewangelią słyszymy słowa: „Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym”. Wyznaczamy sobie w życiu różne cele, czekamy na konkretne wydarzenia. Nie możemy jednak zapominać o zapowiedzi powtórnego przyjścia Chrystusa, kiedy nastąpi koniec tego świata. Wyrazem naszego czuwania w oczekiwaniu na ten dzień jest życie w prawdzie i pamięć o Bogu w naszej codzienności ...

2. Dziś przy kościele, z okazji Światowego Dnia Ubogich i w ramach akcji Caritas, są rozprowadzane „chlebki miłosierdzia”. Ofiara przynajmniej 5 zł jest na cele charytatywne.

3. Dzisiaj jest zmiana tajemnic różańcowych ...

4. Wypominki za naszych bliskich zmarłych są odmawiane w środy i piątki o godz. 17.00 do końca miesiąca. Zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie za naszych zmarłych.

5. W środę Spotkanie Modlitewne dla chętnych po Mszy Św. wieczornej.

6. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00; najpierw modlitwa w ciszy, a o godz. 17.00 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem św. Michała Arch. i Chórów Anielskich.

7. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24-godzinna Adoracja Pana Jezusa obecnego w Najśw. Sakramencie. O dowolnej porze mamy okazję być sam na sam z naszym Zbawicielem, który pragnie obdarzać każdego z nas hojnymi łaskami, jakich potrzebujemy w naszej codzienności. Zadbajmy o to spotkanie z Panem Jezusem. Gdyby ktoś mógł być o konkretnej godzinie na Adoracji, to bardzo prosimy o podejście do zakrystii, aby się wpisać ...

8. Katecheza dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. wraz z ich rodzicami będzie jutro o godz. 17.oo w kościele.

9. Spotkanie dla Rady Parafialnej w związku z Synodem naszej diecezji będzie w czwartek o godz. 19.00.

10. Pielgrzymka autokarowa do Zabawy – Sanktuarium Bł. Karoliny Kózka, wyjedzie dziś, 18 listopada o godz. 13.45 od kościoła św. Marcina ... Także młodzież jedzie z ks. Markiem na samą Drogę Krzyżową do Wał Rudy i są jeszcze wolne miejsca, więc zachęcamy, by się dołączyć ... Młodzież wyjeżdża z parkingu przy nowym kościele o godz. 13.45.

11. Najbliższa niedziela jest uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata i kończy rok liturgiczny. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza naszej diecezji.

12. Kurs Przedmałżeński dla młodzieży od 18 roku życia rozpocznie się w Auli Chrystusa Króla przy kościele NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba Ap. w Brzesku w sobotę, 24 listopada o godz. 17.00. Wtedy też będą zapisy na Kurs [Informacja na plakacie].

13. Wspólnota „Przymierze Miłosierdzia” organizuje Rekolekcje dla Małżeństw w dn. 24 – 25 listopada w kościele Matki Bożej Częstochowskiej na Szklanych Domach w Krakowie. Informacje na plakacie.

14. Te osoby, które zabrały „Tytki Charytatywne” prosimy o przyniesienie ich do zakrystii. Serdeczne Bóg zapłać Tym, którzy włączyli się w ten sposób w akcję Caritas naszej diecezji, aby przyjść z pomocą bardziej potrzebującym.

15. Serdeczne Bóg zapłać składamy Parafianom, którzy zebrali ofiary na rogale św. Marcina; młodzieży z KSM-u, która je rozprowadzała; cukierni „Poezja” za ich wypieczenie; a także tym Parafianom, którzy aktywnie włączyli się w przeżycie Odpustu ku czci Św. Marcina: OSP z Gnojnika, pocztom sztandarowym, noszącym baldachim, feretrony i chorągwie, Liturgicznej Służbie Ołtarza i DSM.

16. Polecamy czasopisma religijne: tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, m.in. numer „Miłujcie się” – warto sięgnąć po niego ze względu na piękne świadectwa osób, które doznały Bożej miłości i miłosierdzia. Są miesięczniki dla dzieci z dodatkami: „Mały Promyczek Dobra”, „Promyczek Dobra”, „Moje Pismo Tęcza” i „Dominik” z płytą ... W zakrystii jest miesięcznik „Różaniec” ...

 Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta o godz. 8.30
 
 18 XI  - Róża Św. Marii Magdaleny
25 XI  - Róża Św. Faustyny
 2 XII  - Róża Św. Józefa
 9 XII  - Róża Św. Barbary