XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.10.2018 R.

1.  „Jezusie, ulituj się nade mną!”– tak woła człowiek, który wie, że tylko w Bogu jest jego ocalenie. Jeśli czujemy się samotni, nie widzimy rozwiązania naszych problemów, możemy błagać Boga, napraszać się, nalegać, aby przystanął i powiedział: „Idź, twoja wiara cię uzdrowiła”.Jezus przechodzi drogą naszego życia. Jest teraz wśród nas ...

2.  Ostatnie już Nabożeństwa Różańcowe do środy o godz. 17.3o  i potem Msza Św.   
      Dziś Nabożeństwo Różańcowe jest o godz. 16.30 .

3.  Na Różaniec i Mszę Św. prosimy dzieci:
·         z klas IV – w poniedziałek;
·         z klas V – we wtorek;
·         z klas VI – w środę.
Prosimy również ich rodziców.

4.  Ze względu na spowiedź św. bardzo prosimy o prowadzenie różańca:
·         we wtorek – Akcję Katolicką, a w środę – Rycerstwo Niepokalanej.

5.  We wtorek o godz. 16.oo w sali koło zakrystii spotkanie kandydatów na ministrantów;
to ostatnia szansa, aby uczestniczyć w tegorocznym przygotowaniu do służby ministranta.

6.  W środę Spotkanie Modlitewne  dla chętnych po Mszy Św. wieczornej.

7.  Spowiedź św.przed Tygodniem Modlitw za zmarłych, aby zyskać dla nich Odpusty zupełne oraz z okazji pierwszego piątku i pierwszej soboty miesiąca, będzie:
·         dla dzieci i młodzieży – we wtorek od godz. 16.3o;
·         dla dorosłych – w środę od godz. 16.3o.

8.  Wczwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto obowiązkowe.
Msze Św. będą sprawowane jak w niedziele: o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 i zaraz po tej Mszy Św. wyruszy procesja na cmentarz i tam modlitwy za zmarłych przy pięciu stacjach wraz z wypominkami. A popołudniu Msza Św. będzie o godz. 16.00  i o tej porze będzie w każdą niedzielę do Wielkiego Postu.Natomiast w dni powszednie po 1 listopada Msze Św. wieczorne będą o godz. 17.30  i o tej porze do końca lutego. Składka na tacę będzie na utrzymanie parafii. Zaś na cmentarzu Liturgiczna Służba Ołtarza będzie zbierać kwestę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W imieniu Rektora Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.

9.  W piątekWspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny.
Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00 i 9.00 oraz 15.30 i 17.30.
Wypominki za zmarłych w Dzień Zaduszny: o godz. 6.45 i 15.15 z Koronką do Miłosierdzia Bożego; o godz. 8.30 i 17.00 z cząstką Różańca św.
Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 7.oo i 17.3o.

10.W sobotę przypada na naszą parafię dzień Adoracji Najśw. Sakramentu; w czwartek podamy ogłoszenia na ten temat.

11.Organizujemy od wielu lat pielgrzymkę autokarową do Zabawy – Sanktuarium Bł. Karoliny Kózka, patronki młodzieży, w dniu Odpustu ku jej czci, czyli w niedzielę 18 listopada. W programie jest Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny o godz. 15.00 i Msza Św. w kościele parafialnym w Zabawie ok. godz. 18.00. Koszt ok. 12 – 15 zł /w zależności od ilości osób chętnych/; wyjazd o godz. 13.45; zapisy od dzisiaj w zakrystii.

12.W związku ze zbliżającym się Odpustem ku czci św. Marcina, bardzo prosimy
o zebranie ofiar na wypiek rogali św. Marcina, które będą rozprowadzane za dobrowolne ofiary przeznaczone na renowację naszego zabytkowego kościoła. Tym razem prosimy o ofiary na ten cel z rejonów: Domy pod Lewniową i przy Drodze do Lewniowej oraz Wójtówka.

13.Zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i modlitwy o powołania będą w następny czwartek, czyli 8 listopada.

14.Składka na tacę w niedzielę 4 listopada będzie na renowację kościoła św. Marcina.

15.W niedzielę, 4 listopada, podczas Mszy Św. o godz. 11.00, Ks. Dziekan dekanatu brzeskiego – Ks. Prałat Józef Drabik, dokona poświęcenia pamiątkowej tablicy poświęconej ś.p. + Ks. Kan. Julianowi Osmoli.  Jest to dowód naszej wdzięczności za długoletnią i jakże ofiarną posługę Ks. Kan. Juliana w naszej parafii.

16.Polecamy czasopisma religijne: tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”;
miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, m.in. nowy numer „Miłujcie się”, a w nim piękne teksty o mocy i wartości Adoracji Najśw. Sakr., także nowy numer „WPiS” ... Dla dzieci: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” i „Moje pismo Tęcza”, a dla przygotowujących się do I Komunii jest „Dominik” z płytą.  Są jeszcze kalendarze ścienne misyjne i dwa rodzaje ze św. Janem Pawłem II - po 3 zł, a także po 3 zł książeczki o św. Marcinie, naszym Patronie i Różaniec za zmarłych ...
Przy kościele można dziś zabrać bezpłatną gazetę z serii „dobre nowiny”, w której jak zawsze wiele ciekawych tematów i pięknych świadectw.

17.Przy okazji Wszystkich Świętych jest w ostatnich latach coraz bardziej obecne w naszej polskiej kulturze tzw. Halloween, które nie ma nic wspólnego z tradycją czy wartościami chrześcijańskimi; są to obrzędy pogańskie, a niekiedy nawet demoniczne czy satanistyczne; najlepiej bądźmy od tego z daleka. Doceńmy naszą chrześcijańską tradycję i piękne obrzędy związane z uroczystością Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym i Tygodniem modlitw za zmarłych ...