XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.10.2018 R.

1. Wiara nie pozbawia nas problemów, ale pomaga przejść przez nie zwycięsko. Przykład dwóch Apostołów z dzisiejszej Ewangelii pokazuje, że można chodzić z Jezusem, a zarazem nie rozumieć tego, o czym On mówi. Nie zawsze to, co po ludzku wydaje się wzniosłe i godne zabiegania, jest takie według Bożej logiki. Na szczęście Chrystus zna nasze słabości i niezrozumienie. Nie zostawia nas samych, ale wychodzi nam naprzeciw. „Przybliżmy się więc z ufnością do tronu łaski, abyśmy doznali miłosierdzia i znaleźli łaskę pomocy w stosownej chwili”

2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które są w dni powszednie o godz. 17.3o z Komunią Św. i potem Msza Św. – zachęcamy, w miarę możliwości, do pozostania na Eucharystii, podczas której możemy przeżyć najpiękniejsze spotkanie z żywym, kochającym nas Jezusem. W niedziele Nabożeństwo Różańcowe jest o godz. 16.30 i zaraz potem Msza Św. Ciągle prosimy o liczniejszy udział dzieci, młodzieży i dorosłych, gdyż do tej pory tak wielu Parafian nie potrafiło odpowiedzieć na gorące wezwanie Matki Bożej z Fatimy o codzienny różaniec ... W ciągu tygodnia w sposób szczególny będziemy modlić się za misje i misjonarzy. 15 min. przed różańcem – Koronka do Bożego Miłosier.

3. Jutro, we wspomnienie św. Jana Pawła II, swoje święto będzie przeżywać Publiczna Szkoła Podstawowa z Gnojnika, która nosi imię Wielkiego Papieża Polaka. Uroczystości rozpoczną się Mszą Św. o godz. 9.oo, na którą zapraszamy także rodziców uczniów ze szkoły podstawowej.

4. W środę Spotkanie Modlitewne dla chętnych po Mszy Św. wieczornej.

5. W czwartek - adoracja Najśw. Sakr. rozpocznie się o godz. 16.30; od godz. 17.oo będzie nabożeństwo do Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich.

6. Kartki na wypominki roczne i listopadowe można pobierać ze stolika z kalendarzami oraz przy filarze /naprzeciw/ ołtarza Bożego Miłosierdzia.

7. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z trzecich klas gimnazjum oraz kl. VIII, a także klas VII będzie w czwartek: różaniec o godz. 17.3o i potem Msza Św. Prosimy również o obecność ich rodziców.

8. Spotkanie Rady Parafialnej będzie we czwartek po nabożeństwie wieczornym. Bardzo prosimy o przybycie – to kolejne spotkanie w ramach Synodu naszej diecezji.

9. Jeszcze dziś można zgłaszać się w zakrystii na Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Różańcowych, które w sobotę od godz. 10.oo będzie w Bobowej ...

10. Polecamy czasopisma religijne: tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, m.in. nowy numer „Miłujcie się”, a w nim piękne teksty o mocy i wartości Adoracji Najśw. Sakr., ... Dla dzieci: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” i „Moje pismo Tęcza”, a dla przygotowujących się do I Komunii jest „Dominik” z płytą. Są jeszcze kalendarze ścienne misyjne /piękne/ po 3 zł.