XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 11.11.2018 R.

1. W dzisiejsze Święto Niepodległości możemy przekonać się, że Pan Bóg troszczy się o naszą Ojczyznę. Dziękujemy więc Bogu za jego Opatrzność nad nami, za orędownictwo Maryi, naszej Królowej i za tak wielu polskich świętych i błogosławionych, a oprócz nich czcimy dziś w naszej parafii Św. Marcina i jego wstawiennictwu zawierzamy na nowo nasze rodziny i nas samych. Niech przykład jego życia będzie dla nas wezwaniem do codziennej wierności Bogu i miłości bliźniego: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” – mówi Jezus ...

2. Dziś przy kościele są rozprowadzane przez młodzież rogale św. Marcina. Dobrowolne ofiary są przeznaczone na renowację naszego gotyckiego, zabytkowego kościoła.

3. Wypominki za naszych bliskich zmarłych są odmawiane w środy i piątki o godz. 17.00 do końca miesiąca, a wypominki roczne w każdą niedzielę przed Mszą Św. o godz. 9.00.

4. W środę Spotkanie Modlitewne dla chętnych po Mszy Św. wieczornej.

5. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00; najpierw modlitwa w ciszy, a o godz. 17.00 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio; przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia prosimy składać prośby i podziękowania, które będziemy polecać Bogu podczas różańca; po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

6. Pielgrzymka autokarowa do Zabawy – Sanktuarium Bł. Karoliny Kózka, patronki młodzieży, w dniu Odpustu ku jej czci, odbędzie się w niedzielę 18 listopada. W programie jest Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny o godz. 15.00 i Msza Św. w kościele parafialnym w Zabawie ok. godz. 18.00. Koszt ok. 12 – 15 zł /w zależności od ilości osób chętnych/; wyjazd o godz. 13.45 od kościoła św. Marcina; są jeszcze wolne miejsca, zapisy w zakrystii – zachęcamy do skorzystania ...

7. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym, a Parafialnego Oddz. Akcji Katolickiej – w piątek.

8. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w niedzielę – 18 listopada:
• Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.oo i 9.oo;
• Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.oo.

9. W trzecią niedzielę miesiąca w rejonach naszej parafii są zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Prosimy również o ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza, bo wiele rodzin jeszcze nie złożyło tych ofiar. Bądźmy wszyscy odpowiedzialni i wspólnie ponośmy koszty budowy i utrzymania kościołów i cmentarza. Niech dobry Bóg przez orędownictwo Maryi, Pani Fatimskiej i św. Marcina obdarza na co dzień hojnymi łaskami. Z zakrystii prosimy zabrać listy na poszczególne rejony ...

10. Za tydzień w niedzielę przypada święto patronalne Ruchu Czystych Serc, a także Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i Światowy Dzień Ubogich.

11. Z racji Światowego Dnia Ubogich, zgodnie z zachętą papieża Franciszka, będą przy kościele rozprowadzane, w ramach akcji Caritas, tzw. „chlebki miłosierdzia”. Jest to pełnowartościowe pieczywo; ofiara przynajmniej 5 zł jest na cele charytatywne.

12. Inna akcja Caritasu ma zasięg ogólnopolski i nosi nazwę „Tytka Charytatywna” {Tytka z Wielkopolski to inaczej torba}. Tytki Charytatywne są położone w kościele /przy filarze z przodu/ i w kaplicy. Prosimy o ich zabranie i napełnienie artykułami żywnościowymi lub środkami czystości i przyniesienie z powrotem do kościoła, najpóźniej w niedzielę 18 listopada, skąd zabiorą je osoby samotne lub rodziny z osobami niepełnosprawnymi albo też wielodzietne.

13. Polecamy czasopisma religijne: tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, m.in. numer „Miłujcie się”, a w nim piękne teksty o mocy i wartości Adoracji Najśw. Sakr. ... Są nowe miesięczniki dla dzieci, jak zawsze z dodatkami: „Mały Promyczek Dobra”, „Promyczek Dobra”, „Moje Pismo Tęcza” i „Dominik” z płytą ... Są kalendarze ścienne misyjne - po 3 zł,